Skocz do zawartości

Zabytek a dokumenty


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

mowisz ze stoi to u ciebie 5 lat, dajesz na to 2 swiadków, mowisz ze kupiłes to za 200 zł, od niewiesz kogo albo zmarlaka idziesz do sonda sprawa w sadzie podatek,

 

A po co? Może można go zakupić legalnie na umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • motonita

    35

  • blakop

    30

  • michal_k

    21

  • markes30

    10

  • 5 months later...

i kolejny pacjent tym razem w aleksandrowie.... musi byc rzeczoznawca bo ja chce...

 

(...)

 

ale musi byc bo ja niewiem czy dane we wniosku o badanie zgodnosci są zgodne z prawda (?!)

 

najlepszy tekst był...

 

no nie musi byc ale musi bo ja chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się odwołuj. Przecież czy się nie śpieszy z tym wnioskiem - nie? I od razu o zbadanie do SKO, czy nie było rażącego naruszenia prawa. I jak tak, to jeszcze z powództwa cywilnego... I masz sprawę załatwioną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) pojazd kolegi :) co do dalszych kroków to kolega zdecyduje:) lipa taka ze w miescie jest jedna okregówka... i nawet nie ma gdzie pojechac dalej:(

 

[ Dodano: 03-04-2013, 14:08 ]

i po przemysleniu diagnosci stwierdzieli PRZYJEZDZAC ZROBIMY

 

jutro kolejna stacja tym razem u mnie ten sam problem... dzis dzwoniłem... było przyjechac porozmawiamy... jutro pojade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niewiele zrobisz... Na diagnostę de facto nie ma bata... Inna sprawa, że tu jak najbardziej diagnosta ma do tego co wymaga prawo, więc... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mu to udowodnił :)

 

Może dowiódł, że badanie zgodności nie jest badaniem technicznym (do czerwca), a opinii można żądać tylko do badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dowiódł, że badanie zgodności nie jest badaniem technicznym (do czerwca), a opinii można żądać tylko do badania technicznego.

Ja myślę że jest.

"1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymiautobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100

km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu

zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych

lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz

pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca

2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku

dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku

dochodowym od osób prawnych, a takŜe dla którego określono dodatkowe wymagania w

międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego

jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony masz:

 

art. 81:

 

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe i badania dodatkowe.

 

Czyli badanie zgodności nie mieści się w powyższym katalogu badań. Dostrzeżono to i od 22 czerwca będzie:

 

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe i badania dodatkowe.

Też masz rację.Ale jakbyśmy tak patrzyli to do jakiego badania na dzień dzisiejszy zaliczamy SAMy?(chodzi mi czy jest to badanie techniczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyśmy tak patrzyli to do jakiego badania na dzień dzisiejszy zaliczamy SAMy?(chodzi mi czy jest to badanie techniczne)

 

Też do zgodności, chociaż niektórzy robią jeszcze dodatkowo OBT przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyśmy tak patrzyli to do jakiego badania na dzień dzisiejszy zaliczamy SAMy?(chodzi mi czy jest to badanie techniczne)

 

Też do zgodności, chociaż niektórzy robią jeszcze dodatkowo OBT przed pierwszą rejestracją.

 

To czemu w zaswiadczeniu "o przeprowadzonym badaniu zgodności pojazdu marki SAM z warunkami technicznymi" mamy punkt

10. data badania technicznego

11.Następny termin badania technicznego do...

Podobnie przy zabytkach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu w zaswiadczeniu "o przeprowadzonym badaniu zgodności pojazdu marki SAM z warunkami technicznymi" mamy punkt

 

Bo wtedy kiedy powstało to rozporządzenie - nie było takiego podziału badań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy kiedy powstało to rozporządzenie - nie było takiego podziału badań technicznych.

Czyli można by rzec rozporzadzenie niezgodne z ustawą :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można by rzec rozporzadzenie niezgodne z ustawą :?

 

Niezgodne tylko w części nazywającej badanie zgodności - badaniem technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodne tylko w części nazywającej badanie zgodności - badaniem technicznym

Pewnie zdania i tak będą podzielone.Bo w ustawie nazwano je też:

"1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi...." :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.Następny termin badania technicznego do...

Podobnie przy zabytkach :?

- bo jeżeli są wykorzystywane w celach zarobkowych podlegają OBT. Może dlatego zostawiono taki zapis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bo jeżeli są wykorzystywane w celach zarobkowych podlegają OBT. Może dlatego zostawiono taki zapis.

 

Akurat przy zabytkach nie ma rubryki "następnego badania technicznego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.