Skocz do zawartości

Wygaśnięcie certyfikatu dla SKP do CEPiKu / Recertyfikacja


Rekomendowane odpowiedzi

generujesz plik do cepa / programem obsługującym kartę/- wgrywasz go na nośnik /pendrive/ - wysyłasz razem ze zgłoszeniem - certyfikat wraca na nośniku - wgrywasz go na kartę - usuwasz wcześniejszy /stary/

 

generujesz plik / wysyłasz go mailem / pocztą wysyłasz zgłoszenie / mailem wraca certyfikat / wgrywasz go na kartę (najlepiej poprosić helpdesk, zrobią to zdalnie przez teamviewer-a w 5 minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    27

  • firestorm

    26

  • Psuj

    20

  • pentagram

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...

Jako że temat "Wniosek o certyfikat CEPiK 2.0" został zamknięty, zapytam się w tym miejscu.

Czy ktoś już występował o drugi certyfikat na SSL, a konkretnie chodzi mi o to co zaznaczyć w polu "Rodzaj wniosku" bo o ile we wniosku o VPN jest pole do zaznaczenia "Wydanie dodatkowego certyfikatu" to w SSL tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla odnowienia na pewno tak ale czy dla uzyskania drugiego certyfikatu to mam wątpliwości , dla odnowienia trzeba jeszcze wysłać plik z karty. Znowu zaznaczenie - wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika , może zakończyć się tym że stwierdzą że przecież oni już mają certyfikat i wniosek wyląduje w koszu

 

[ Dodano: 19-09-2017, 10:51 ]

Zamotałem się z tymi wnioskami , Cezary pokazuje właściwy

 

[ Dodano: 19-09-2017, 11:04 ]

Czy wysyłając o wydanie dodatkowego certyfikatu można wysłać z wnioskiem kartę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem , ale dla odnowienia wysyłało się na e-maila żądanie certyfikacyjne (plik PKCS 10) a tu trzeba na coś nagrać i wysłać. Cezary Ty jak to wysyłałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kartę Certum podczas jej instalacji wgrał się program do obsługi, wkładam kartę do czytnika, uruchamiam program, mam opcję "utwórz żądanie certyfikacyjne" , klik, zapisz , następnie mailem wysyłałem, w mailu wrócił certyfikat jak załącznik, wgrałem, stary usunąłem i hula

CERTYFIKAT SSL DLA KARTY KRYPTOGRAFICZNEJ

 

Na potrzeby uruchomienia systemu CEPiK 2.0 i usług web services dla stacji kontroli pojazdów, do autoryzacji i uwierzytelnienia SKP w systemie CEPiK 2.0 oraz podpisywania komunikatów przekazywanych przez OPROGRAMOWANIE SKP do systemu CEPiK 2.0 zostaną wykorzystane certyfikaty umieszczone na kartach kryptograficznych, które SKP już dziś posiadają i wykorzystują do przekazywania wyników badań technicznych do centralnej ewidencji pojazdów.

Każda SKP musi posiadać taką liczbę kart kryptograficznych z certyfikatami, jaka będzie liczba stanowisk komputerowych z zainstalowanym OPROGRAMOWANIEM SKP.

W przypadku rozwiązań teleinformatycznych z zastosowaniem w SKP serwera centralnego i aplikacji cienkiego klienta komunikujących się z tym serwerem, karta kryptograficzna i certyfikat może być tylko 1 zainstalowane przy serwerze. W przypadku takich rozwiązań prosimy jednak o kontakt z producentem OPROGRAMOWANIA SKP w celu określenia rzeczywistej wymaganej liczby kart.

 

WAŻNE: STACJE KONTROLI POJAZDÓW MUSZĄ ODNOWIĆ SWOJE CERTYFIKATY PRZED UPŁYWEM TERMINU ICH WAŻNOŚCI. SKP SKŁADA WNIOSEK ZGODNIE Z PONIŻSZĄ PROCEDURĄ. DO WNIOSKU SKP MUSI WYGENEROWAĆ ZGŁOSZENIE CERTYFIKACYJNE (PLIK CSR W FORMACIE PKCS#10) I WYSŁAĆ TAKIE ZGŁOSZENIE NA ADRES E-MAIL CC.CEPIK@MC.GOV.PL WSKAZUJĄC DANE PODMIOTU, KTÓREGO TO ZGŁOSZENIE DOTYCZY – KOD STACJI LUB NAZWA STACJI. E-MAIL MUSI BYĆ WYSŁANY Z ADRESU, KTÓRY SKP WSKAZAŁA WE WNIOSKU CERTYFIKACYJNYM.

to czytałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robiłeś odnowienie certyfikatu a mi chodzi w wydanie dodatkowego , czy też plik na e-maila czy wysłać zgrany np na DVD czy CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem wniosek CEPIK 2.0 i okazało się że niepotrzebnie, bo powinien być wypełniony z tej strony http://www.cepik.gov.pl/dla-podmiotow, miałem tez dylemat co zaznaczyć, zaznaczyłem wydanie certyfikatu dla nowego użytkownika, ale zadzwoniłem do W-wy (22 245 57 17; 59 06; 54 88 w godz. 10 - 14) i uzgodniłem że chodziło mi o uzyskanie dodatkowego certyfikatu. Dodatkowy certyfikat już dostałem, proces trwa 30 dni od daty otrzymania wniosku w formie pisemnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jeśli mam ważny certyfikat na karcie do 03.2019 to muszę wnioskować o ponowną recyertyfikacje do potrzeb cepik 2.0?? bo wysłałem tylko wniosek o certyfikat VPN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.