Skocz do zawartości

Wygaśnięcie certyfikatu dla SKP do CEPiKu / Recertyfikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Że też ja musiałem razem z Wami próbować, jakby nocy nie było. Biorę kartę do domu, spać czasem nie mogę,,,

A mnie się udało! :viva:

Teraz możesz już spokojnie próbować, cały serwer dla Ciebie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    27

  • firestorm

    26

  • Psuj

    20

  • pentagram

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

UWAGA !!!

RECERTYFIKACJA pod warunkiem że:

1) oznaczenie stacji jest bez zmian

2) nazwa firmy bez zmian

3) regon bez zmian

 

Jeśli jeden lub kilka z punktów powyższych uległo zmianie we wniosku zaznaczamy Certyfikat dla NOWEGO użytkownika. (NIE RECERTYFIKACJA)

 

A jak zmienił się adres? Znaczy budynek stoi tam gdzie stał, tylko zmieniła się nazwa ulicy i numer ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

UWAGA !!!

RECERTYFIKACJA pod warunkiem że:

1) oznaczenie stacji jest bez zmian

2) nazwa firmy bez zmian

3) regon bez zmian

 

Jeśli jeden lub kilka z punktów powyższych uległo zmianie we wniosku zaznaczamy Certyfikat dla NOWEGO użytkownika. (NIE RECERTYFIKACJA)

 

A jak zmienił się adres? Znaczy budynek stoi tam gdzie stał, tylko zmieniła się nazwa ulicy i numer ...

 

punkty 1,2,3 muszą być zgodne z rzeczywistym stanem jaka firma, o jakim regonie oraz o jakim identyfikatorze przesyła dane, o ulicach i numerach nic mi nie wiadomo wiec hmmmm ...........

 

może ktoś doczytał to w ustawie i się podzieli z nami :)

albo trzeba zapytać u źródła w eMeSWuuu albo może SD

 

[ Dodano: 04-07-2012, 08:42 ]

IVVO napisał/a:

Wejdz na Enkard z podpiętą kartą

Naciśnij "ludziki " i wprowadz hasło 4-cefrowe do karyy

Wybierz jeden z kluczy prywatnych

Naciśnij na "utwórz zgłoszene cer"

pokaże się okno naciśnij aby utwożyć

zapisze się w pliku

wyślij

 

 

Psuj napisał/a:

Ano właśnie tak się zastanawiałem czy trzeba się męczyć z tym dziwnym formularzem z dziwnym rozszerzeniem co nawet w oryginalnym wordzie chu@#$o się edytuje czy można utworzyć to z zarządcy kart.

 

Nie no chłopaki - jak dla mnie to jesteście mistrzami z wyższego poziomu, tylko w tym wypadku utrudniania sobie spraw łatwych do trudnych ;)

 

Mając kartę ENCARD nie potrzeba tworzyć żadnych żądań certyfikacyjnych.

 

Sprawdzam datę ważności certyfikatu jak wygasł lub zostało kilka dni, to robimy paczkę (wypisany wniosek + karta + informacja i PINie zwykłym do karty) i wysyłka do MSW, otrzymamy gotową kartę którą będziemy używać następne 2 latka :cool:

 

 

ps. jak macie problem z wnioskiem w pliku RFT to pare postów wyżej był już przerobiony na PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypisany wniosek + karta + informacja i PINie zwykłym do karty

Najbardziej podoba mi sie to, że trzeba przesłać PIN razem z kartą :shock: . Tak na marginesie to MSWIA powinno posiadać PINY do wszystkich karat, ale po co szukać lepiej kimś sie wysłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie mana 5 lat ???

 

Na 5 lat masz certyfikat urzędu, natomiast certyfikat SKP masz na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 lat masz certyfikat urzędu, natomiast certyfikat SKP masz na 2 lata.

Cieszyłem się, że choć w tym jestem lepszy a Ty mi to musiałeś popsuć ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zwykle lipa- wniosek należy zgłosić w formie pisemnej- Psuj-musisz użyci długopisa lub kompa/ i p0 całej elektronizacji/ Do przesyłki wrzucić kartę i PIN.

Wszelkie informacje w departamencie udziela P. Agnieszka Andrzejewska tel. 22/6028627

[ Dodano: 04-07-2012, 11:22 ]

W czasie gdy nie mamy karty-generujemy pliki ale ich nie wy sy ła my :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie gdy nie mamy karty-generujemy pliki ale ich nie wy sy ła my :cool:

Mam do tej kwestii pytania:

1. Co z obowiązkiem przesyłania max co 3 dni badań do CEPIK ?

2. Karta wróci zaprogramowana po ok 2 tygodniach - Jakie kary mogą spotkać przedsiębiorców za wykonywanie badań a nieprzesłanie ich bo karta jest przesłana do przedłużenia?

3. Jakie dokumenty należy zbierać aby potwierdzić konieczność wysyłki karty do przedłużenia? ( czy wystarczy telefoniczne zgłoszenie na helpdesk? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujemy wniosek, załączamy do niego samą kartę kryptograficzną i info jaki jest PIN użytkownika (najczęściej 4 cyfrowy) i te 3 elementy przesyłamy do MSW

a nie może to być tak jak robią banki -

około miesiąca przed upływem ważności starej karty przysyłają nową - w innej przesyłce pin

a pierwsze użycie nowej automatycznie unieważnia starą

 

i wszyscy HAPPY :viva: badania przesyłane będą na bieżąco

 

ps. ja już przerabiałem zmianę zakresu stacji

wymiana karty trwała 9 miesięcy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może to być tak jak robią banki -

Problem polega na tym, że banki to instytucje komercyjne i im zalezy na kliencie a w instytucjach rzadowych (np. CEKIK) troska o wygode klienta nikt sobie głowy nie zawraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Szanownych Panów,

z tej strony agnieszka andrzejewska.

 

miałam okazję czytać wasze posty i cóż...jest mnóstwo racji w tym co piszecie, ja jednak chcąc być politycznie poprawną;) , pozwolę sobie nie ustosunkowywać się do żadnej wypowiedzi.

 

Rejestrując się tu, nie chcę angażować się za mocno w dyskusje a jedynie w miarę możliwości korygować od czasu do czasu wrzucane tu informacje zahaczające o zakres moich kompetencji.

 

Wcześniej miałam okazję wyprostować informacje TUVPOLu z innego profilu, ale, żeby pozbawić udzielanych przeze mnie ewentualnych komentarzy charakteru "pogłoski", postanowiłam robić to pod swoim nazwiskiem.

 

I tak właśnie, nawiązując do posta IVVO, chciałabym doprecyzować tą informację.

 

Tak, wykonujecie Panowie badania, jak dotychczas i oczywiście możecie (ale nie musicie) na bieżąco generować pliki. Jednak istotna informacja: w momencie kiedy są Państwo w czasie wyrabiania nowego certyfikatu (czyli maja już Państwo aktualne zaświadczenie ze SP a wniosek z kartą wysłany już został do MSW) i generują Państwo xml-e, przeznaczone do późniejszej wysyłki, należy zwrócić uwagę, czy zmienione zostało ID stacji w danych systemowych. Jeśli Państwo o tym zapomną (co proszę mi wierzyć zdarza się), wygenerowany plik będzie zawierał stare=błędne oznaczenie, co w momencie późniejszej wysyłki będzie stanowiło problem związany z niezgodności ID stacji (różnica między kodem zawartym w danych systemowych a kodem na nowym certyfikacie) , a w konsekwencji informację w raporcie o braku "...uprawnień do wysyłania bt z takim oznaczeniem".

 

mam nadzieje, że w miarę jasno udało mi się wyjaśnić powyższą kwestię ;)

 

Jeśli chodzi o pytania markes30, to

1. oczywiście nie są Państwo w stanie wysyłać badań nie mając karty z certyfikatem.

Obowiązek więc nie ma szans na bycie wypełnionym. W razie problemów ze strony organu kontrolującego (SP/UM), prośba o przekierowanie do mnie (tel. widziałam już podany:) )celem wyjaśnienia/potwierdzenia powodu "cepikowej ciszy" ze strony danej SKP (nie muszę oczywiście dodawać, że mowa tu tylko i wyłącznie o "sytuacji w której SKP jest w trakcie ubiegania się o certyfikat nowy lub kolejny.)

 

 

2. Jeśli chodzi o MSW to "tylko" wysyłane jest do starostwa info o braku komunikatów od danej SKP. Jednocześnie w takim raporcie zawierana jest informacja o możliwości znajdowania się SKP w okresie wyrabiania certyfikatu- jako jeden z powodów nie przesyłania badań. Jeśli znajdą się Państwo w przedstawionej sytuacji, zaś WK będzie oczekiwał będzie jakiegokolwiek potwierdzenia Państwa słów, to...patrz punkt 1

 

3. Nie do końca niestety zrozumiałam pytanie, jako, że nie wiem o jakiego rodzaju potwierdzeniu i dla kogo wspominasz (chyba że o tym wspomnianym przeze mnie w pkcie 2)

 

Może ktoś oskarży mnie o banalność, ale tak właśnie myślę: niezależnie od poprawności czy wadliwości otaczających nas realiów, zarówno ja jak i Państwo jesteśmy wrzuceni w worek z mniej lub bardziej przyjemnymi ale niestety już gotowymi niespodziankami, i za równo ja wraz z całą reszta mrówek jak i Państwo musimy się z nimi jakoś mierzyć.

 

Oczywiście nie muszę dodawać, że kwestie natury "technicznej" w miarę możliwości kierują Państwo do SD.

 

no! :)

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

agnieszka a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie kiedy są Państwo w czasie wyrabiania nowego certyfikatu (czyli maja już Państwo aktualne zaświadczenie ze SP a wniosek z kartą wysłany już został do MSW) i generują Państwo xml-e, przeznaczone do późniejszej wysyłki, należy zwrócić uwagę, czy zmienione zostało ID stacji w danych systemowych

 

O co chodzi? Pytam o przypadek, kiedy nie zmienia się kod rozpoznawczy /identyfikator/ stacji.

 

No i wcześniej nie było mowy o żadnym zaświadczeniu ze SP.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to recertyfikacja, to nie ma o czym mówić i dane pozostają takie same.

 

Wymieniłam zaświadczenie ze SP, jako papier, który jest najlepszą informacją dla SKP, jaki DOKŁADNIE jest jej kod rozpoznawczy, gdyż wyłapać można sporo rozbieżności między tym co zostało wydane przez SP a tym czym posługuje się stacja, więc no stress - nic nowego:)

 

IVVO, powiem tak, wolę, w ten sposób...może czasem uda mi się coś wyjaśnić z naszego pktu widzenia i może o te kilka osób mniej będzie na nas pluć...

tak jak powiedziałam, wszyscy w tym jesteśmy, każdy tapla się w różnym b...ałaganie, podlegamy temu samu prawu, różni nas tylko to, że patrzymy na problem z różnej perspektywy (stety/niestety?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, wolę, w ten sposób.

Wielkie dzięki, bo jest to dobry sposób, by poinformować (bądź co bądź) dużą grupę skp jednocześnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to recertyfikacja, to nie ma o czym mówić i dane pozostają takie same

 

Taki jest temat wątku, a wiesz... dziadzi bogusiowi tłumaczyć już trzeba łopatologicznie :oops:

 

i tak męczyć się ze mną będziesz do moich 67 lat, o !!! :razz:

 

Nie mniej jednak ślicznie dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzieki JANUSZ60, ale wierz mi, że nie jestem pewnie jedyną osobą zaglądającą tu w ramach "prostowania" różnych kwestii ;)

 

niestety jednak, postaram się nie zagłębiać TUTAJ aż tak szczegółowo w każdą "cepikową" sprawę (mam nadzieję rozumiesz), jedynie w przypadku zamieszczenia jakiejś informacji ze znajomego mi zakresu, która nie będzie zgodna z faktycznym stanem, postaram się prostować na bieżąco

 

bogusław- nie ma sprawy, a co do 67, to niestety nie wiesz kto będzie męczył się z kim i kto pierwszy wymięknie ;)

 

Jakby co, wiadomo gdzie uderzać z pytaniami i problemami MSW albo SD:)

 

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Andrzejewska tel. 22/602****

Chwała Ci pani że się objawiłaś . :D

Będziemy mieli info z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, jak rozumiem z Twojej wypowiedzi wynika, że wy się również z tym systemem męczycie i nikt nie jest władny aby ten system był przyjazny dla wszystkich zainteresowanych :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.