Skocz do zawartości

motorower elektryczny


gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakie macie zdanie na temat rejestracji motoroweru elektrycznego (brak silnika spalinowego) co wedle ustawy PORD dyskwalifikuje ten pojazd do rejestracji , ale...

max speed-45km/h moc 1,5 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle ustawy dyskwalifikuje, ale wedle rozporządzenia w sprawie homologacji (wydanego zapewne na podstawie przepisów wspólnotowych) - jest to jak najbardziej możliwe.

 

Zresztą podobną kwestią jest rejestracja motocykla trójkołowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa niby ważniejsza niż rozporządzenie... ale biorąc pod uwagę, że rozporządzenie wypełnia wprost normy UE, a ustawa PoRD jaka jest każdy widzi (za brak jej nowelizacji zapłacimy ze swoich podatków karę do UE wszyscy), więc generalnie olał bym ustawę w tym wypadku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;]

< motorower - pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h; >

NIBY OD 11/02/2012 nie wiem czy te zmiany weszły ale były są w tekście jednolitym, szukałem ale nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIBY OD 11/02/2012 nie wiem czy te zmiany weszły ale były są w tekście jednolitym, szukałem ale nie znalazłem

 

Jeszcze nie weszły. Wprowadza je ustawa o kierujących, której wejście w życie przesunięto chyba na 2013 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są efekty wielodniowego rozwodzenia się nad kolejnymi co rusz zmieniającymi się projektami... :razz::razz::razz:

 

To nie jest projekt - ta ustawa została już opublikowana w DzU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie. Mysle sie z zamiarem sprowadzenia z Chin Trojkolowca o ponizszych parametrach:

Motor type: brushless

Motor power: 500 (w)

Battery capacity: 48 V 20 A

Maximum design speed: 35 (km / h)

Continued line mileage: 35-50 (km)

Climbing capacity: 20-30 %

Loading weight: 200 (kg)

Vehicle weight: 150 (kg)

Vehicle Dimensions: 2100 * 1100 * 1500(mm)

 

Wydaje mi sie ze ten pojazd podchodzi w Polskim prawie pod definicje motoroweru. A moze sie myle? Moje glowne pytanie to jakich klopotow moge sie spodziewac by legalnie jezdzic tym po Polskich rdogach?

T23iOaXXVXXXXXXXXX_!!701911495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ten pojazd podchodzi w Polskim prawie pod definicje motoroweru. A moze sie myle? Moje glowne pytanie to jakich klopotow moge sie spodziewac by legalnie jezdzic tym po Polskich rdogach?

Podchodzi.

Jednak kwestia rejestracji związana jest z dokumentami tego pojazdu.

Musi spełniać warunki wymagane przez nasze prawo.

Jeśli to nowy pojazd, nierejestrowany, musi mieć homologację EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motorower??

 

Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji:

Art. 3.

Ilekroć w ustawie jest mowa o:

 

4) pojeździe – rozumie się przez to pojazdy samochodowe zaliczone do kategorii

M1 lub N1, określonych w przepisach o ruchu drogowym, oraz motorowery

trójkołowe zaliczone do kategorii L2e, określonych w przepisach o ruchu

drogowym;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa - no tak. No to nic tylko mu dołożyć na chwilę czwarte kółko i już nie będzie L2e ;)

 

I motorowerem też przestanie być... więc czterokołowiec i akcyza? Swoją drogą od tylu lat z definicją motoroweru w PORD jest problem - wie ktoś może jak wygląda motorower dwuśladowy jeżeli nie może być czterokołowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I motorowerem też przestanie być...

 

To zależy, które przepisy dla Ciebie ważniejsze :) Ustawa mówi, że może, a w świetle destabilizacji UE można by się na chwilę pokusić o zapędy antyunijne i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jakie macie zdanie na temat rejestracji motoroweru elektrycznego (brak silnika spalinowego) co wedle ustawy PORD dyskwalifikuje ten pojazd do rejestracji , ale...

max speed-45km/h moc 1,5 KW

 

czy to może ten ...

 

0001AN4XIX768MGG-C303.jpg

 

 

0001AN51KBT8PU43-C303.jpg

www.poboczem.pl

 

:?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

co w przypadku, gdy klient przerobił sobie motocykl (konkretnie kawasaki) ze spalinowego na elektryczny i wnosi o wykonanie badania techn.?
gdzie go odeslac? ?

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl przerobił czy motorower?

 

Motorower może być elektryczny, a motocykl nie-e! Więc gdzie i po co go odsyłać? Mógł wcześniej ustawę poczytać:

45) motocykl – pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm3, dwukołowy lub z bocznym wózkiem – wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół;
46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Jakoś przy motorku echo o silniczku elektrycznym słychać.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Motorower może być elektryczny, a motocykl nie-e! Więc

 

Błąd. Przeczytaj aktualną definicję motocykla oraz rozporządzenie WE 168/2013. Motocykl może być elektryczny.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.