Skocz do zawartości

Sam przyczepka do 750kg, zagubiony dowod rejstracyjny


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie, a mianowicie:

Klient zagubil dowod rejstracyjny od lekkiej przyczepki sam, poszed do WK i tam mu powiedzieli ze ma jechac na stacje po zaswiadczenie. Co robicie w takiej sytuacji? Uprzedzam pytanie WK nie wydal klientowi PC. Odeslalem klienta spowrotem do WK po czasowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zagubil dowod rejstracyjny od lekkiej przyczepki sam, poszed do WK i tam mu powiedzieli ze ma jechac na stacje po zaswiadczenie.

Telefon do WK i przypomnienie pani/panu że ma wszystkie niezbędne dane do wydania DR u siebie w systemie .

Chyba że tak jak pisał Michał, na danym terenie podlegają badaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię,chyba to już zostało ustalone w całej Polsce :)

 

Ustalone ? :cool: A kto ustalił i z kim? Dla mnie przepis jest jasny, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby jakiś WK nadal był nadgorliwy.

 

[ Dodano: 01-08-2012, 16:39 ]

Telefon do WK i przypomnienie pani/panu że ma wszystkie niezbędne dane do wydania DR u siebie w systemie .

 

Chyba, że właśnie nie ma (bo to stary DR był, w którym wpisana była tylko ładowność). Ale wtedy i tak by trzeba wydać jakiś dokument, żeby można było wykonać to DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że "pani z okienka" chodziło o Ustalenie Danych.

 

Jak ustalić w SAM-ie ? , aby się zgadzało z pierwotnymi danymi,tak się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustalić w SAM-ie ? , aby się zgadzało z pierwotnymi danymi,tak się zastanawiam.

 

Gdyby były pierwotne dane to żaden normalny WK by na badanie nie kierował. W całkiem starych dowodach zdarza się, że jest podana tylko ładowność i nic więcej. Ustalenie danych to de facto zważenie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie, a mianowicie:

Klient zagubil dowod rejstracyjny od lekkiej przyczepki sam, poszed do WK i tam mu powiedzieli ze ma jechac na stacje po zaswiadczenie. Co robicie w takiej sytuacji? Uprzedzam pytanie WK nie wydal klientowi PC. Odeslalem klienta spowrotem do WK po czasowke.

 

Czy są u was telefony???. To jest właśnie współpraca SKP z WK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są u was telefony???. To jest właśnie współpraca SKP z WK .

 

Racja, telefon by mógł rozwiązać problem a tak klient sobie jeździ od jednego do drugiego. Skoro przyczepka jest (była) zarejestrowana w danym WK to chyba nie powinno być problemu z odnalezieniem dokumentów z rejestracji tej przyczepki, no chyba że "teczki" pojazdów podlegają niszczeniu po jakimś czasie tego nie wiem ale logicznie to chyba dla pojazdów które nie zostały wyrejestrowane nie powinno się niszczyć ich papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, telefon by mógł rozwiązać problem

Mnie chodziło bardziej o to, że "Rubel" nie pomoże klientowi nie wiedząc, czego oczekuje od Niego Pani z WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A jak przedstawia się zagubienie DR,ale przyczepka (750 kg DMC) jest przyczepką markową i posiada homologację.

Wystarczy chyba udać się do WK z homologacją i po sprawie.

Wizyta w stacji kontroli jest chyba zbyteczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja też jest zbyteczna przecież już powinna być w WK

Tylko pod warunkiem, że to WK gdzie była pierwsza rejestracja.

No i do 5 lat od tej rejestracji bo później to dokumenty mogły już pójść na przemiał.... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do 5 lat od tej rejestracji bo później to dokumenty mogły już pójść na przemiał.... :-P

 

Jeśli pojazd jest nadal aktywny w danym WK to nie pójdą na przemiał. I nie wiem czy teraz się nie zmieniło te 5 lat... Niech mądrzejsi się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.