Skocz do zawartości
szyszon

termin badania wypada w sobotę lub niedzielę

Rekomendowane odpowiedzi

szyszon

Haj koledzy diagności. Jak postępujecie z wyznaczeniem następnego terminu gdy wypada w sobotę lub niedzielę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radek.m

U nas dajemy bez wnikania jaki dzień tygodnia wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tom23t

U mnie podobnie bez wnikania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Haj koledzy diagności. Jak postępujecie z wyznaczeniem następnego terminu gdy wypada w sobotę lub niedzielę?

 

Zgodnie z KPA-art.57 ,Dz.U.98 poz.1071 :

 

jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Uważa się, nie znaczy wpisuje się w DR,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Wyznaczam na rok, a dalej

Zgodnie z KPA-art.57 ,Dz.U.98 poz.1071 :

 

jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

 

Jaki dzień wpisujesz w DR? Równo rok czy wydłużasz do poniedziałku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

 

 

Ja daję na rok. Lecz pracując na programie SKP PRO JAPA , gdy wypada na niedziele to mi wywalało na żółto tzw.pwiadamia i wtedy zmieniam na najbliższy następny dzień powszedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
gdy wypada na niedziele to mi wywalało na żółto tzw.pwiadamia i wtedy zmieniam na najbliższy następny dzień powszedni

 

A to musisz zmienić ,a jak nie zmienisz to program co zrobi ??? Nie zakwalifikuje badania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Badanie zapisze tylko to ,że miga na żółto.

 

[ Dodano: 31-07-2012, 16:57 ]

Tak samo jest z przyczepami rolniczymi , ciagnikami , motorowery - jak na dwa lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
A to musisz zmienić

Nie musi zmieniać, lecz ma propozycję nie do odrzucenia i tylko zatwierdza termin dłuższy niż rok. Autor tego programu stwierdził kiedyś, że lepsze to niż problemy z ubezpieczycielami. Nie wiem jak to dziś wygląda, może się coś zmieniło???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Ale powiem wam ,że na Patronacie tego niema ,wyznacza normalnie na rok , tylko muszę sie przyjrzeć czy wydłuża termin czy nie. Przy okazji napiszę. Może ma już w ustawieniach tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Nie musi zmieniać, lecz ma propozycję nie do odrzucenia i tylko zatwierdza termin dłuższy niż rok.

jest do odrzucenia - w F6 administracji programu

wystarczy "odhaczyć" - automatycznie przedłużaj termin jeżeli wypada w niedzielę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Również pracuję na SKP PRO i program nalicza termin na rok, to tylko kwestia zmiany w ustawieniach, należy wyłączyć odhaczenie punktu nr 22. Jeżeli ktoś chce. Odpowiedzialność spada na diagnostę, a nie na producenta oprogramowania, macie wolną wolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Ja wyznaczam na rok. Szukanie wymówek że to będzie niedziela,że ubezpieczyciel to są brednie. Ja napiszę rok i dzień i jeżeli tego ostatniego dnia coś się wydarzy to ubezpieczyciel powie: źle ustalony termin nie płacimy. Kierowca PoRD zna i wie jakie są terminy. KPA określa co w przypadku dni wolnych od pracy. Nieznajomość przepisu nie zwalnia z odpowiedzialności. W przypadku odmowy przez ubezpieczyciela ja wolę być z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

W WK jakoś nie słyszałem o tych problemach 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

tylko zatwierdza termin dłuższy niż rok.

 

A jest to zgodne z przepisami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
A jest to zgodne z przepisami :?:

Musiałbyś pogadać z autorem tego programu, jeszcze rok temu był przekonany że tak,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Musiałbyś pogadać z autorem tego programu, jeszcze rok temu był przekonany że tak,

 

A teraz jeszcze wyrok (bodajże NSA czy WSA) ma na podparcie swojej tezy i swojej opinii prawnej, że jak wypada termin na sobotę to wpisujemy do poniedziałku . Ja mogę tak wpisywać tylko skąd mam wiedzieć czy za 2 lata nie wypadnie jakieś święto ruchome (Wielkanoc czy Boże Ciało no chyba że taki mądry jest program że sam wie) i co będzie jak na drodze trafi się policjant który tego wyroku zna, wówczas jak nic zatrzyma DR bo termin jest wyznaczony nieprawidłowo :razz:

Ja wpisuję równo na rok czy tam 2 lata a jak to wychodzi w dzień wolny to mówię klientowi że zgodnie z art. 57 KPA przedłuża się do pierwszego dnia roboczego :razz:

 

Teraz trzeba dać jeszcze raz problem do rozpatrzenia przez sąd i wyrok może być zgoła inny :evil: jak to w naszym kraju już nie raz bywało :shock: podobnie jak z lekkimi samami raz napisali z MI że na rok a za kilka miesięcy im się odwidziało :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
A teraz jeszcze wyrok (bodajże NSA czy WSA) ma na podparcie swojej tezy i swojej opinii prawnej, że jak wypada termin na sobotę to wpisujemy do poniedziałku

 

Jak dobrze pamiętam to NSA zajmowało się sprawą, czy sobota jest dniem wolnym od pracy, a nie wyznaczaniem terminów. Może się mylę, ale tak mi się wydaje...

 

Odpowiedzialność spada na diagnostę, a nie na producenta oprogramowania, macie wolną wolę.

Grzegorzu, odpowiedzialność ZAWSZE spada na diagnostę, choćby miał 100 pism na podkładkę...

 

Zgodnie z PORD wyznaczam na rok (lub pół, lub dwa) a jeśli wypada w dzień wolny to uważa się za ważny do pierwszego roboczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Zgodnie z PORD wyznaczam na rok (lub pół, lub dwa) a jeśli wypada w dzień wolny to uważa się za ważny do pierwszego roboczego.

 

A gdzie w PORD znajdę fragment o tym, że tak się uważa? :cool:

 

Rok to rok i tyle. Jak się skończy w sobotę to w niedzielę policjant może zatrzymać DR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
A gdzie w PORD znajdę fragment o tym, że tak się uważa?

 

Hehe... masz rację. Użyłem skrótu myślowego, że PORD każe na rok a jeśli wypada w dzień wolny to zgodnie z KPA uważa się za ważny do następnego roboczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Rok to rok i tyle. Jak się skończy w sobotę to w niedzielę policjant może zatrzymać DR.

Jeśli zna KPA to nie zatrzyma DR :-P dopiero zatrzyma we wtorek :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Jak się skończy w sobotę to w niedzielę policjant może zatrzymać DR.

 

Właśnie z tym wyrokiem NSA sobota jest równorzędna z dniem wolnym, więc badanie uważa się za ważne do poniedziałku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.