Skocz do zawartości

wykreślenie z dowodu instalacji gazowej


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi: jak wy wykonujecie badanie okresowe pojazdu w którym została zdemontowana instalacja gazowa? Wiem że powinno być dodatkowe (za 82zł zmiany) ale ponoć robią to jakoś inaczej. W Rzeszowie wystarczy ponoć zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i w uwagach opisane że została wymontowana instalacja. Ja zrobiłem negatywne na zaświadczenie (nie zgodny stan faktyczny z zapisem w DR) i opisałem że została wymontowana instalacja i ponoć wyrzucili gościa z urzędu- nie wiem co dalej bo już do mnie nie wrócił. Proszę o poradę jak to robić w praktyce. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinno być dodatkowe (za 82zł zmiany)

Nie przesadzaj, czy robisz zmiany podczas, gdy klient zamontuje instalację ???

 

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub

wymiany elementów powodujàcych zmian´ danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrze˝eniem

art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu

˝ instalacji do zasilania gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinno być pozytywne na zaświadczeniu z opisem? Czy negatywne, a po wykreśleniu gazu poprawione na pozytywne?

To zależy od współpracy SKP i WK, jest jeszcze trzecia możliwość. Klient idzie przed BT do WK i wykreśla w DR na podstawie oświadczenia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wykonując badanie z wynikiem negatywnym i opisując że została wymontowana instalacja postąpiłem niezgodnie z prawem? Bo to mi zarzucił klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wykonując badanie z wynikiem negatywnym i opisując że została wymontowana instalacja postąpiłem niezgodnie z prawem?

Ty postąpiłeś właściwie, natomiast Twój WK hołduje widocznie zasadzie, iż nie należy dokonywać wpisu w DR podczas, gdy pojazd nie ma ważnego badania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w takim razie za podniesienie morale. ;-)

A jeszcze jedno, co z tym badaniem skoro w rejestrze mam go jako negatywne a klient prawdopodobnie zrobił badanie na innej stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic , zostawiasz tak jak jest - jak klient miał ochotę wydać jeszcze raz 162PLN, to jego sprawa.

Niech Ci nie buczy, że zrobiłeś coś źle, bo napyta biedy sobie i temu kto mu zrobił przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyłączeniem montażu

˝ instalacji do zasilania gazem

 

Z wyłączeniem MONTAŻU, a nie DEMONTAŻU, więc literalnie opis zmian też mógłby być. Natomiast najczęściej spotykam się z pozytywnym zaświadczeniem z badanie okresowego, gdzie w uwagach wpisany jest demontaż instalacji oraz "pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyłączeniem MONTAŻU, a nie DEMONTAŻU,

Tylko pogratulować, tworzenia ciekawych interpretacji,,,

Natomiast najczęściej spotykam się z pozytywnym zaświadczeniem z badanie okresowego, gdzie w uwagach wpisany jest demontaż instalacji oraz "pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym..."

Właśnie jest to niezgodne z przepisami, ale robi się tak, bo WK tak chce, bo WK tak każe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować, tworzenia ciekawych interpretacji,,,

 

To nie interpretacja tylko stwierdzenie faktu. Przepis wyłączony jest tylko podczas montażu instalacji, a demontaż to zupełnie inna sprawa.

 

Właśnie jest to niezgodne z przepisami, ale robi się tak, bo WK tak chce, bo WK tak każe ,,,

 

Samo życie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis wyłączony jest tylko podczas montażu instalacji, a demontaż to zupełnie inna sprawa.

W tym przypadku jednak, aby coś zdemontować należy najpierw zamontować i tę operację ustawodawca wyłączył ze zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis wyłączony jest tylko podczas montażu instalacji, a demontaż to zupełnie inna sprawa.

W tym przypadku jednak, aby coś zdemontować należy najpierw zamontować i tę operację ustawodawca wyłączył ze zmian konstrukcyjnych.

 

Instalacja była zamontowana i nie było potrzebne badanie, gdyż przepis takiej sytuacji nie dotyczy (wpis został dokonany na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji dotyczącego instalacji gazowej). Teraz następuje demontaż, a przepis jak najbardziej obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz następuje demontaż, a przepis jak najbardziej obowiązuje.

Jeśli kogoś przekonałeś, bądź robił już wcześniej demontaż jako zmiany, niech się wypowie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś przekonałeś, bądź robił już wcześniej demontaż jako zmiany, niech się wypowie,,,

 

W praktyce się z tym nie spotkałem - ale literalnie są to właśnie zmiany podlegające pod dodatkowe badanie techniczne z opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla mnie dzięki wam oczywista: Okresowe na zaświadczenie (oczywiście za 98 a nie 98+63) z wynikiem pozytywnym i w uwagach wpis o demontażu. A logika nakazywała to samo tyle że z negatywnym wynikiem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce się z tym nie spotkałem - ale literalnie są to właśnie zmiany podlegające pod dodatkowe badanie techniczne z opisem zmian.

 

Dokładnie tak. Michał wyjaśnił to dokładnie. Montaż jako czynność obarczona obowiązkiem uzyskania homologacji na tą czynność nie wymaga badania. Ale demontaż?? Czy istnieje wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu demontażu instalacji LPG?? :razz:

 

Pewnie opis zmian byłby może dość ekscentrycznym rozwiązaniem - ale literalnie - jedynym możliwym.

Natomiast wszelkie inne rozwiązania są kwestią "dogadania" na danym terenie. Nie ma co krytykować jakiejś metody, czy specjalnie zachwalać - wszystkie bowiem naginają przepisy albo wobec braku regulacji istnieją w zasadzie poza systemem prawnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sytuacja też podobnie wygląda z "L" która idzie w kolejne ręce do normalnego użytkownika czy też "TAXI" a może i straży pożarnej. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic , zostawiasz tak jak jest - jak klient miał ochotę wydać jeszcze raz 162PLN, to jego sprawa.

Sądzisz, że mógł go skasować na 162 zł jeżeli pojazd już nie miał instalacji gazowej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem już czemu klient się tak rzucał, otóż skończyło się okresowe badanie, w dowodzie był gaz, w pojeżdzie nie było, ja do dowodu nie wbiłem tylko wystawiłem negatyw na zaświadczenie a klient pojechhał na inną stację po to żeby dostać pieczątkę do dowodu teraz może sobie założyć instalację pod domem :x To nowy nabytek tego pana i zależało mu żeby dostać pieczęć bez instalacji. A ja byłem nieugięty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.