Skocz do zawartości

Zabytek a dokumenty


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

A taki ZAPOROŻEC właśnie? Jeśli jest zarejestrowany bez przerwy od 1970 roku (normalnie na zwykłe tablice) , to nagle nie spełnia wymagań i co - trzeba go przerobić, żeby mógł dalej jeździć??

 

Nic nowego... Ograniczniki prędkości, dodatkowe lusterka... taki lajf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • motonita

    35

  • blakop

    30

  • michal_k

    21

  • markes30

    10

Tu ma rację, ja się myliłem.

I niech tylko tu ktoś powie, że nie jesteś Wielki ,,,

 

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

 

3) pojazdu zabytkowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

Hmm... Nie używaj słów których znaczenia nie znasz.

:nook impertynencja

Dodaj do notesu

Językoznawstwo

 

impertynencja (fr. impertinence) arogancja, wyzywające i obraźliwe zachowanie się; zniewaga; n.os. impertynent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Po prostu pokićkało mi się i się myliłem i tyle. Co nie oznacza, że jak przyjedzie na badanie zgodności Junakiem z przelotowymi rurami zamiast tłumika (bo moze i z 200 dB mieć :D) to go nie pogonię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy tylko w uzasadnionych przypadkach, np. trudności z ustaleniem danych technicznych, zmiany w konstrukcji pojazdu (co się zdarza) itp...

 

tu był rasowy junaczek w pełni orginalny z wielka iloscia literatury... łacznie z katalogami czesci na dany rocznik...

 

[ Dodano: 10-07-2012, 12:28 ]

Zaznaczam - piszę o prawdziwych zabytkach - nie o maluchu z 1984 roku, czy innej JAWIE.

 

malczam czy jawa... to tez zabytki... jjaką puszką jezdzisz? bo ja prawdziwym samochodem BMW:)

 

[ Dodano: 10-07-2012, 12:36 ]

Bez przesady. Po prostu pokićkało mi się i się myliłem i tyle. Co nie oznacza, że jak przyjedzie na badanie zgodności Junakiem z przelotowymi rurami zamiast tłumika (bo moze i z 200 dB mieć :D) to go nie pogonię...

 

gdzie masz stacje z checia ci jakiegos kolege podesle... junaki nieliczac zabaw sportowych niemiały przelotowego tłumika... mimo to drą sie jak głupie....

 

[ Dodano: 10-07-2012, 12:50 ]

I koledzy jeszcze jedno pytanie.... Skoro badanie na zgodnosc nie można wykonac na kazdej SKP tylko na wojewodzkich (o ile sie nie myle a mylic sie moge) to chyba jest wyzszej "klasy" stacja... wiec i ludzie pracujacy w nich powinni byc bardziej (neologizm) dokształtowani oldtimerowo...

 

Tak sądze co szanowne grono o tym sadzi?

 

i jeszcze jedna rzecz...

Znajomi maja syrenki, lata 60te... prak pasów brak zewnetrznych lusterek bra swiatła cofania przeciwmgielnych brak norm spalin....

i to wszystko na białych.... wiec te samochody przechodza legalnie normalnie przeglądy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koledzy jeszcze jedno pytanie.... Skoro badanie na zgodnosc nie można wykonac na kazdej SKP tylko na wojewodzkich (o ile sie nie myle a mylic sie moge) to chyba jest wyzszej "klasy" stacja... wiec i ludzie pracujacy w nich powinni byc bardziej (neologizm) dokształtowani oldtimerowo...

 

Oczywiście. Zwykłe badanie robisz na zwykłej stacji powiatowej. Trochę trudniejsze na stacjach wojewódzkich, a te najtrudniejsze w stacjach regionalnych. Ale jak masz taki zabytek, to najlepiej jechać na stację ogólnokrajową.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec idac za tą mysla... czy diagnosta pracujacy na takiej stacji powinien sie bac pojazdów zabytkowych... juz nie mowie tu o jakichs dorożkach silnikowych...

 

http://www.retrostalowawola.republika.pl/sam8.htm

 

przeciez to nie jest straszne!!! zwłaszcza jak własciciel przynosi tyle literatury ze....

 

ja nie jestem diagnosta... tylko troszke siedze w temacie staroci...

 

a skoro sie boicie to co byscie zrobili na takie cudo ktore nie jest wpisane do ewidencji pojazdów zabytkowych?

http://www.retrostalowawola.republika.pl/sam1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byscie zrobili na takie cudo

 

Na pierwszy rzut oka to tylko brak lusterka z lewej strony.

 

Znajomi maja syrenki, lata 60te... prak pasów brak zewnetrznych lusterek bra swiatła cofania przeciwmgielnych brak norm spalin....

i to wszystko na białych.... wiec te samochody przechodza legalnie normalnie przeglądy....

 

Pasów mieć nie musi, p-mgielnego też, cofania powinno być, norma spalin jest - CO 4,5... tylko co do tej legalności przechodzenia badań mam wątpliwości. Cały czas za flachę da się jeszcze takie rzeczy załatwić...

 

ja nie jestem diagnosta...

 

Gdybyś był to byś wiedział to co napisałem powyżej, więc nie leń się i nie bądź nieukiem. Zrób kurs i zdaj egzaminy... W końcu trzeba się rozwijać, dokształcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to tylko brak lusterka z lewej strony.

 

fabrycznie nie miał:)

 

 

Pasów mieć nie musi, p-mgielnego też, cofania powinno być, norma spalin jest - CO 4,5... tylko co do tej legalności przechodzenia badań mam wątpliwości. Cały czas za flachę da się jeszcze takie rzeczy załatwić...

 

mozesz mi kolego wierzyc na słowo lub nie, zadnej flaszki nie ma...

nie chodzi kolego tylko o to by miec pieczatke, ale o to by twoj samochod był wpełni sprawny, pewny, ze dojedziesz tam gdzie chcesz i po drodze nikogo nie zabijesz... skoro kolego mowisz ze jest taki przepis ze trzeba dolozyc to czego niebyło to pokaz mi go...

ja narazie szukam... przepisu zaprzeczajacego temu i wiem ze on jest.... szukam jednak troche po omacku...

 

Gdybyś był to byś wiedział to co napisałem powyżej, więc nie leń się i nie bądź nieukiem. Zrób kurs i zdaj egzaminy... W końcu trzeba się rozwijać, dokształcać...

 

kolego zaraz po tym jak ty mi pokazesz uprawnienia na przewoz rzeczy, osob... kursy sprzedazowe przedstawiciela handlowego, kursy telemarketingowe, ... uprawnienia elektryczne SEP, i inne.... nikt niemoze miec wszystkiego... ale jezcze raz podkreslam ze jezeli cos robie saram sie to robic dobrze a jak czegos nie wiem to chce to nadrobic... moim zamiłowaniem sa zabytki pewnych rzeczy jeszcze nie wiem i przez to jestem na tym forum... kto pyta nie bładzi... chyba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie nie miał:)

 

był czas przywyknąć...

 

mozesz mi kolego wierzyc na słowo lub nie, zadnej flaszki nie ma...

 

Czyli nierzetelność diagnostów idących na utarg... na jedno wychodzi...

 

skoro kolego mowisz ze jest taki przepis ze trzeba dolozyc to czego niebyło to pokaz mi go...

 

Nie ma tak sformułowanego przepisu. Zmieniają się rozporządzenia o warunkach technicznych i dają pewne okresy przejściowe na dostosowanie pewnych spraw (lub nie) i tyle... przykład - ograniczniki prędkości i dodatkowe lusterka w ciężarówkach. Chcesz to kłóć się, że fabrycznie nie było. Ktoś też mandatami musi zasilić budżet państwa...

 

kolego zaraz po tym jak ty mi pokazesz uprawnienia na przewoz rzeczy, osob... kursy sprzedazowe przedstawiciela handlowego, kursy telemarketingowe, ... uprawnienia elektryczne SEP, i inne....

 

mogę ci pokazać uprawnienia SEP, konserwatora dźwigników, likwidatora szkód komunikacyjnych, agenta ubezpieczeń na życie i majątkowych, agenta funduszy emerytalnych, diagnosty samochodowego - pasuje?

 

nikt niemoze miec wszystkiego...

 

Więc daruj sobie teksty o niedouczonych i leniwych diagnostach na stacjach, to pogadamy normalnie...

 

ale i syrena dobra. Wg czego emisja spalin?? Wg czego hałas??

 

Ale, że zabytek czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że zabytek czy nie?

 

No załóżmy, że nie zabytek, tylko normalny. Zarejestrowany bez przerwy od 1970 roku, no i założy, że zachowany w poprawnym stanie technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i założy, że zachowany w poprawnym stanie technicznym.

 

To nie powinno być problemów, norma spalin i hałasu w/g Dz.U 32 hałas nie więcej niż 93/102 dB spaliny CO nie więcej niż 4,5 % . Jesli jest w dobrym stanie technicznym to spełni bez problemu, przed analizą spalin warto "przedmuchać" układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena na dotarciu ze wzbogacona dawka mixolu 4,5%? ja sie tam nieznam ale nie wydaje mnie sie....

To na badaniu N, a następnie trza dotrzeć, zubożyć dawkę oleju, parę grajcarów w kieszeń i zaś na SKP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena na dotarciu ze wzbogacona dawka mixolu 4,5%?

to kiedy opuściła taśmę montażową :?::?:

 

ja sie tam nieznam
:evil::evil::evil:

to się zapoznaj ...

Dz.U. 1983 nr 70 poz. 317

Rozporządzenie Ministra Komunikacji z dnia 8 grudnia 1983 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów

 

§ 9.1. 2)

 

 

przy okazji - w §9.1. 1)

masz podane normy hałasu dla większości Twoich zabytków

 

a wtedy nikomu się nawet nie śniło robić z nich "zabytki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Po prostu pokićkało mi się i się myliłem i tyle. Co nie oznacza, że jak przyjedzie na badanie zgodności Junakiem z przelotowymi rurami zamiast tłumika (bo moze i z 200 dB mieć :D) to go nie pogonię...

W takich przypadkach proponuję ograniczenie poruszania się w terenie zabudowanym oraz zalesionym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach proponuję ograniczenie poruszania się w terenie zabudowanym oraz zalesionym. :D

 

Ja bym zalecił przepychanie przez tereny zaludnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie mi proszę (bo wiem, że gdzieś niedawno tego tematu dotykaliśmy, ale nie mogę znaleźć) - czy ograniczenia przypisywane zabytkom są wolną wolą diagnosty, czy gdzieś jest katalog - choćby przykładowy - możliwych ograniczeń??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie mi proszę (bo wiem, że gdzieś niedawno tego tematu dotykaliśmy, ale nie mogę znaleźć) - czy ograniczenia przypisywane zabytkom są wolną wolą diagnosty, czy gdzieś jest katalog - choćby przykładowy - możliwych ograniczeń??

 

"Katalog" wynika ze wzoru dokumentu, który wystawia diagnosta, ale nie jest to katalog zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdzieś jest katalog - choćby przykładowy - możliwych ograniczeń??

 

1. Ograniczenia prędkości dopuszczalnej do ........ km/h

2. Zakaz przewozu pasażerów tak/nie

3. Zakaz przewozu ładunków tak/nie

4. Zakaz ciągnięcia przyczep tak/nie

5. Zakaz jazdy podczas zmniejszonej widoczności tak/nie

6. Zakaz jazdy na autostradzie i drodze

ekspresowej tak/nie

7. Inne

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-06-164-1161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.