Skocz do zawartości

VAN


dzidek

Rekomendowane odpowiedzi

dziś zadzwonił do mnie pan z wydziału komunikacji Zilelona Góra -mercedes sprinter z niemiec ma być van a nie furgon /niezgodność z narmą/ inaczej odmówią rejestracji pojazdu i co wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zielonej Góry trzy razy pisałem zaświadczenie na Vat a to musi być numer silnika bo jest w dowodzie, a to trzeba coś tam skreślić potem było trzeba coś dopisać po prostu inny świat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno nikt z WK lub SP z okolic Ziel. Góry nie narzekał na opis (wykonany przez NORCOM) w zaswiadczeniach . jesli juz to na jakies niedociagniecia spowodowane przez diagnoste.

A numer silnika ma byc , taka jest konstrukcja zaswiadczenia." dzidek" to chyba dobrze ze dbaja o "pacjenta " bo van jest prawidłowo a furgon nie. A tak na marginesie to nie zrobiłes mu badania "Vat"?? Przeciez termin jest do czasu najblizszego badania technicznego., no chyba ze pacjent nie chciał. Działam w tych okolicach i prawie kazde auto staramy sie wspólnie z "władzą" na ile to mozliwe rozpatrzyć pozytywnie.

 

[ Dodano: 11-10-2005, 17:32 ]

Tomek D - zgadza sa moze zbyt upierdliwi ale tez bardzo skrupulatni. (a moze to jedno i to samo ! ? :mrgreen: )

 

[ Dodano: 11-10-2005, 17:35 ]

A`propos - FURGON I VAN chodzi o Polską Norme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodas jak mógłbym wystawić inne zaświadczenie niż te z Norcom-u, w uwagach musiałem wpisać podrodzaj pojazdu. Z drugiej strony są upierdliwi ale rozmowa z panem naczelnikiem przebiegła spokojnie i miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodas jak mógłbym wystawić inne zaświadczenie niż te z Norcom-u,

Opcja w Stałych Systemowych (BTP - VAT) znosząca blokadę wyświetlenia uwag dotyczących badania na zaświadczeniu VAT załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak van a dlaczego nie np.wielozadaniowy ma może ktoś dostęp do normy z definicja /ja niestety nie/ bardzo bym prosił o zamieszcenie nara

 

[ Dodano: 12-10-2005, 09:41 ]

rozmowa z panem naczelnikiem przebiegła spokojnie i miło -potwierdzam, natomiast- A tak na marginesie to nie zrobiłes mu badania "Vat"?? badania vat to jedno a 1 i poj.z zagranicy to drugie i nie ma obowiązku wykonania go łącznie /jeślo pacjęt nie zgłasza chęci i potrzeby/ ponadto stacja może robić z zagranicy i nie być okręg. skp pozdrawiam nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było badanie tylko Vat, a przy pierwszym jeśli klient nic nie mówi to my się też nie upominamy o Vat-owskie

W sprawie blokady się kontaktowaliśmy z Panem Norbertem, bo gdyby było dopisane długopisem to dokument niebyłby wiarygodny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W odniesieniu do samochodów ciężarowych (kategorii N):

 

Kod - BA. Samochód ciężarowy wg PN-89/S-02007, określenie 1.3

 

Kod - BB. Van - samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia.

 

Jeżeli pojazd określony jako BB, o technicznie dopuszczalnej masie maksymalnej nie przekraczającej 3500 kg:

- ma więcej niż 6 miejsc siedzących (bez kierowcy), lub

- spełnia następujące warunki:

a) liczba miejsc siedzących (bez kierowcy) nie przekracza sześciu,

b) P - ( M + N x 68 )≤ N x 68

gdzie P, M oraz N określono w p.l, tak jak dla nadwozia wielozadaniowego AF, to pojazd ten NIE JEST uznawany za pojazd kategorii N.

 

Jeżeli pojazd określony jako BA lub BB o technicznie dopuszczalnej masie maksymalnej przekraczającej 3500 kg oraz BC lub BD, spełnia jeden z następujących warunków:

a) liczba miejsc siedzących (bez kierowcy) przekracza osiem, lub

b) P - ( M + N x 68 )≤ N x 68

gdzie P, M oraz N określono w p. 1, tak jak dla nadwozia wielozadaniowego AF,

to pojazd ten NIE JEST uznawany za pojazd kategorii N. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek D napisał/a:

po prostu inny świat

 

Zielona Góra - mam identyczne odczucia

 

Nie prawda!! w zielonej górze mamy: dwie rece, dwie nogi, skóra kolorem odbiega od zielonego, nie mamy czółek i mówimy ustami po polsku ;) .

Jesteśmy całkiem normalni

 

dziś zadzwonił do mnie pan z wydziału komunikacji Zilelona Góra -mercedes sprinter z niemiec ma być van a nie furgon /niezgodność z narmą/ inaczej odmówią rejestracji pojazdu i co wy na to

 

Zapewne chodzi żeby już przygotować pojazd cieżarowy do spełnienia wymogów VAT

 

 

Do Zielonej Góry trzy razy pisałem zaświadczenie na Vat a to musi być numer silnika bo jest w dowodzie, a to trzeba coś tam skreślić potem było trzeba coś dopisać po prostu inny świat

 

A ja mam to na codzień :lol::lol: Na początku mojej kariery bylo ciężko ale teraz nie jest gorzej niż w innych WK. Co kraj to obyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz mamy definicje VAN to dla uzupełnienia dam WIELOZADANIOWY :

pojazd o nadwoziu innym niż opisane w kodzie AA do AE, przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu osób i ładunków w tym samym nadwoziu. Jezeli pojazd taki spełnia wszakże nastepujące warunki:

1. Liczba dostepnych miejsc siedzących jest nie wieksza niż 6 (poza kierowcą), przy czym:

- o dostepności miejsca siedzącego decyduje obecność punktów kotwiczenia w pojeżdzie;

- aby uznać miejsce siedzące za niedostępne do użytkowania , jego punkty kotwiczenia powinny byc przez producenta pojazdu zaspawane lub osłoniete pokrywami niemożliwymi do usuniecia za pomocą normalnie dostępnych narzedzi,

2. Spełniona jest zależnośc: P - (M+N x 68 ) > N x 68 gdzie:

P - dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M - masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy z kierowcą o masie 75 kg,

N - liczba dostępnych miejsc siedzących nie licząc kierowcy;

to moze on nie być uznawany jako samochód osobowy(kategori M1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

z tego co się orientuje w zaświadczeniu ani w dowodzie rejestracyjnym nie ma rubryki podrodzaj pojazdu więc jeśli kient przyjedzie ciężarówką do 3,5t możemy spokojnie wystawić zaświadczenie vat-owskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.