Skocz do zawartości

wykreślenie z dowodu instalacji gazowej


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co krytykować jakiejś metody, czy specjalnie zachwalać - wszystkie bowiem naginają przepisy albo wobec braku regulacji istnieją w zasadzie poza systemem prawnym...

No ta z pozytywnym na zaświadczeniu i wpisywanie NTOBT do DR po wykreśleniu wpisów w WK ma najmniejsze umocowanie prawne bowiem zgodnie z DzU 155 z 2009r

§ 6. 1. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

 

Zaświadczenie z OBT może być wystawiane tylko dla przypadków:

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym.

8. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

N i zaświadczenie do WK w celu wykreślenia wpisu i P po tej operacji jest o wiele bardziej zgodne z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Marku też mi to mój rozumek w ten sposób interpretował, i tak właśnie zrobiłem! Niestety miałem swojego rodzaju nieprzyjemności za "żle wykonane badanie"!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Marku też mi to mój rozumek w ten sposób interpretował, i tak właśnie zrobiłem! Niestety miałem swojego rodzaju nieprzyjemności za "żle wykonane badanie"!!!!

Kierując się zapisanym prawem, tak właśnie powinieneś kombinować ale trafiłeś na "prawo stosowane"... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż takie mamy przepisy. A tak na chłopski rozum sprawa powinna być prosta i wyglądać tak:

1) Diagnosta stwierdza, że coś tam z pojazdu wymontowano i wystawia na to kwit

2) WK na podstawie tego kwitu wykreśla wpis z DR.

KONIEC PROCEDURY

 

A wygląda to niestety tak:

1) Diagnosta wystawia kwit

2) WK wykreśla wpis

3) Diagnosta potwierdza, że wie, że Wk już wie, że w aucie nie ma gazu

4) Klient wraca do WK wymienić DR...

 

Cóż. Nawet jeśli naginamy tu prawo to sorry, ale będę bronił pierwszej procedury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N i zaświadczenie do WK w celu wykreślenia wpisu i P po tej operacji jest o wiele bardziej zgodne z przepisami.

O ile nie jedyne prawidłowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

N i zaświadczenie do WK w celu wykreślenia wpisu i P po tej operacji jest o wiele bardziej zgodne z przepisami.

 

O ile nie jedyne prawidłowe ,,,

 

Może lepsze by były zmiany konstrukcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60 napisał/a:

Cytat:

N i zaświadczenie do WK w celu wykreślenia wpisu i P po tej operacji jest o wiele bardziej zgodne z przepisami.

 

O ile nie jedyne prawidłowe ,,,

 

Po co sobie komplikować życie :)

 

Robimy dodatkowe ,wystawiamy zaświadczenie ,skreslamy 1.2 ,(zdemontowano.....pojaz nie przystosowany....),WK skreśla wpis .klient na SKP ,obt ,wpis w DR -finito :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy dodatkowe ,wystawiamy zaświadczenie ,skreslamy 1.2 ,(zdemontowano.....pojaz nie przystosowany....),WK skreśla wpis .klient na SKP ,obt ,wpis w DR -finito :-D

 

A dodatkowe to z jakiego artykułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem rozmowę z WK o badaniu na wykreślenie haka (może to trochę offtopic, ale związany z tematem). Doszliśmy do logicznego wniosku, że wykreślić można na takiej samej podstawie jak wpisać - czyli badanie na hak.

 

Nie do końca się z tym zgodziłem, ale nie ma o co kruszyć kopii, 35 zł do kasy - wilk syty i owca cała.

 

Ale... przy okazji zapytałem o gaz. Odpowiedź - "noo... badanie na demontaż instalacji". ja - że jakie? to badanie zniknęło wraz z DzU 227 (było takie na montaż za 114 zł). Na moje pytanie (retoryczne troszkę) na podstawie czego wpisują - wiadomo homo i faktura.

To się zapytałem - może na podstawie faktury od uprawnionego montażysty z demontażu ( w końcu części instalacji to nie pikuś, coś z nimi trzeba zrobić, jakaś utylizacja, śmietnik raczej odpada). W słuchawce kłopotliwa cisza - My to jeszcze przemyślimy...

 

Zobaczymy za jakiś czas co wymyślili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to musiała by być faktura + wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu demontażu instalacji LPG :) Wtedy proszę bardzo :)

 

Swoją drogą - skoro założenie i wpięcie w układ silnika paru elementów instalacji LPG jest czynnością homologowaną (bo przypominam - homologowany tu jest SPOSÓB MONTAŻU - nie sama instalacja), to i chyba czynności odwrotnej nie można tak bagatelizować... Co wystarczy "wyrwać" wszystko i gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak literalnie to DBT po zmianach pasuje tu najbardziej.

Tym bardziej że /jak zostało już powiedziane/ demontaż to nie montaż instalacji gazowej. :)

Z drugiej zaś strony 82 zł za stwierdzenie że czegoś nie ma... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powinien być wyciąg ze świadectwa homologacji demontażu instalacji
wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu demontażu instalacji LPG

 

Ale ta czynność nie jest homologowana więc wyciągu nie będzie.

 

 

może na podstawie faktury

 

Taka była moja propozycja, spotkała się ze zrozumieniem i jest ok

 

Na złośliwość ze strony urzędy zareagował bym tym samym i wysłał bym ich w diabły do ministerstwa coby sobie prawo pozmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowe to z jakiego artykułu?

 

My to jeszcze przemyślimy...

 

u nas przemysleli :-D

 

6.9-60zł na wniosek właściciela w celu identyfikacji lub uzupełnienia danych potrzebnych do rejestracji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej zaś strony 82 zł za stwierdzenie że czegoś nie ma...

Jakie 82? A za zakres okresowego?

No masz, zawsze o tym zapominam :>

ale nie wtedy kiedy kasuję... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tylko 82 i więcej się nie należy, ale już nie dublujmy tematów

Zmiany nie robimy bez okresowego

W naszej guberni tak jak napisałS.K.P-POZNAŃ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do logicznego wniosku, że wykreślić można na takiej samej podstawie jak wpisać - czyli badanie na hak.

Psuj-u, a jaki wynik badania , po demontażu haka (N czy P)?

Mi pani powiedziała , że jeśli N to ona nic nie może zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj-u, a jaki wynik badania , po demontażu haka (N czy P)?

Mi pani powiedziała , że jeśli N to ona nic nie może zrobić!

 

Jeśli traktować to jako dodatkowe to nie ma ani N ani P (tylko zostanie Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli traktować to jako dodatkowe to nie ma ani N ani P (tylko zostanie Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom...)

Przyjeżdża gość - brak haka. W DR hak wpisany- jaki wynik OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża gość - brak haka. W DR hak wpisany- jaki wynik OBT?

 

W praktyce spotykam pozytywne OBT z uwagą "pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy".

 

A literalnie - opis zmian (ale w praktyce jeszcze nie spotkałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce spotykam pozytywne OBT z uwagą "pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy".

Chodzi mi o to, że w przypadku fizycznego braku haka, w WK nie chciano go wykreślić przy wyniku badania N.

Chociaż przyznam , że miałem ostatnio przypadek - pani/pan wykreśliła , przy zaśw. z N. -PIERWSZY RAZ.

 

[ Dodano: 26-06-2012, 12:44 ]

Rozmawiamy o innym przypadku.

Czy inst. gazowa , czy hak(?) - w sensie prawnym - brak znaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co krytykować jakiejś metody, czy specjalnie zachwalać - wszystkie bowiem naginają przepisy albo wobec braku regulacji istnieją w zasadzie poza systemem prawnym...

No ta z pozytywnym na zaświadczeniu i wpisywanie NTOBT do DR po wykreśleniu wpisów w WK ma najmniejsze umocowanie prawne bowiem zgodnie z DzU 155 z 2009r

§ 6. 1. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

 

Zaświadczenie z OBT może być wystawiane tylko dla przypadków:

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym.

8. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

N i zaświadczenie do WK w celu wykreślenia wpisu i P po tej operacji jest o wiele bardziej zgodne z przepisami.

 

 

Ale jeszcze jedna sprawa, jakie badanie? Poprawkowe dotyczy stwierdzonych usterek w badanym pojeździe- usterka formalna raczej nie występuje i chyba termin na usterki formalne [zmiany w DR jest 30 dni]???????

 

Przykład podobny - różnica w DMC w DR i na TZ, wynik N, WK poprawia i jakie sprawdzamy zespoły i układy podlegające ponownemu badaniu?

Identyfikacja - nie jest układem, ani zespołem pojazdu.

Co o tym sądzicie? Zakładając, że pojazd jest sprawny technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.