Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

piozar11

termin badania

Polecane posty

piozar11

panowie mam samochód osobowy z 2011 r zarejestrowany u Niemców we wrześniu 2011r z tym że w briefie jest adnotacja że pojazd był wykorzystywany do wynajmu i ustalono termin kolejnego badania na 09.2012r. mając na uwadze nasze przepisy nie robiłem badania okresowego tylko ustalenie danych bo w myśl naszych przepisów ma 3 lata od daty rejestracji,wydział jednak odesłał klienta żebym zrobił b.t. i dopełnił do 3 lat.

co wy na to?

mirek.g

To WK powinien dopełnić do 3 lat a nie Ty.Wg mnie.

blakop

To jest niestety nieuregulowane do końca. Przypadki, kiedy zagraniczny przegląd jest dłuższy od naszego przewidziano w PoRD obowiązek skrócenia - dostosowania...

Ale wydłużenie?? Sam nie wiem. W zagranicznym DR jest taki a nie inny wpis. Ale zastosowanie zasady 3 lata od daty I rejestracji tez tu jest możliwe... Pytanie która norma miałaby mieć tu prym - przepisać na sztywno, czy zastosować te 3 lata.

Z pewnością jednak WK wykazał się podwójną głupotą, bo:

- SKP nie ma tu nic do ustalania terminu jakikolwiek by on nie miał być w tym wypadku

- Nie ma dopełnienia do 3 lat!!!

piozar11

Z pewnością jednak WK wykazał się podwójną głupotą, bo:

- SKP nie ma tu nic do ustalania terminu jakikolwiek by on nie miał być w tym wypadku

- Nie ma dopełnienia do 3 lat!!!

ja jestem takiego samego zdania.

Marek1

możesz mu zrobić nowe OBT na dwa lata

a "dopełniania do 3 lat" faktycznie nie ma na SKP...

Janusz S

w tym przypadku zrobiłbym BT i okreslił termin na 2 lata od daty badania(wg. DR badanie traci ważnosc we wrześniu 2012) i po sprawie,chyba,że WK dopełni do trzech lat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.