Skocz do zawartości

Kontrola urzadzen


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co jest na stacji podlega przeglądom okresowym a analizator spalin co pół roku świadectwo legalizacji i urządzenie do pompowania i spr.cisnienis w ogumieniu co 2 lata i też świadectwo legalizacji musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam pewnie juz sie powtorze to przepraszam.

Ktore wyposazenie podlega kontroli i co jaki czas.

Z gory dziekuje.

 

Generalnie wszystkie te które ma deklaracje zgodności lub certyfikaty.

Przegląd wewnętrzny, zgodnie z kartą okresowej kontroli, co nie później niż co 6-mcy chyba że w DTR urządzenia jest wyznaczony krótszy okres.

Do tego dochodzą przeglądy zewnętrzne urządzeń o których pisze Darkdog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie do IVVO przyjeżdżają raz w roku a sam nie sprawdza...

Sami wiecie,że karty okresowe są dla kontrolujących- bo wszystko w razie kontroli ma wyglądać ładnie- bateria u urządzenie nie pada na rozkaz w czasie sprawdzenia co pół roku tylko kiedy ma ochotę a z pozostałymi sprzętami mamy podpisaną umowę serwisową i klienci sobie troszkę zarobią - i w kartach wygląda to jeszcze lepiej bo są pieczątki serwisu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem - tydzień temu miałem kontrole z TDT - bez uwag- byli pod wrażeniem dokumentacji - jak w wojsku podejście do drążka -5, zwis-2, zeskok-5-średnia 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 9 months later...

Jak obronić słuszność systematycznych, cyklicznych przeglądów, konserwacji, kalibracji sprzętów na SKP???

Przyszło nowe na górę firmy i zaczęło się...

To co wynika z ustawy; czyli analizator, miernik hałasu, "pistolet" do kół - OK.

Pozostałe sprzęty funkcjonują do dziś wzorowo.

Linia diagnostyczna była kalibrowana dwa razy do roku przez autoryzowany serwis.

Geometrię wysyłało się do Precyzji raz w roku i wracała jak nowa.

Inne graty jak przyrząd do świateł, dymomierz, opóźnieniomierz, detektor gazu były odsyłane do serwisu/producenta,

a nawet ciśnieniomierz do kół zawsze miał w miarę aktualne "świadectwo sprawdzenia".

Kontrole, które odwiedziły stację nigdy nie miały zastrzeżeń co do kart, a większość wpisów poparta była stosownym dokumentem, protokołem, świadectwem.

Nigdy też nie padło, że coś jest "na wyrost".

Nikt nie podważał zasadności, kosztów z tym związanych, bo wiadomym było, że o szeroko rozumiane bezpieczeństwo chodzi.

A teraz koszty, a po co, a na co, a dlaczego tak drogo i takie tam, aż się pisać odechciewa... cholera!

Nie docierają zalecenia zawarte w niektórych instrukcjach, że poprawność działania, wskazań, funkcjonowania sprzętu, przyrządu, urządzenia uwarunkowana jest "serwisem" wykonanym co jakiś czas.

Przemilczę fakt, że analizatory i "pistolety" są po dwa. :x

- pewnie wystawią na sprzedaż, no bo przekonać jak... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz koszty, a po co, a na co, a dlaczego tak drogo i takie tam, aż się pisać odechciewa... cholera!

Jestem też tego zdanie, iż sprzęt powinien być sprawdzany, kalibrowany... Tylko..

Wczoraj zadzwoniłem do producenta, gdyż w jednym urządzeniu padł zastaw akumulatorów /za tydzień TDT/ i ręce mi opadły - wysyłka, wymiana, przesyłka- 350PLN. Więc udałem się do marketu kupiłem 6 akumulatorów /60 PLN/, polutowałem je dzisiaj i zamiast NiCd mam NiHM bez pamięci ładowania. Jeśli serwisy brały by normalne pieniądze to większość z nas korzystała by z nich a tak to sami siebie wykańczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jako diagnosta ( z 10 letnią praktyką na warsztacie) uważam, że urządzenia diagnostyczne są dużo mniej skomplikowane technicznie niż samochód i ja ze stroną mechaniczną (konserwacje, smarowania i naprawy) świetnie sobie radzę sam. Do elektryki ma zdolnego elektryka z uprawnieniami a tylko elektroniką zajmuje się serwis. 90% kosztów serwisu oszczędza firma ja dostaję 20-30% w postaci premii za inicjatywę i dodatkową pracę. Honorowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorowo?

Też wolałbym urządzenia sprawne, zamiast popartych tylko zaświadczeniem i fakturą z serwisu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urządzenia diagnostyczne są dużo mniej skomplikowane technicznie niż samochód i ja ze stroną mechaniczną (konserwacje, smarowania i naprawy) świetnie sobie radzę sam.
niech każdy robi swoje (jak na zachodzie), bezrobocie w tym kraju spadnie o parę oczek. Mamy dziwną mentalność, naleciałość z poprzedniego okresu, że jeden gość od hydrauliki, elektryki, pojazd naprawi i jeszcze ... :razz:

Diagnosta najlepiej jak etat podwójny diagnosta-mechanik, jeszcze w wolnej chwili komputery przeinstaluje, aktualizacje zrobi i dokumentację w biurze uzupełni ... :-?

Później ktoś napisze, że to emeryci mundurowi zabierają pracę - o losie ... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dziwną mentalność, naleciałość z poprzedniego okresu, że jeden gość od hydrauliki, elektryki, pojazd naprawi i jeszcze ... :razz:

Przepraszam że nie w temacie ale to chyba w poprzednim okresie było tak że jeden był tylko od jednego :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie w temacie ale to chyba w poprzednim okresie było tak że jeden był tylko od jednego :?
ja też
Przepraszam że nie w temacie
ale tak jest do dziś dnia np.w Niemczech i dają radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.