Skocz do zawartości

termin badania wypada w sobotę lub niedzielę


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • Psuj

    18

  • blakop

    15

  • michal_k

    15

Top Posters In This Topic

Haj koledzy diagności. Jak postępujecie z wyznaczeniem następnego terminu gdy wypada w sobotę lub niedzielę?

 

Zgodnie z KPA-art.57 ,Dz.U.98 poz.1071 :

 

jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Uważa się, nie znaczy wpisuje się w DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczam na rok, a dalej

Zgodnie z KPA-art.57 ,Dz.U.98 poz.1071 :

 

jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

 

Jaki dzień wpisujesz w DR? Równo rok czy wydłużasz do poniedziałku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja daję na rok. Lecz pracując na programie SKP PRO JAPA , gdy wypada na niedziele to mi wywalało na żółto tzw.pwiadamia i wtedy zmieniam na najbliższy następny dzień powszedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wypada na niedziele to mi wywalało na żółto tzw.pwiadamia i wtedy zmieniam na najbliższy następny dzień powszedni

 

A to musisz zmienić ,a jak nie zmienisz to program co zrobi ??? Nie zakwalifikuje badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie zapisze tylko to ,że miga na żółto.

 

[ Dodano: 31-07-2012, 16:57 ]

Tak samo jest z przyczepami rolniczymi , ciagnikami , motorowery - jak na dwa lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musisz zmienić

Nie musi zmieniać, lecz ma propozycję nie do odrzucenia i tylko zatwierdza termin dłuższy niż rok. Autor tego programu stwierdził kiedyś, że lepsze to niż problemy z ubezpieczycielami. Nie wiem jak to dziś wygląda, może się coś zmieniło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam ,że na Patronacie tego niema ,wyznacza normalnie na rok , tylko muszę sie przyjrzeć czy wydłuża termin czy nie. Przy okazji napiszę. Może ma już w ustawieniach tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi zmieniać, lecz ma propozycję nie do odrzucenia i tylko zatwierdza termin dłuższy niż rok.

jest do odrzucenia - w F6 administracji programu

wystarczy "odhaczyć" - automatycznie przedłużaj termin jeżeli wypada w niedzielę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pracuję na SKP PRO i program nalicza termin na rok, to tylko kwestia zmiany w ustawieniach, należy wyłączyć odhaczenie punktu nr 22. Jeżeli ktoś chce. Odpowiedzialność spada na diagnostę, a nie na producenta oprogramowania, macie wolną wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaczam na rok. Szukanie wymówek że to będzie niedziela,że ubezpieczyciel to są brednie. Ja napiszę rok i dzień i jeżeli tego ostatniego dnia coś się wydarzy to ubezpieczyciel powie: źle ustalony termin nie płacimy. Kierowca PoRD zna i wie jakie są terminy. KPA określa co w przypadku dni wolnych od pracy. Nieznajomość przepisu nie zwalnia z odpowiedzialności. W przypadku odmowy przez ubezpieczyciela ja wolę być z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pogadać z autorem tego programu, jeszcze rok temu był przekonany że tak,

 

A teraz jeszcze wyrok (bodajże NSA czy WSA) ma na podparcie swojej tezy i swojej opinii prawnej, że jak wypada termin na sobotę to wpisujemy do poniedziałku . Ja mogę tak wpisywać tylko skąd mam wiedzieć czy za 2 lata nie wypadnie jakieś święto ruchome (Wielkanoc czy Boże Ciało no chyba że taki mądry jest program że sam wie) i co będzie jak na drodze trafi się policjant który tego wyroku zna, wówczas jak nic zatrzyma DR bo termin jest wyznaczony nieprawidłowo :razz:

Ja wpisuję równo na rok czy tam 2 lata a jak to wychodzi w dzień wolny to mówię klientowi że zgodnie z art. 57 KPA przedłuża się do pierwszego dnia roboczego :razz:

 

Teraz trzeba dać jeszcze raz problem do rozpatrzenia przez sąd i wyrok może być zgoła inny :evil: jak to w naszym kraju już nie raz bywało :shock: podobnie jak z lekkimi samami raz napisali z MI że na rok a za kilka miesięcy im się odwidziało :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze wyrok (bodajże NSA czy WSA) ma na podparcie swojej tezy i swojej opinii prawnej, że jak wypada termin na sobotę to wpisujemy do poniedziałku

 

Jak dobrze pamiętam to NSA zajmowało się sprawą, czy sobota jest dniem wolnym od pracy, a nie wyznaczaniem terminów. Może się mylę, ale tak mi się wydaje...

 

Odpowiedzialność spada na diagnostę, a nie na producenta oprogramowania, macie wolną wolę.

Grzegorzu, odpowiedzialność ZAWSZE spada na diagnostę, choćby miał 100 pism na podkładkę...

 

Zgodnie z PORD wyznaczam na rok (lub pół, lub dwa) a jeśli wypada w dzień wolny to uważa się za ważny do pierwszego roboczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z PORD wyznaczam na rok (lub pół, lub dwa) a jeśli wypada w dzień wolny to uważa się za ważny do pierwszego roboczego.

 

A gdzie w PORD znajdę fragment o tym, że tak się uważa? :cool:

 

Rok to rok i tyle. Jak się skończy w sobotę to w niedzielę policjant może zatrzymać DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w PORD znajdę fragment o tym, że tak się uważa?

 

Hehe... masz rację. Użyłem skrótu myślowego, że PORD każe na rok a jeśli wypada w dzień wolny to zgodnie z KPA uważa się za ważny do następnego roboczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok to rok i tyle. Jak się skończy w sobotę to w niedzielę policjant może zatrzymać DR.

Jeśli zna KPA to nie zatrzyma DR :-P dopiero zatrzyma we wtorek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy w sobotę to w niedzielę policjant może zatrzymać DR.

 

Właśnie z tym wyrokiem NSA sobota jest równorzędna z dniem wolnym, więc badanie uważa się za ważne do poniedziałku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.