Skocz do zawartości

pytanie


ptaku288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem przed powtórka teorii i mam pytanie , na egzaminie miałem pytanie czy na tej samej osi muszą się znajdować opony tego samego producenta ..

w żadnym DzU nie pisze o producencie lecz o rzeźbie bieznika (ma byc taka sama)

Spytalem kiedys kogos o to to odpowiedział czy widziałem taką samą rzeźbe różnych producentów , więc odpowiadam owszem widziałem i nawet mialem na osi w swym samochodzie różnych producentów . Nie wiem jak to pytanie interpretują w TDT

proszę o Wasze opinie .... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dobrze Cię zapytał. Producenci opracowują rodzaje bieżnika i je opatentowują. Dlatego inny producent może mieć podobny bieżnik, ale parametry raczej będą inne. Z tego co wiem i widziałem w Niemczech dopuszcza się nawet dwa różne bieżniki, ale o takich samych parametrach. W Polsce niestety nie. Bieżnik na obu oponach tej samej osi musi być taki sam, o tych samych parametrach, więc najbezpieczniej od tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.Pojazd nie może być wyposażony, z zastrzeżeniem ust.5:

1) w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika, na kołach jednej osi,

a masz pewność, że opona firmy XXX ma taką samą konstrukcję jak opona firmy YYY :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewności nie mam ale tu chodzi o to co napisali w Dzienniku Ustaw i takiego slowa jak "takiego samego producenta" niestety nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takiego samego producenta" niestety nie ma
ale jest to co podkreśliłem wyżej - różna konstrukcja to nie tylko radialne / diagonalne

 

pewności nie mam

to "poproś" klienta o opinię rzeczoznawcy

 

 

 

http://www.opony.com.pl/artykul/oznaczenia-na-oponie/?id=82

 

Rozmiar opony,

Indeks nośności,

Indeks prędkości,

Indeksy ZR i VR,

Data produkcji opony,

Oznaczenia eksploatacyjne,

Oznaczenia opon wzmacnianych,

Oznaczenia opon z rantem ochronnym felgi,

Oznaczenia opon typu Run-Flat (umożliwiających jazdę po przebiciu),

Oznaczenia opon asymetrycznych,

Oznaczenia opon kierunkowych,

Oznaczenia homologacji,

Kolorowe paski, kropki i kreski na oponie

 

Inne oznaczenia

Oznaczenie BasePen - informuje, że opona posiada elektrostatyczne uziemienie. W rowku biegnącym przez środek bieżnika znajduje się krzemionkowa mieszanka, która odprowadza ładunki elektryczne.

Oznaczenie BLT - (Raised Black Letters) czarne, wypukłe litery.

Oznaczenie BSW - opona posiada czarne napisy na boku.

Oznaczenie COLD - informacja mówiąca, że ciśnienie należy mierzyć na zimnych oponach.

Oznaczenie G1 - informuje o istnieniu w oponie czujnika kontroli ciśnienia.

Oznaczenie JLB - (Jointless Band) bezkońcowe opasanie wykonane z nylonu.

Oznaczenie LT - stosowane w USA oznaczenie informująca, że opona jest przeznaczona do aut z napędem 4x4 oraz lekkich ciężarówek. Znajduje się przed rozmiarem opony

Oznaczenie MAX - informuje o maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniu w oponie

Oznaczenie OWL - informuje o tym, że litery na oponie są białe.

Oznaczenie P - stosowane w USA przed rozmiarem opony. Informuje, że dany produkt przeznaczony jest dla pojazdów osobowych

Oznaczenie PSP-Beta - informuje, że opona posiada konstrukcję, która charakteryzuje się zakładkami rozmieszczonymi w ten sposób by redukowały natężenie hałasu.

Oznaczenie RBL - (Recessed Black Lettering) litery wklęsłe w kolorze czarnym,

Oznaczenie RETREAD - opona bieżnikowana.

Oznaczenie RWL - (Raised White Lettering) wypukłe litery w kolorze białym.

Oznaczenie TL - (Tubeless Tyre) opona bezdętkowa.

Oznaczenie TT - (Tubed Type Tyre) opona dętkowa.

Oznaczenie ULW - opona posiada konstrukcję, w której użyto aramidowych kordów.

 

:cool:

 

 

 

- chodzi tylko o bieżnik
:shock::shock:

to jeszcze raz

1) w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika,

 

ekstremalny przykład :

opony bieżnikowane z tyłu

lewa - radialna, bieżnik D-124, prawa - diagonalna, bieżnik D-124

to będzie P :evil::evil:

 

nie osłabiaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag ekstremalny przykład

 

Sory ale ostatnią diagonalną widziałem 5-lat temu na Żuku i miała wtedy chyba z 10 lat. Tak że troszeczkę poszedłeś po bandzie z tym zapytaniem o P. W Polsce nikt nawet nie patrzy na nośność :D A z resztą pytanie jest wyraźne - chodzi o producenta i nie ma co sobie udowadniać " które święta są ważniejsze" Nie ma co bić piany tylko odpowiadać konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bić piany tylko odpowiadać konkretnie

popieram :D

 

uważam, że konkretna odpowiedź pojawiła się o 22:51 i 23:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci opracowują rodzaje bieżnika i je opatentowują. Dlatego inny producent może mieć podobny bieżnik, ale parametry raczej będą inne.

Niekoniecznie. Opony pochodzące z jednego koncernu czasami sa sprzedawane pod innymi nazwami, pomimo, że sę takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie danielg539 . Mam takie samo zdanie , tylko czy TDT tez takie ma .....

Dzwonilem do specjalisty z ITS z tym pytanie i potwierdził moją odpowiedz że różni producenci moga mieć takie same , i że w zadnym DzU nie ma słowa o takim samym producencie .

Myśle że temat zakończony pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.