Skocz do zawartości

Jakie dokumenty wymagają Wasze WK przy zmianach.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jak najbardziej, tylko trzeba się odwołać

 

Aż trafisz do NSA

 

Obrazek

 

Nie widzę powodu aby taką opinie sobie lekceważyć.

Z uzasadnienia wyroku.

Cechy charakterystyczne, wyróżniające poszczególne rodzaje pojazdów oraz klasyfikacja pojazdów są podane w sposób bardziej szczegółowy i precyzyjny w Polskiej Normie PN-89/S-02007.

Minister właściwy ds. transportu nie wprowadził jednak w drodze rozporządzenia obowiązku stosowania Polskiej Normy.

 

Brak szczegółowych określeń i charakterystyki samochodów osobowych, ciężarowych, ciężarowo – osobowych umożliwiał kwalifikowanie do kategorii ciężarowych, samochodów osobowych poddanych drobnym zmianom (przeróbkom), bez zmian konstrukcyjnych.

Zmiana typu i przeznaczenia pojazdu następowała bez zmian konstrukcyjnych w samochodzie.

 

Samochody osobowe po wmontowaniu "kratki" oddzielającej część pasażerską od bagażowej, uzyskiwały świadectwa homologacji jako samochody ciężarowe.

 

W praktyce ten sam pojazd mógł być klasyfikowany, co należy podkreślić dla spełnienia wymogów rejestracyjnych, zarówno jako pojazd osobowy lub ciężarowy.

 

Ze sporządzonej opinii wynika także, że wstawienie "kratki" za rzędem tylnych siedzeń pasażerów w samochodzie, który w dniu zgłoszenia posiadał cechy pojazdu samochodu zasadniczo przeznaczonego do przewozu osób na pojazd samochodowy do transportu towarowego zbudowany na bazie nadwozia samochodu osobowego o ładowności do 1000 kg, nie zmieniało typu i dotychczasowego przeznaczenia pojazdu.Na postawione pytanie, czy importowane samochody marki R są samochodami osobowymi czy też ciężarowymi, biegły stwierdził, że samochody marki R, na które uzyskano wydane przez właściwego Ministra świadectwa homologacji typu pojazdu można uznać za samochody ciężarowe.

 

Minister właściwy do spraw transportu podpisując świadectwa homologacji dokonał zmiany przeznaczenia samochodów z osobowych na ciężarowe. Importowane pojazdy marki R zostały wyprodukowane przez producenta jako samochody osobowe. Zmiana przeznaczenia samochodów nastąpiła w Rzeczpospolitej Polskiej na drodze administracyjnej.

Zmiana przeznaczenia pojazdów nastąpiła bez zmiany typu pojazdów oraz zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • blakop

    13

  • praktyk

    12

  • Marek1

    7

Nie widzę powodu aby taką opinie sobie lekceważyć.

 

A ja owszem. Autorzy posługują się określeniem "przeznaczenie" a piszą de facto o zmianie "rodzaju". Już samo to świadczy o tym, że nie do końca wiedzą w jakiej materii się poruszają.

 

Po drugie. Nie biorą w ogóle pod uwagę sposobu i celu przeprowadzania badań homologacyjnych. Opinia sugeruje, że po dokonaniu zmian w zarejestrowanym pojeździe powinienem go poddać... badaniom homologacyjnym!!! Przecież to absurd!!! Jest to a'wykonalne. Badania homologacyjne wymagają dostarczenia przynajmniej kilku egzemplarzy pojazdów do jednostki badającej, jak również wybrane podzespoły, które są poddawane badaniom - wiele z nich badaniom wytrzymałościowym i co oczywiste są efekcie niszczone :) Jak niby zrobić to na przykładzie pojedynczego, zarejestrowanego pojazdu?

 

Wreszcie - dlaczego ma być taka droga stosowana wyłącznie dla zmiany rodzaju pojazdu? Wszak każda zmiana konstrukcyjna pojazdu to zmiana warunków pierwotnie udzielonej homologacji. A jeśli tak, to na wszystko należy uzyskać homologację... Tylko po co w takim razie takie cudo w przepisach, jak badanie dodatkowe pojazdy w którym dokonano zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyskie pojęcia techniczne u prawników są zrozumiałe i to też trzeba uwzględnic.

Fakt jest faktem i gdyby nie takie opinie to diagnosta nie tylko by się pozbył pracy ale w niektórych wypadkach może i dorobku całego życia. Diagnosta nie może dokonywać zmian konstrukcyjnych w żadnym wypadku, powodując zmianę zapisów w DR, jeżeli pojazd takich zmian nie miał uwzględnionych w homologacji.

WOJEWÓDZKI SĄD ADMINISTRACYJNY W xxxxxxxx ZWAŻYŁ, CO NASTĘPUJE:

SKARGA JEST ZASADNA.

DECYZJĘ O ZAREJESTROWANIU POJAZDU MECHANICZNEGO WYDAJE STAROSTA POWIATU NA PODSTAWIE USTAWY Z DNIA 20 CZERWCA 1997 R. – PRAWO O RUCHU DROGOWYM (T.J. DZ. U. Z 2005 R. NR 108 POZ. 908 ZE ZM.) PO UPRZEDNIM SPRAWDZENIU NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW W TYM ORZECZENIA O PRZEBYTYCH POZYTYWNIE BADANIACH TECHNICZNYCH POJAZDU.

Z PISMA [...] Z DNIA 21 PAŹDZIERNIKA 2008 R., KIEROWANEGO DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW BĘDĄCYCH POD PATRONATEM [...] WYNIKA, ŻE NIE SĄ ZABRONIONE MODYFIKACJE UKŁADÓW ZESPOŁÓW WYPOSAŻENIA LUB ICH CZĘŚCI. POLSKIE PRZEPISY NIE ZABRANIAJĄ DOKONYWANIA PRZEŁOŻENIA UKŁADÓW KIEROWNICZYCH. TYLKO ZMIANY KONSTRUKCYJNE, KTÓRE POWODUJĄ ZMIANĘ DANYCH ZAMIESZCZONYCH W DOWODZIE REJESTRACYJNYM NAKŁADAJĄ OBOWIĄZEK PRZEPROWADZENIA DODATKOWYCH BADAŃ TECHNICZNYCH POJAZDU. W DOWODZIE REJESTRACYJNYM NIE MA DANYCH WSKAZUJĄCYCH PO KTÓREJ STRONIE UMIESZCZONA JEST KIEROWNICA, A NADTO Z POUCZENIA ZAMIESZCZONEGO W TYM DOKUMENCIE WYNIKA, IŻ WŁAŚCICIEL POJAZDU ZOBOWIĄZANY JEST ZGŁOSIĆ ORGANOWI, KTÓRY WYDAŁ DOWÓD REJESTRACYJNY W TERMINIE 30 DNI WSZELKIE ZMIANY DANYCH ALE TYLKO TYCH, KTÓRE ZAWARTE SĄ W DOWODZIE REJESTRACYJNYM.

ZGODZIĆ NALEŻY SIĘ Z ORGANEM, ŻE DIAGNOSTA NIE JEST POWOŁANY DO INTERPRETACJI PRZEPISÓW PRAWA ALE TEŻ NIE MOŻNA TRACIĆ Z POLA WIDZENIA, IŻ NIE JEST ON ORGANEM POWOŁANYM DO REJESTRACJI POJAZDÓW. JEGO ZADANIEM JEST OCENA STANU TECHNICZNEGO A W SZCZEGÓLNOŚCI STWIERDZENIE CZY POJAZD JEST W ODPOWIEDNIM STANIE TECHNICZNYM. ZAMIESZCZENIE W SWOJEJ OCENIE STWIERDZENIA, IŻ POJAZD TOYOTA JEST SPRAWNY TECHNICZNIE ZE WSKAZANIEM, ŻE MA UMIESZCZONĄ KIEROWNICĘ PO PRAWEJ STRONIE DAWAŁO ORGANOWI REJESTRUJĄCEMU POJAZD WYSTARCZAJĄCĄ ILOŚĆ INFORMACJI CZY POJAZD TAKI MOŻNA, CZY NIE MOŻNA ZAREJESTROWAĆ NA TERENIE POLSKI.

 

MAJĄC POWYŻSZE ROZWAŻANIA NA UWADZE WOJEWÓDZKI SĄD ADMINISTRACYJNY W xxxxxx NA MOCY ART. 145 § 1 UST. 1 PKT 1 LIT. C) W ZWIĄZKU Z ART. 135 USTAWY Z DNIA 30 SIERPNIA 2002 R. – PRAWO O POSTĘPOWANIU PRZED SĄDAMI ADMINISTRACYJNYMI (DZ. U. NR 153, POZ. 1270 ZE ZM.) UCHYLIŁ ZASKARŻONĄ DECYZJĘ A TAKŻE POPRZEDZAJĄCĄ JĄ DECYZJĘ ORGANU PIERWSZEJ I DRUGIEJ INSTANCJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie może dokonywać zmian konstrukcyjnych w żadnym wypadku, powodując zmianę zapisów w DR, jeżeli pojazd takich zmian nie miał uwzględnionych w homologacji.

Możesz to podeprzeć konkretnym paragrafem? Chcę konkretny zapis z czego wynika Twoje zdanie. Nie przytaczaj mi, bardzo proszę, bełkotu prawniczego w postaci jakiegoś tam wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie może dokonywać zmian konstrukcyjnych w żadnym wypadku, powodując zmianę zapisów w DR, jeżeli pojazd takich zmian nie miał uwzględnionych w homologacji.

 

Rozwiń to proszę. O jaką homologację chodzi? Całego typu danego pojazdu?? Jakim dokumentem należy udokumentować taki fakt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to podeprzeć konkretnym paragrafem? Chcę konkretny zapis z czego wynika Twoje zdanie. Nie przytaczaj mi, bardzo proszę, bełkotu prawniczego w postaci jakiegoś tam wyroku.

Bardzo proszę.

Aktualny przepis.68.12 a poprzedni 68.9

Art.68.12. W razie wprowadzenia zmian w typie pojazdu, przedmiocie wyposażenia lub części wpływających na zmianę warunków stanowiących podstawę wydania świadectwa homologacji, producent lub importer jest obowiązany uzyskać zmianę posiadanego świadectwa homologacji polegającą na rozszerzeniu świadectwa homologacji danego typu pojazdu, przedmiotu wyposażenia lub części.

Art. 72.

1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:

3) wyciągu ze świadectwa homologacji albo odpisu decyzji zwalniającej pojazd

z homologacji, jeżeli są wymagane;

art.78 ust.2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie

nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w

dowodzie rejestracyjnym.

 

To jest bełkot pięciu sędziów. Zainteresowanym chętnie udostępnie link.

OPK XXX - Uchwała Składu Pięciu Sędziów NSA orzeczenie prawomocne.

W świetle art. 68 ust. 9, art. 72 ust. 1 pkt 3 i art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym /Dz.U. nr 98 poz. 602 ze zm./ oraz par. 14 ust. 2 rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów /Dz.U. nr 59 poz. 632 ze zm./ warunkiem dokonania zmiany w dowodzie rejestracyjnym rodzaju i przeznaczenia pojazdu, z samochodu osobowego na ciężarowy specjalizowany, jest dołączenie nowego świadectwa homologacji na dany typ pojazdu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz... ale czy na pewno rozumiesz??

 

OK. Kupiłem sobie "furgonetkę". Taką 7-osobową. Ale teraz więcej jeżdżę sam, więc wymontowałem tylny rząd siedzeń i mam tylko trzy-miejscowe autko. Już nawet powiedzmy, że rodzaj pojazdu bez zmian. Zmieniłem liczbę miejsc po prostu.

 

PYTANIE - NA PODSTAWIE JAKICH DOKUMENTÓW (wg tego co cytujesz) POWINNO WYKONAĆ SIĘ BADANIE TECHNICZNE??

 

Ale proszę - bez cytowania wyroków - poproszę krótką wersję: co i jak mam udokumentować (o ile w ogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.68.12. W razie wprowadzenia zmian w typie pojazdu, przedmiocie wyposażenia lub części wpływających na zmianę warunków stanowiących podstawę wydania świadectwa homologacji, producent lub importer jest obowiązany uzyskać zmianę posiadanego świadectwa homologacji polegającą na rozszerzeniu świadectwa homologacji danego typu pojazdu, przedmiotu wyposażenia lub części.

a w którym miejscu jest napisane, że właściciel zarejestrowanego pojazdu używanego ma uzyskać homo ... :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu jest napisane, że właściciel zarejestrowanego pojazdu używanego ma uzyskać homo ... :?::?:

 

W żadnym. Obowiązek uzyskania świadectwa homologacji dotyczy importera lub producenta. Ten wyrok to jakaś kpina moim zdaniem. Przepisy dopuszczają zmianę rodzaju pojazdu przez przedsiębiorcę prowadzącego odpowiednią działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Zmiany w nowym - NIEZAREJESTROWAYM pojeździe wymagają homologacji.

 

Zmiany w pojazdach już zarejestrowanych - uprawniony przedsiębiorca + opis zmian na SKP

 

Uzasadnieniem jest cytowany tu art 68.12 - tylko go trzeba uważnie i powoli przeczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na podstawie tego.

Art,66 PoRD

ust, 4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja

zwalniająca pojazd z homologacji,

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący

działalność gospodarczą w tym zakresie.

 

[ Dodano: 29-06-2012, 15:15 ]

Zmiany w pojazdach już zarejestrowanych - uprawniony przedsiębiorca + opis zmian na SKP

nawet niekoniecznie uprawniony przedsiębiorca,

to tylko w przypadku zmiany rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę.

Aktualny przepis.68.12 a poprzedni 68.9

Art.68.12. W razie wprowadzenia zmian w typie pojazdu, przedmiocie wyposażenia lub części wpływających na zmianę warunków stanowiących podstawę wydania świadectwa homologacji, producent lub importer jest obowiązany uzyskać zmianę posiadanego świadectwa homologacji polegającą na rozszerzeniu świadectwa homologacji danego typu pojazdu, przedmiotu wyposażenia lub części.

Jakby kolego doczytał do końca ten artykuł do doczytałby takie coś "...17. Przepisy ust. 1-16 nie dotyczą pojazdu:

1) zabytkowego;

2) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej,

którego markę określa się jako "SAM";

3) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych, Policji, Straży

Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej;

4) wyprodukowanego lub importowanego w ilości jednej sztuki rocznie; nie dotyczy to

tramwajów i trolejbusów.

Więc każdy, nawet producent przy wykonaniu jednostkowym nie musi posiadać żadnego świadectwa a co za tym idzie jak wspominali koledzy wcześniej można dokonać zmian konstrukcyjnych, mało tego można nawet wyprodukować pojedyncze cudo i nie trzeba mieć na to żadnych homologacji. Każda w zasadzie zmiana konstrukcyjna jest jednostkowa bo nie ma dwóch identycznych aut w którym dokonano by takich samych zmian więc... Nie przekonany jestem co do Twoich przemyśleń, choć otwarty jestem na różne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są samochody osobowe które posiadają również homologację ciężarowego. Dotyczy to głównie sytuacji gdzie była montowana kratka i kosztem ograniczenia jednego miejsca powstał samochód ciężarowy(tak mnie więcej i w skrócie). Zmiana więc z jednego na drugi nie jest żadną zmianą homologacyjną . Żądanie potwierdzenia, że takich zmian dokonał wybitny konstruktor posiadający stosowny numer statystyczny jest absolutnie nie na miejscu. Każdy przedsiębiorca bez względu na rodzaj działalności nawet fryzjer może wprowadzić sobie taki zapis i niczym to nie jest regulowane.

50.20.A lub [45.20.Z] Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli.

Pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę że pracownicy WK domagają się odpisu z takiej działalności no ale tak się utarło i tak się dzieje.

Przepisy dopuszczają zmianę rodzaju pojazdu przez przedsiębiorcę prowadzącego odpowiednią działalność.

No to wskaż mi w ustawie czy też rozporządzeniu że ustawodawcy chodziło o taką działalność, [50.20.A] lub [45.20.Z] Może zaszło nieporozumienie i chodzi o tego typu jednostki.

DZIENNIK USTAW Z 2005 R. NR 238 POZ. 2010

§ 13. Wykaz jednostek upoważnionych do przeprowadzania badań homologacyjnych oraz kontroli zgodności produkcji lub montażu określa załącznik nr 19 do rozporządzenia.

ZAŁĄCZNIK Nr 19

WYKAZ JEDNOSTEK UPOWAŻNIONYCH DO PRZEPROWADZANIA BADAŃ HOMOLOGACYJNYCH ORAZ KONTROLI ZGODNOŚCI PRODUKCJI LUB MONTAŻU

1) Instytut Transportu Samochodowego ul. Jagiellońska 80, 03-301 WARSZAWA

2) Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych ul. Napoleona 2, 05-230 KOBYŁKA

3) Przemysłowy Instytut Motoryzacji ul. Jagiellońska 55, 03-468 WARSZAWA

4) Instytut Transportu Politechniki Śląskiej ul. Z. Krasińskiego 8, 40-019 KATOWICE

5) Politechnika Świętokrzyska Laboratorium Elektrotechniki Pojazdowej al. Tysiąclecia P. P. 7, 25-314 KIELCE

6) Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Oponiarskiego ul. Starołęcka 18, 61-361 POZNAŃ

7) Instytut Szkła i Ceramiki ul. Lipowa 3, 30-702 KRAKÓW

8) Transportowy Dozór Techniczny ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 WARSZAWA

9) Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej ul. Okuniewska 1, 05-070 SULEJÓWEK, skr. poczt. 45

Niestety nie wymieniono tutaj jakiejkolwiek stacji kontroli pojazdów.

 

a w którym miejscu jest napisane, że właściciel zarejestrowanego pojazdu używanego ma uzyskać homo ... :?::?:

Pojazd używany ma homo a jak dokonujesz zmian, które wykraczają poza ten zakres to musi uzyskać homo a może nie - według Ciebie?

Nieraz widzę na drogach dziwne pojazdy i to są te produkowane w ramach jednej sztuki, które gdzieś tam diagnosta dopuścił do ruchu a WK zarejestrował. Myślę jednak, że nie o takiej sprawie dyskutujemy.

Cytujesz... ale czy na pewno rozumiesz??

PYTANIE - NA PODSTAWIE JAKICH DOKUMENTÓW (wg tego co cytujesz) POWINNO WYKONAĆ SIĘ BADANIE TECHNICZNE??

Ale proszę - bez cytowania wyroków - poproszę krótką wersję: co i jak mam udokumentować (o ile w ogóle).

W ogóle takie pytanie nie powinno się pojawić, bo ja Ci się nie pytam, czy coś rozumiesz??

To co napisałeś to nie podlega pod żadne zmiany konstrukcyjne . Nikt poza Tobą nie ma wpływu na to abyś musiał jeździć z pełną ilością osób wykazanych w DR lub z kompletem siedzeń. To niema nic wspólnego ze zmianą homologacji lub ze zmianami w DR.

nawet niekoniecznie uprawniony przedsiębiorca,

to tylko w przypadku zmiany rodzaju pojazdu.

 

CIACH

 

 

Może zechcesz wyjaśnić kto w tym Wrocławiu dostarcza zaświadczenie z działalności zezwalające na dokonanie zmian konstrukcyjnych w motocyklu. ? Napisz wreszcie coś samodzielnie i wskaż konkretnie ten zapis z działalności który zezwoli podmiotowi wystawić fakturę w zakresie tych zmian. Jakich dokumentów WK wymagają w tej sytuacji ???

„Dlatego, skoro - stosownie do dyspozycji art. 25 ust. 1 pkt 2 VATU - obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego “nie stosuje się do nabywanych przez podatnika samochodów osobowych”, także w rozpoznawanej sprawie podatnik nie mógł skorzystać ze zwrotu różnicy podatku należnego, bowiem dla oceny prawnej, czy nabył on “samochód osobowy” czy też “samochód ciężarowy”, rozstrzygające znaczenie ma w danym przypadku treść “świadectwa homologacyjnego” tego pojazdu, a nie treść “zaświadczenia o badaniu technicznym” tego pojazdu i nawiązująca do niej treść “umowy kupna-sprzedaży” pojazdu i towarzysząca jej faktura zakupu dokonanego przez podatnika.”
Jakby kolego doczytał do końca ten artykuł do doczytałby takie coś "...17. Przepisy ust. 1-16 nie dotyczą pojazdu:………… .
To jakieś uszczypliwe stwierdzenie i zapewniam Cię, że niejeden raz to czytałem, ale to nie dotyczy tego tematu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz zmiany konstrukcyjne jednego konkretnego pojazdu z badaniami homologacyjnymi dotyczącymi typu pojazdu (czyli pewnej wyprodukowanej partii pojazdów). Zdajesz się nie zauważać tego, że w pojeździe już zarejestrowanym dokonuje się zmian konstrukcyjnych, a pojazd nowy podlega obowiązkowi uzyskania świadectwa homologacji (poza oczywiście wyjątkami przewidzianymi w ustawie). Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo tworzysz niepoparte przepisami teorie, do których starasz się nagiąć przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwała jest dosyć stara . Delikatnie mówiąc zdecydowana większość się z nią nie zgodziła ,można powiedzieć że została olana.

W 2003 zostało rozesłane pismo( podpisane przez pana który często zdania zmienia ) z wymienionym trybem postępowania . Od tego czasu większość postępuje tak jak tam napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś uszczypliwe stwierdzenie i zapewniam Cię, że niejeden raz to czytałem, ale to nie dotyczy tego tematu.

Kolego nie jestem uszczypliwy, tylko wskazuje błąd w Twoim rozumowaniu. Podaję Ci podstawę prawną na podstawie której diagnosta może dokonać zmian konstrukcyjnych bez uzyskiwania żadnego świadectwa homologacji. Stwierdziłeś, że diagnosta nie może wykonać zmian konstrukcyjnych bo musi uzyskać świadectwo homologacji na to, co tam poczynił, podparłeś to stosownym artykułem. Obalam wskazany przez Ciebie artykuł, bo istnieje furtka na podstawie której nie musi posiadać dokumentu wskazanego przez Twoją osobę. Jeżeli się mylę, (a tak może być), to proszę abyś wskazał mi stosowny artykuł na poparcie Twych słów z poprzedniej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mylę, (a tak może być), to proszę abyś wskazał mi stosowny artykuł na poparcie Twych słów z poprzedniej strony.

 

Nie dostaniesz konkretnego przepisu tylko cytaty niezwiązane z tematem - jak np. powyższy cytat dotyczący VAT-u, który do sprawy nie wnosi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mylę, (a tak może być), to proszę abyś wskazał mi stosowny artykuł na poparcie Twych słów z poprzedniej strony.

 

Nie dostaniesz konkretnego przepisu tylko cytaty niezwiązane z tematem - jak np. powyższy cytat dotyczący VAT-u, który do sprawy nie wnosi nic.

Jeszcze raz podkreslam, że to nie jest zgaduj zgadula. Oczekuję więc od Ciebie jak i pozostałych dyskutantów odpowiedzi z jakiej ustawy czy też rozporządzenia wynika że odpis przedsiębiorcy, który posiada taki numer statystyczny w swej działalności 50.20.A jest wystarczajacy i jak postępujesz w przypadku zmiany konstrukcyjnej w motocyklu. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący

działalność gospodarczą w tym zakresie.

 

Tak stanowi przepis. Nie jest sprecyzowane jaki ma to być kod działalności. I tyle w temacie. Ale oczywiście Ty już wciągasz w to jednostki upoważnione do wykonywania badań homologacyjnych oraz kontroli zgodności produkcji lub montażu. Nie zauważasz (bo pewnie nie chcesz zauważyć), że jednostki te zajmują się BADANIEM, a nie PRZERÓBKAMI pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący

działalność gospodarczą w tym zakresie.

Tak stanowi przepis.

Czyli :

Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli

Czy z tego zapisu wynika, że przedsiebiorca prowadzi działalność w tym zakresie, czyli dokonuje zmian kostrukcyjnych ?.. :evil: , a co z tymi motocyklami kto takie zmiany konstrukcyjne dokonuje ? Oczekuje konkretnych przepisów,bo te są nietrafne. :sad:

Dobry warsztat nie zajmuje się przeróbkami - przepisy to zabraniają. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały temat ZE ZROZUMIENIEM. Nie wklejaj bzdurnych cytatów niewnoszących niczego nowego.

 

Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli

Czy z tego zapisu wynika, że przedsiebiorca prowadzi działalność w tym zakresie, czyli dokonuje zmian kostrukcyjnych ?.

 

Nie potrafisz nawet znaleźć klasyfikacji PKD? Tyle wklejasz, a prostej rzeczy nie wiesz, że 45.20 obejmuje też PRZEBUDOWĘ POJAZDÓW.

 

Dla motocykli przewidziana jest podklasa 45.40Z

 

Przy czym oczywiście PKD nie będzie odzwierciedlała wszystkich rodzajów pojazdów wymienionych w prawie o ruchu drogowym.

 

Dobry warsztat nie zajmuje się przeróbkami - przepisy to zabraniają. :razz:
Jakie przepisy? Chyba wymyślone przez Ciebie :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj cały temat ZE ZROZUMIENIEM. Nie wklejaj bzdurnych cytatów niewnoszących niczego nowego.

Kiepska to argumentacja na pograniczu rozpaczy. :D

Nie potrafisz nawet znaleźć klasyfikacji PKD? Tyle wklejasz, a prostej rzeczy nie wiesz, że 45.20 obejmuje też PRZEBUDOWĘ POJAZDÓW.

Dla motocykli przewidziana jest podklasa 45.40Z:

Jeszcze mi powiesz że te bzdury co powypisywałes znajdują sie na wpisie z dzialalnosci prowadzacego warsztat. :shock:

A wię napisz konkretnie, który warsztat zajmuje się zmianami konstrukcyjnymi i z jakich przepisów to wynika a jak nie wiesz to sie do tego przyznaj ?

Dobry warsztat nie zajmuje się przeróbkami - przepisy to zabraniają. :razz:
Jakie przepisy? Chyba wymyślone przez Ciebie :razz:

Niestety ale nie jesteś w temacie i sam nie wiesz jak bardzo się mylisz :evil: i spróbuję to dowieść.. Zmień tembr i bez obrażania, tą arogancją nic nie wnosisz. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tembr i bez obrażania, tą arogancją nic nie wnosisz

 

Póki co to raczej Ty w arogancki sposób obrażasz innych, m.in. Marka1.

 

Ja na ich miejscu już dawno zakończyłbym jakąkolwiek dyskusję z Tobą.

 

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tembr i bez obrażania, tą arogancją nic nie wnosisz

 

Póki co to raczej Ty w arogancki sposób obrażasz innych, m.in. Marka1.

 

Ja na ich miejscu już dawno zakończyłbym jakąkolwiek dyskusję z Tobą.

 

hej

Szkoda że to tak odczułeś, bo nie taki był mój zamiar i jezeli tak uważasz, to bardzo przepraszam. :shock:

Pozdrawiam .

 

[ Dodano: 30-06-2012, 16:37 ]

Podsumuję swoje stanowisko w tej sprawie .

Nie zamierzam prowadzić żadnej dalszej polemiki . Nie ma najmniejszego sensu aby w takich sprawach prowadzić spory, które mogą prowadzić do wzajemnych nieporozumień. Każdy i tak zrobi jak uważa i ja mam najmniejszy na to wpływ . Poruszanie takich tematów jest bardzo drażliwie, gdyż wprowadza nowe spojrzenie na pewne zagadnienia a to nie jest zbyt mile widziane.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20071861322

§ 14. 1. W przypadku zawiadomienia o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych

w dowodzie rejestracyjnym, wynikającej z:

5) wprowadzenia w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, do zawiadomienia dołącza się:

a) dokument potwierdzający, że dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu wykonane zostały przez przedsiębiorcę, o którym

mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy,

b) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów.

Czyli wyżej wymienione dokumenty potrzebne są w sytuacji, gdy zmianie ulega rodzaj pojazdu (np. samochód osobowy na samochód ciężarowy, albo samochód ciężarowy na autobus itd.)

Czy w tym przypadku zmiana rodzaju pojazdu jest związana z liczbą miejsc w samochodzie. Jeśli tak, to przepis § 14 ust. 1 pkt 5 wskazuje dokumenty, jakie powinien załączyć do wniosku o zmianę danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Jeżeli zmiana ilości miejsc w pojeździe nie jest związana ze zmianą rodzaju pojazdu, to mamy przepis § 14 ust. 2

Przepisy § 2—5 stosuje się odpowiednio.

2. W przypadku zawiadomienia o zmianie innych danych pojazdu zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym zaistniałej w wyniku wprowadzenia zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, pojazd, zgodnie z ustawa, podlega badaniu technicznemu.

Zaświadczenie o pozytywnym wyniku tego badania potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów, jest podstawa do wydania dowodu rejestracyjnego z nowymi danymi pojazdu.

W takim przypadku wystarczy załączyć jeden dokument – zaświadczenie uprawnionego diagnosty,

ale jest jeszcze przepis § 14 ust. 4

§ 14.4. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianie danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikających ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków technicznych, do wniosku dołącza się

2) zaświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

Z całą pewnością zmiana ilości miejsc w pojeździe związana jest ze zmianą mas np. zmniejszy się dopuszczalna ładowność, a zwiększy się masa własna...

Nie ulega więc wątpliwości, że poza dyskusją jest wymagane zaświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi. Moim zdaniem wystarczy wyciąg ze świadectwa homologacji.

Podobne informacje sa zamieszczone na innym forum i to nie jest plagiat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega więc wątpliwości, że poza dyskusją jest wymagane zaświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

 

Niestety - znowu nie doczytałeś przepisów do końca. Cytowany przez Ciebie par. 14 ust. 4 dotyczy sytuacji kiedy zmienia się rozporządzenie w sprawie warunków technicznych. Pominąłeś ten fragment "wynikających ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków technicznych". Czyli ten ustęp dotyczy tylko sytuacji, w której występuje zmiana przepisów (przykładowo zmiana DMC z 16000 kg na 18000 kg po zmianie rozporządzenia).

 

[ Dodano: 01-07-2012, 09:38 ]

A wię napisz konkretnie, który warsztat zajmuje się zmianami konstrukcyjnymi i z jakich przepisów to wynika a jak nie wiesz to sie do tego przyznaj ?

 

Pan Henio z Piedziszewa Dolnego, który ma we wpisie "konserwację i naprawę pojazdów samochodowych"

 

praktyk napisał/a:

Dobry warsztat nie zajmuje się przeróbkami - przepisy to zabraniają. :razz:

Jakie przepisy? Chyba wymyślone przez Ciebie :razz:

 

Niestety ale nie jesteś w temacie i sam nie wiesz jak bardzo się mylisz :evil: i spróbuję to dowieść..

 

Na razie niczego nie dowiodłeś.

 

Poza tym przypominam, że temat dotyczy zmiany rodzaju pojazdu, więc nie rozpisuj się na temat innych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.