Skocz do zawartości

kolejka turystyczna


jagpit

Rekomendowane odpowiedzi

toż to jakis link do dokumentu o przystawianiu pieczątek i przerzucaniu papierów jest

sie normalny człowiek tu nic nie dowie bo musiałby znać ten dziwaczny jezyk

czarna dupa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie normalny człowiek ...

cóż ...

skoro czasem nasze przepisy są jak bilet do Krakowa ...

 

 

a większość z forumowiczów jest z tym na co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Koledzy,mam do Was pytanie odnośnie kolejki turystycznej,mianowicie:

1/jak uzyskać wpis w DR ciągnika rol.o ograniczeniu pręd.max.do 25 km/h,tylko rzeczoznawca,czy może na podstaie mojego badania?I jak go później zakwalifikować,czyżby ciągnik rolniczy-kolejka turyst?Zmienia się rodz.pojazdu,prawda,czyli badanie po zmianach konstrukcyjnych z fakturą?

2/przyczepa SAM,ciężarowa rolnicza zmiana rodzaju na przyczepa-kolejka turystyczna.Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/jak uzyskać wpis w DR ciągnika rol.o ograniczeniu pręd.max.do 25 km/h,tylko rzeczoznawca,czy może na podstaie mojego badania?

 

Przepis nie wskazuje tego wprost. Jednak można postawić tezę, że art. 71 ust. 4a w połączeniu z ust. 4 mówi o badaniu technicznym.

 

I jak go później zakwalifikować,czyżby ciągnik rolniczy-kolejka turyst?Zmienia się rodz.pojazdu,prawda,czyli badanie po zmianach konstrukcyjnych z fakturą?

 

Z jednej strony jest w klasyfikacji taki rodzaj pojazdu CIĄGNIK ROLNICZY-KOLEJKA TURYSTYCZNA, ale z drugiej strony czy w skład kolejki nie może wchodzić "zwykły" ciągnik z wpisem o prędkości 25 km/h? Przecież ciągnik może być używany do różnych celów i nie zawsze być łączony w kolejkę.

 

Z drugiej strony - czy ciągnik z wpisem CIĄGNIK ROLNICZY-KOLEJKA TURYSTYCZNA może poruszać się samodzielnie bez przyczepy, nie będąc wtedy kolejką?

 

Jak widać nie jest to do końca sprecyzowane. Jedno jest pewne - wpis 25 km/h i wpis HAK muszą być.

 

2/przyczepa SAM,ciężarowa rolnicza zmiana rodzaju na przyczepa-kolejka turystyczna

 

Tutaj będzie to klasyczna zmiana rodzaju, czyli dokument od przedsiębiorcy + BT opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz JANUSZ60, Art 71 ust. 4 jest mi znany ale ust. 4a całkiem z głowy mi wyleciał, pewnie dlatego, że takie twory jak kolejka turystyczna w mojej okolicy nie jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego, że takie twory jak kolejka turystyczna w mojej okolicy nie jeżdżą.

My, tu w pobliżu mamy fanatyka tego tworu, z tym piciem to żart oczywiście ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek dziękuję wszystkim za zainteresowanie :ok

ak widać nie jest to do końca sprecyzowane. Jedno jest pewne - wpis 25 km/h i wpis HAK muszą być.
ostatnie dwa pytanka :)

1/na na jakiej podstawie te wpisy mają znaleźć się w DR?

2/czy interesuję nas przypadek,gdy 2 przyczepy kolejki turystycznej przyjadą do nas za "zwykłym"ciągnikiem.

JANUSZ60, jak to wygląda u Ciebie?

My, tu w pobliżu mamy fanatyka tego tworu
może liznąłeś tematu?pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/na na jakiej podstawie te wpisy mają znaleźć się w DR?

 

Napiszę trzeci raz w temacie - art. 71 ust. 4 i 4 a PORD :evil:

 

2/czy interesuję nas przypadek,gdy 2 przyczepy kolejki turystycznej przyjadą do nas za "zwykłym"ciągnikiem

 

Każdy pojazd przechodzi oddzielnie OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę trzeci raz w temacie - art. 71 ust. 4 i 4 a PORD :evil:

wiem,wiem,chodzi o ten wpis 25 km/h,może ktoś to przerabiał i podpowie :)
Każdy pojazd przechodzi oddzielnie OBT.
a tu to się chciałem upewnić,i wszystko jasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem,chodzi o ten wpis 25 km/h,może ktoś to przerabiał i podpowie :)

 

Może DBT - ustalenie danych z określeniem prędkości maksymalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie kombinuje,ale chyba najbezpieczniej będzie

Może DBT - ustalenie danych z określeniem prędkości maksymalnej?
plus opinia rzeczoznawcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Może DBT - ustalenie danych z określeniem prędkości maksymalnej?

plus opinia rzeczoznawcy

Można też zamontować ogranicznik prędkosci z ustaloną prędkoscią 25 km/h i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.