Skocz do zawartości

termin badania wypada w sobotę lub niedzielę


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie z tym wyrokiem NSA sobota jest równorzędna z dniem wolnym, więc badanie uważa się za ważne do poniedziałku...

 

Moim zdaniem na drodze obowiązuje PORD, a nie KPA, więc nic się nie uważa. KPA co najwyżej może stosować WK (w żadnym wypadku diagnosta) - ale uważam, że przy ustalaniu terminu BT nadrzędne jest PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • Psuj

    18

  • blakop

    15

  • michal_k

    15

Top Posters In This Topic

uważa się za ważne do poniedziałku.

 

No "uważa się" ale nie "wyznacza się", moim zdaniem, ale ja tylko diagnosta jestem, a jak wpiszesz do DR na rok i dwa dni to podczas kontroli można się pożegnać z dowodem bo policjant uzna że termin jest wyznaczony nieprawidłowo na rok i dwa dni.

 

[ Dodano: 31-07-2012, 22:35 ]

KPA co najwyżej może stosować WK (w żadnym wypadku diagnosta)

 

Ponoć diagnosta pełni rolę urzędnika państwowego :razz::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden przepis tego nie stwierdza.

 

Moim skromnym zdaniem też ,ale są osoby które twierdzą inaczej, kiedyś nawet odbyłem krótką rozmowę z pracownikiem WK na ten temat przy okazji mojej wizyty w WK na temat badania swojego pojazdu on twierdził że nie mogę zrobić badania swojego pojazdu bo jestem urzędnikiem państwowym i zgodnie z KPA art. chyba 5 nie mogę, ale na pytanie gdzie jest napisane że ja jestem urzędnikiem czy pełnię rolę urzędnika już odpowiedzi nie otrzymałem więc zostaliśmy przy swoich stanowiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem też ,ale są osoby które twierdzą inaczej

 

Mylą się :cool: Diagnosta nie jest urzędnikiem państwowym (nie zatrudnia go "państwo", ani "państwo" mu nie płaci). Badanie swojego pojazdu można wykonać, gdyż żaden przepis (poza wątpliwymi względami "moralnymi") tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie swojego pojazdu można wykonać, gdyż żaden przepis (poza wątpliwymi względami "moralnymi") tego nie zabrania.

 

Ja swój "stary" pojazd mogę w każdej chwili dać na badanie na dowolną SKP beż żadnych obaw że nie przejdzie badania, trzeba tylko go pilnować i wymieniać to co trzeba żeby utrzymać go w odpowiednim stanie technicznym. Dobra koniec dyskusji bo jedziemy w bok z tematem i zaraz nas tu powieszą lub rozstrzelają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że przy ustalaniu terminu BT nadrzędne jest PORD.

 

Moim zdaniem też. Ale uważam, że Policjant też powinien "liznąć" KPA i wiedzieć, że "uważa się" za ważne do pierwszego roboczego. Co do "szarego" człowieka, nikt znowuż nie wymaga znajomości KPA, ale jak to wszędzie trąbią... nieznajomość prawa szkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uważam, że Policjant też powinien "liznąć" KPA i wiedzieć, że "uważa się" za ważne do pierwszego roboczego.

 

A ja uważam, że powinien znać PORD i zgodnie z nim zatrzymać DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas do niedawna mieliśmy w komputerze ustawione do pierwszego dnia roboczego(czyli wydłużaliśmy).Ale nasz WK dał nam jasno do zrozumienia żeby tak nie robić.Czyli teraz dajemy równiutki rok (2 lub pół).No cóż ile głów tyle interpretacji.Jeszcze nie raz będzie zmiana decyzji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasz WK dał nam jasno do zrozumienia żeby tak nie robić.Czyli teraz dajemy równiutki rok (2 lub pół).

Dobrze że WK w ogóle coś robi dla współpracy ze stacjami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi nie o urzędnika ale o"funkcjonariusza publicznego"

Diagnosta jest osobą pełniącą funkcję publiczną ale nie jest funkcjonariuszem publicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, niedziela jest dniem wolnym,natomiast sobota nie jest,mówi się tylko o 5-cio dniowym tygodniu pracy.W przypadku pracy w sobotę przysługuje dzień wolny w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrok NSA uznaje sobotę za dzień wolny od pracy.

 

Oki ,ale nie zakazuje pracy i wtedy jak wyżej napisałem.Musi być zachowany 5-cio dniowy czas pracy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10 skp 9 pracuje w soboty i co,nie dasz terminu na sobotę? Paranoja.

Ja wyznaczę nawet na niedzielę, a kiedy przyjedzie, to sprawa klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież my nie wyznaczamy dnia, w którym ma klient przyjechać na badanie a jedynie wskazujemy do kiedy należy wykonać ponowne badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie widzę problemu przyjeżdża 01.08.2012 to dostanie równo na rok 01.08.2013 i mnie nie bardzo obchodzi czy to sobota niedziela czy poniedziałek... jeżeli klient zauważy ze to niedziela to mówię żeby przyjechał w sobotę jeden dzień nikogo na pewno nie zbawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to troche bicie piany.PORD okresla termin badania na rok ,dwa, lub pół a nie np. ewentualnie na rok i jeden dzień ,a także zobowiązuje własciciela pojazdu do przeprowadzenia badania przed upływem tego terminu/- przed upływem-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10 skp 9 pracuje w soboty i co,nie dasz terminu na sobotę? Paranoja.

Ja wyznaczę nawet na niedzielę, a kiedy przyjedzie, to sprawa klienta.

 

Tu nie ma sporu ,też tak postępuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.