Skocz do zawartości

Przekręcone nr ramy w papierach


adiksru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie ostatnio pojechałem kupic motorower i juz wszystko było gitara a tu nagle w dowodzie nie zgadzały sie numery z ramą były pomylone nie pamietam dokladnie ale cos takiego na ramie (zd4mm) a w dokumentach było (mmzd) bez czwórki dalej juz było wszystko ok , Pan od którego chciałem to kupić mówił ze oni się pomylili i był dziś wyjaśniać sprawę w wk oni mu powiedzieli ze jest już przedawnienie i kazali mu iść na policje czy da rade to załatwić a jeśli da to w jaki sposób przecież to nie z jego winy ktoś się pomylił a on poprostu nie sprawdził tego ...

 

Jeszcze był na stacji okręgowej pojazdów i numer z ramy mieli w komputerze a numeru dowodu nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co im chodziło ale powiedzieli mu ze już jest sprawa przedawniona , a i wpadłem na dobry pomysł dało by zrobic tak bo unich najprawdopodobniej w wk i na 100% w stacji dobvry numer ramy widnieje iść do wk i powiedziec ze zgubił dowód i mu wydadzą nowy z dobrym nr ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wpadłem na dobry pomysł dało by zrobic tak bo unich najprawdopodobniej w wk i na 100% w stacji dobvry numer ramy widnieje iść do wk i powiedziec ze zgubił dowód i mu wydadzą nowy z dobrym nr ramy ?

Kombinujesz. Twój pomysł wcale nie jest dobry. Czy pójdziesz do WK z dowodem, czy też bez niego, w systemie widnieje taki numer ramy, z jakim był wydrukowany ostatni DR.

 

Mam takie pytanie ostatnio pojechałem kupic motorower i juz wszystko było gitara a tu nagle w dowodzie nie zgadzały sie numery z ramą były pomylone nie pamietam dokladnie ale cos takiego na ramie (zd4mm) a w dokumentach było (mmzd) bez czwórki dalej juz było wszystko ok , Pan od którego chciałem to kupić mówił ze oni się pomylili i był dziś wyjaśniać sprawę w wk oni mu powiedzieli ze jest już przedawnienie i kazali mu iść na policje czy da rade to załatwić a jeśli da to w jaki sposób przecież to nie z jego winy ktoś się pomylił a on poprostu nie sprawdził tego ...

Nie wiem o jakie przedawnienie tu chodzi...

 

Nie widząc akt tego motoroweru, trudno powiedzieć skąd ta rozbieżność w numerze ramy. Może to być pomyłka, ale też niekoniecznie... Z różnymi sytuacjami się spotykałam, więc tak do końca bym nie wierzyła w to, co mówi osoba, która chce sprzedać pojazd. :-P

A to taki nowszy motorower? Czy ten pan, od którego chcesz kupić go, był pierwszym właścicielem, czy kolejnym? Czy w DR były wbijane przeglądy techniczne? Może jest wpis WTÓRNIK? :)

 

Jeśli jest tak, jak piszesz, że błąd powstał w WK, w którym rejestrował ów Pan, to jest to do wyjaśnienia i do sprostowania - moim zdaniem, bez problemów.

Trochę historyjka z tą policją i przedawnieniem brzmi nieprawdopodobnie.

 

Jeszcze był na stacji okręgowej pojazdów i numer z ramy mieli w komputerze a numeru dowodu nie było ?

Tak mi przyszło na myśl... może już raz "zginął" DR na ten motorower, żeby dopasować... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno ten pan nie kłamał bo on nie był jakiś młody czy coś miał już dziecko chyba i on to kupił podobno na niemieckich papierami przeszło mi przez myśl może na zaświadczeniu które mu wydawali na przeglądzie się pomylili . A co do policji to nie on był osobiscie w Wk tylko jego mama więc mogli ją spławic , Moto z 96r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...on to kupił podobno na niemieckich papierami przeszło mi przez myśl może na zaświadczeniu które mu wydawali na przeglądzie się pomylili .

No, ale w pierwszym poście napisałeś, że w rejestrze w okręgowej stacji kontroli pojazdów numer jest taki, jak na ramie... Najprawdopodobniej tam właśnie był robiony przegląd przed pierwszą rejestracją w Polsce.

Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać, gdzie powstał błąd. Jeśli na tego pana była pierwsza rejestracja w Polsce, to bez problemu może on sprawdzić w WK w aktach jaki numer jest na dokumentach niemieckich, jaki na zaświadczeniu z przeglądu i wówczas będzie wszystko wiadomo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest ta sprawa do wyjaśnienia a jego mamie powiedzieli ze po 7 latach jest przedawnienie , ile takie wyprostowanie może trwać? nowy dowodzik czy tylko wpis w dowód ? bo takie mam ciśnienie żeby pojeździć sobie :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję wraz z włascicielem i motorowerem podjechać do pierwszego lepszego patrolu Policji i poprosić o sprawdzenie numeru z ramy, numeru z dowodu rejestracyjnego oraz samego numeru dokumentu w bazie pod kątem kradzieży. Następnie w razie niezgodności danych ze stanem faktycznym DR policjant zatrzyma DR:

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

i wyda pokwitowanie na którym będzie można się poruszać przez okres siedmiu dni. Dalsze czynności należą do obecnego właściciela - nie ma co tu sobie głowy zaprzątać - niech wyjaśnia z WK które wydało DR.

 

Co do przedawnienia ... szkoda słów.

 

Poza tym czy ten motorower ma OBT? Jeśli tak to i diagnosta przeoczył niezgodność numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnymi sytuacjami się spotykałam, więc tak do końca bym nie wierzyła w to, co mówi osoba, która chce sprzedać pojazd.

Też tak uważam, jednak marnujesz się tu Olga, detektyw byłby z Ciebie lepszy ,,,

 

Co do przedawnienia ... szkoda słów.

Często powtarzamy informacje przeinaczone już z pierwszej ręki i takie bzdury powstają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie w razie niezgodności danych ze stanem faktycznym DR policjant zatrzyma DR:

 

Ale z tego co ostatnio się doczytałem w materiałach (komentarzach) otrzymanych od pewnego kolegi z forum policyjnego :P to ten cytowany przypadek skutkuje sprawą w Policji/Prokuraturze - wyjaśnienie w WK to sprawa wtórna w tym wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLAKOP nie tak do końca. W takim przypadku jest sporządzana notatka i kierowana do odpowiedniej komórki celem wyjaśnienia czy nie doszło do jakiejś nieprawidłowości. Takie kwiatki się zdarzają. Sam również miałem - niezgodność numerów. Zrobione zostało jak napisałem wcześniej.

Był również przypadek, że kontrolowałem VW JETTA, a w DR było VENTO. Wtedy skorzystałem z pomocy kolegi PSUJA i sprawa się wyjaśniła. Jednak nie zmieniło to faktu,m że DR zatrzymany, sporządzona notatka.

 

Od razu byś chciał kierować sprawę do prokuratury. Najpierw są czynności wyjaśniające, które stwierdzą czy doszło do popełnienia przestępstwa i dopiero prokuratura. Mimo wszystko na każdym etapie postępowania wyjaśniającego Policja, czy też Prokuratura i tak skieruje pismo do WK o zabranie zdania w tej sprawie. Przecież jeśli DR nie jest sfałszowany, numery nie przebite, pojazd/DR nie kradziony, a oni go wydali to osoba która zrobiła babola odpowie za ten błąd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda nerwów bd szukał chyba innego moto

Jedź z tym gościem do jego WK i będziesz wiedział co i jak :)

 

... jednak marnujesz się tu Olga, detektyw byłby z Ciebie lepszy

Może i masz rację... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.