Skocz do zawartości

Motocykl na zamówienie


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można zarejestrować legalnie taki motocykl.

Przepraszam za jakość zdjęć, motocykl sprowadzony z USA, robiony na zamówienie (tak twierdzi klient) z nadanym vin-em i tabliczką znamionową.

20120723057.thumb.jpg.d7f077c2ec0db0a005951af8be37d251.jpg

20120723058.thumb.jpg.e9cbb3719daef7efb0c6060c80bc259d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można.

Ale tu wystarczy zwykły pomiar głośności ukł. wydechowego żeby stwierdzić że nie spełnia warunków. Zgodnie z naszymi przepisami ma mieć tłumik wydechu i nie posiadać ostrych krawędzi.

No i jeszcze kwestia tylnego oświetlenia i pomiar opasania tylnego błotnika.

Bo w takiej postaci jak jest to pojazd na zloty, ale dojazd na przyczepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar głośności jest zbędny, stojąc w odległości około dwóch metrów nie słychać własnych myśli. Co do wystających krawędzi to jest ich całe mnóstwo, manetki, podpórki, dźwignie bardzo ostre. Więc odpowiedź ,na pytanie o rejestrację, dostał klient odmowną. Nie jestem motocyklistą, ale jak tym poruszać się po mieście, skoro promień skrętu to 20 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to obejrzyj. Bo to nie jest harleya rama. W Polsce jest kilka firm które robią ramy i jeżdżą ludzie na nich, nie tylko po naszych drogach. Jako co chce rejestrować H-D? Te motocykle najczęściej trafiają do nas po dzwonie i potem buduje się takie cuda. Napęd i papiery harleya reszta wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie nie otrzyma pozytywnego wyniku badania. Klient twierdził, że to jest maszyna do podziwiania, więc zapytałem po co to rejestrować? Ponieważ, stwierdził, dojazd na zlot na przyczepie to wiocha. Więc wytłumaczyłem, że w takim stanie, badania nie przejdzie. Obraził się i pojechał, ale patrzeć jak się męczy z zawracaniem, bezcenne :D .

Nie jestem motocyklistą, ale ten sprzęt faktycznie można pooglądać, napęd z silnika na skrzynię przenoszony za pomocą paska zębatego, tak samo ze skrzyni na tylne koło, tylne zawieszenie regulowane pneumatycznie, normalnie bajer, ale tylko do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa podobna do słynnego motocykla legendarnej firmy OCC z USA (Ci od programu na kanale Discovery) - ich motocykl był na licytacji na ostatniej WOŚP, ale z góry zaznaczono, że w UE nie będzie mógł być rejestrowany - tylko jako kolekcjonerski okaz.

Co ciekawe - ten sam motocykl mając jednak amerykańskie blachy i jakiś DR może już sobie legalnie jeździć w świetle prawa... Przynajmniej przez jakiś czas (w teorii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze opcja B - zarejestrować czasowo w celu dojazdu na badanie i modlić się, żeby nie było kontroli policji po drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie miał czym to zmierzyć :)

nie musi :D

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

 

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie nie otrzyma pozytywnego wyniku badania

 

A ten:

Piękne były motocykle na targach i jak cos nie przeoczyłem ,wszystkie zarejestrowane ;)

IMG_2089.thumb.jpg.3ccff9428afdaa3e5eb786c2ecb2bd4b.jpg

IMG_2084.thumb.jpg.07d5b085b623713f27fb7dadfa628db2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie nie otrzyma pozytywnego wyniku badania

 

A ten:

Piękne były motocykle na targach i jak cos nie przeoczyłem ,wszystkie zarejestrowane ;)

Patrząc na manetki i lusterka to nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie nie otrzyma pozytywnego wyniku badania

 

A ten:

Piękne były motocykle na targach i jak cos nie przeoczyłem ,wszystkie zarejestrowane ;)

 

Oj tam, oj tam... wszyscy wiedzą jak "przechodzą" przeglądy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... wszyscy wiedzą jak "przechodzą" przeglądy...

Wiadomo, najpierw przegląd a potem dopiero to "upiększanie"... :cool:

Owszem była taka sugestia, jak również propozycja "premii", ale ja taki jakiś głupi jestem i prezentu nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Jest w przepisach opisane jak poprawnie przeprowadzić badanie poziomu hałasu jeżeli pojazd nie ma obrotomierza ?? W przypadku badania analizy spalin jest informacja o tym ze można ta prędkość sprawdzać organoleptycznie... a czy znajdzie się taki zapis do badania poziomu hałasu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment z ZAKRESU:

Wykonanie pomiarów

§ 9.

1. Pomiar polega na odczytaniu wartości poziomu hałasu w dB w krótkim okresie pracy silnika przy ustalonej prędkości obrotowej, odpowiadającej 75% prędkości obrotowej mocy maksymalnej (dla motocykli, których prędkość obrotowa mocy maksymalnej jest większa od 5000 min-1, należy do pomiarów przyjmować 50% prędkości obrotowej mocy maksymalnej) oraz w czasie jej zmniejszania do prędkości obrotowej biegu jałowego (po szybkim zwolnieniu pedału przyspieszenia).

2. Dopuszcza się określanie prędkości obrotowej silnika przy wykorzystaniu sprawnego wskaźnika obrotów zamontowanego na pojeździe.

3. Należy wykonać co najmniej trzy pomiary następujące po sobie. Pod uwagę bierze się tylko te zmierzone wartości, które zostały uzyskane z trzech następujących po sobie pomiarów, nieróżniących się od siebie o więcej niż 2 dB. Pomiary należy prowadzić aż do uzyskania trzech wartości spełniających powyższy warunek.

 

Z powyższego wynika, że prędkość obrotowa musi być znana, no i jakoś trzeba umieć się wpiąć chociażby do zapalniczki. ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.