Skocz do zawartości

Okresowe zamiast dodatkowego za usterki?


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz zrobić okresowego właśnie!!!! Musisz zrobić dodatkowe (nie mające nic wspólnego z okresowym) i to właśnie mi zarzuciła miła pani z WK z Nowego Sącza i miała rację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy WK w Zgorzelcu, Lwówku Śląskim czy Lubaniu - nie negował naszych interpretacji. Czy to firma Dekra czy PISKP - zawsze potwierdzała nasz "tok". Nie chodzi o to ażeby się sprzeczać - ale jestem przekonany - że jeżeli dzisiaj zrobiłbym tak jak piszecie - Naczelnik WK - miałby pretensje - i byłby problem - a klient na tym traci.... bo to on jeździ z pkt. A do B

 

Po sprawdzeniu usterek - jakie zostały wymienione na pokwitowaniu - wtedy proponuję klientowi - obt :) tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie okresowego powiedziała klientowi że nie odda dowodu. I klient miał do mnie pretensje.

Bo okresowe to nie dodatkowe-sprawdzenie usterek.

Nie ma wpisu na zaświadczeniu:

"Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego"

I dodatkowo dobrze jest przeczytać dokładnie skierowanie z policji.

Tam jest wydrukowane że " kieruje na badanie dodatkowe "

a nie okresowe.

btw. na okresowe nikt nikogo nie kieruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Czy jest przekrętem, zrobienie OBT przy skierowaniu za usterki?

Tym bardziej , że sprawdzamy (przy OBT) wszystko, czyli niejako jest to badanie nadrzędne.

A co jeśli zabrany dowód za usterki i brak OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ten temat - był - zaraz ktoś napiszę, że na podstawie pokwitowania nie możemy wykonać OBT - czyli za brak badań technicznych - chyba w Poznaniu jest WK - gdzie tak twierdzi i znowu można się sprzeczać /....

 

a jeżeli chodzi o usterki i brak badania technicznego - to nie spotkałem się ażeby tak napisał Policjant ... zawsze w takim przypadku jest - brak aktualnych badań technicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - jeśli na pokwitowaniu jest skierowanie na dodatkowe BT to należy wykonać dodatkowe BT. Przy okazji można też wykonać okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest przekrętem, zrobienie OBT przy skierowaniu za usterki?

 

OBT możesz zrobić w każdej chwili (zostawmy kwestie dokumentów do tego potrzebnych) więc prawa nie łamiesz. Zostaje kwestia wydania DR

 

 

Może koledzy z WK, lub byli koledzy z WK, się wykażą i rzucą odpowiednim paragrafem bo w tematach o badaniach to ich pełno a tu to cicho siedzą jak mysz pod miotłą.

 

Boją się kompromitacji czy co????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest przekrętem, zrobienie OBT przy skierowaniu za usterki?

Tym bardziej , że sprawdzamy (przy OBT) wszystko, czyli niejako jest to badanie nadrzędne

,

To zupełnie inne BT choć zakres jednego jest zawarty w drugim. O nadrzędności i podrzędności BT w przepisach nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z podstawowych ZASAD KPK - zasada informowania ! - czyli każda decyzja czy postanowienie - MUSI być opatrzona podstawą prawną ! Psuj ma rację, - tylko brak znajomości prawa - czasami nie pozwala tego WYMUSZAĆ od Pani/Pana z WK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w rozporządzeniach o rejestracji i takich tam nic nie ma?

 

Ale czemu miałoby być, skoro zapis ustawowy jest jasny, a rozporządzenie i tak go zmienić nie może?

 

Reasumując - jeśli skierowany to podlega DBT (wszystko zależy jak jest wypełnione pokwitowanie, bo zdarzają się takie bez skierowania na dodatkowe BT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wydział to obyczaj !

I co diagnosta to obyczaj.

Uwzięliście się na te usterki a nie ilość usterek się liczy lecz ilość układów w których usterki stwierdzono,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu miałoby być, skoro zapis ustawowy jest jasny, a rozporządzenie i tak go zmienić nie może?

 

A nie możesz odpowiedzieć - "nie, niema" zamiast robić wykład ą ę o ustawie i rozporządzeniu??? Po prostu się pytam, a nie klęczę przed okienkiem w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się pytam, a nie klęczę przed okienkiem w urzędzie.

 

Nie wiedziałem, że u Was tak się to praktykuje :-P

 

Wyjaśniłem Ci jak w urzędzie (zgodnie z KPA żebyś nie poniósł szkody z powodu nieznajomości prawa). Czymś uraziłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle hałasu, klient przyjeżdża ze skierowaniem na DBT za usterki, to wykonuję takie badanie i guzik mnie obchodzi, że w międzyczasie wyszło mu OBT - nie należy nigdy wychodzić przed szereg :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.