Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

makaon

Rejestracja angielskiego motocykla.

Polecane posty

makaon

Witam. Od lat pracowałem na PSKP, teraz będzie praca na OSKP i mam takie pytanie:

mam Suzuki GS500 kupione od kumpla z Wysp. Nie wiem czemu nie mam dowodu do niego? Mam tylko certyfikat V561, tłumaczenie jego i umowe kupna takie papiery mi dał. Czy to wystarczy? Jak mam sobie zrobić to badanie (lampa siedzi juz właściwa) - chyba zwykłe obt i dip. Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość (stracę "dziewictwo" PSKP-owe na tym swoim motorku :).

michal_k

V561 to dokument uznawany za dowód rejestracyjny, ale pewnie nie w każdym starostwie.

Badanie okresowe + DIP.

blakop

V561 to przeważnie powypadkowy z tego co pamiętam, więc nie wiem czy nie poszerzony zakres badan w tym układzie...

michal_k
V561 to przeważnie powypadkowy z tego co pamiętam, więc nie wiem czy nie poszerzony zakres badan w tym układzie...

Z tego co ja pamiętam to jest do dowód eksportowy.

blakop

Ale w jakimś tam wyjaśnieniu było, że to dotyczy eksportu tzw. definitywnego - bez możliwości powrotu (rzekomo) do GB i dotyczy ut rozbitych... Ale szukać mi się nie chce :)

michal_k
Ale w jakimś tam wyjaśnieniu było, że to dotyczy eksportu tzw. definitywnego - bez możliwości powrotu (rzekomo) do GB i dotyczy ut rozbitych... Ale szukać mi się nie chce :)

Widocznie mamy inne wyjaśnienia Pana AB ;) W dniu 08.09.2008 r. napisał tylko, że V561 to tymczasowy dowód rejestracyjny, dopuszczający pojazd do ruchu, wydawany w celu wywozu.

Natomiast V963 nie może być traktowany jako DR i zapewne dotyczy pojazdów uszkodzonych "Vehicle Salvage Ezport Certificate".

blakop

A wcześniej miał stanowisko dokładnie odwrotne - V963 (fioletowe) były dobre, a tamten nie hehe :) Pamiętasz? :)

makaon

Na stronce http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/BuyingAndSellingAVehicle/ImportingAndExportingAVehicle/DG_4022582 piszą:

Jeśli nie masz dowodu rejestracyjnego musisz uzyskać certyfikat stałego eksportu (V561). Pobierz i wypełnij V756 "wniosek o certyfikat lub stałego eksport 'i wysłać do DVLA, Swansea, SA99 1AG.

więc...

No nic spróbuję zarejestrować z tym, co mam, Dziekuję za pomoc.

michal_k
No nic spróbuję zarejestrować z tym, co mam, Dziekuję za pomoc.

Gdyby się nie udało - zeskanuję Ci pisemko z MI ;)

blakop
Gdyby się nie udało - zeskanuję Ci pisemko z MI ;)

Albo zarejestruje u siebie ;)

Olga

Uda mu się zarejestrować z V561 :)

Ostatni z wzorów podanych tu: http://www.transport.gov.pl/2-483e68c0c0504.htm

I jeszcze będziesz musiał zgłosić się do Urzędu Skarbowego po zaświadczenie VAT 25 (składasz tam formularz VAT-24, opłacasz na konto urzędu miasta 160 zł).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.