Skocz do zawartości

Jakie dokumenty wymagają Wasze WK przy zmianach.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • blakop

    13

  • praktyk

    12

  • Marek1

    7

Zgodnie z prawem ma to być dokument potwierdzający, że zmiany rodzaju pojazdu dokonał przedsiębiorca, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit b PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w praktyce oświadczenie lub faktura za taką usługę.

 

Czy wymagać tego również na stacji? Pewnie nie zaszkodzi... Ale wymogu raczej brak - to dokument do okazania w WK.

 

No i oczywiście badanie z opisem zmian do tego.

 

A czego byś jeszcze chciał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego byś jeszcze chciał?

 

Grzecznie się pytam,ponieważ z tym jest różnie. :) Ps.Spotkałem się z wymogiem wyciągu z KRS dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Spotkałem się z wymogiem wyciągu z KRS dodatkowo.

 

A tak - zapomniałem. Faktycznie czasami wymagają tego, żeby sprawdzić czy na pewno ma taki profil działalności. No z tym jest różnie. Czasem sama deklaracja co do posiadanego profilu działalności jest już na samym oświadczeniu na przeróbce, a i sprawdzić w kompie nie trudno kto jaką działalność prowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi lepiej jak znaleźć kogoś takiego kto może dokonywać zmian bo muszę z jednej przyczepy zrobić rolniczą ;)

A tak za bardzo to nie wiem kto się tym u nas zajmuje i nie wiem jak takie firmy znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi lepiej jak znaleźć kogoś takiego kto może dokonywać zmian bo muszę z jednej przyczepy zrobić rolniczą ;)

 

Praktycznie każdy warsztat samochodowy, a nawet niektórzy przedsiębiorcy prowadzący SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to "Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli "

 

A jeśli sprawa dotyczy przyczepy, motocykla albo motoroweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle głupi wymysł pana o wiadomo jakich inicjałach w ministerstwie.

Z tego wniosek, że "Kaziu w garażu" może Ci przebudować nadwozie, a zakład o profilu "produkcja nadwozi samochodowych" nie?

 

Prawda jest taka, że przepis nie mówi wprost, jaka to powinna być działalność. To jest tylko wskazówka(?) z ministerstwa. Ale moim zdaniem powinno się do tego podchodzić indywidualnie i oceniać w zależności od przypadku. Ma to być zgodnie z przepisami "odpowiednia działalność" - wcale nie powiedziane jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę w mieście powiatowym to się podpytam w

oraz w WK, bo mają doczynienia z takimi papierami, to i może dostaniesz adresy do najlepszych ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę w mieście powiatowym to się podpytam w

oraz w WK, bo mają doczynienia z takimi papierami, to i może dostaniesz adresy do najlepszych ... :D

Do WK to tylko komplet kwitów i jak coś nie halo to proszę o odmowę na piśmie.

Niestety szybciej dowiem się w sąsiednim powiecie niż w swoim.

Ostatnio znajomy rejestrował stare ciągniki i przyczepę w sąsiednim powiecie bo u nas to mu cierpliwości brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty wymagacie WY i Wasz WK przy zmianie rodzaju pojazdu np, z z ciężarowego na osobowy?

 

w naszym WK nie ma takiej możliwości :razz: z jednym wyjątkiem :evil: , jeżeli dostarczymy świadectwo homologacji na pojazd jako osobowe. W ościennych powiatach bez większych problemów można taki pojazd przekwalifikować . Znajomy musiał się tymczasowo przemeldować się i CRV - ka już osobowa :lol:::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym WK nie ma takiej możliwości :razz:

 

Jest jak najbardziej, tylko trzeba się odwołać (co niestety znacznie wydłuża procedurę). Urząd to nie święta krowa - ma działać zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mocy nie ma ona żadnej jak widać, bo większość kraju robi po swojemu ;)

Wyrobi się i w końcu zacznie tak pisać jak większość robi 8)

Ministerstwu też zeszło ze dwa lata, żeby lekkie samki w końcu nie podlegały OBT a tak większość robiła.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.