Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Diagnose

Autobuws Sor zmiana liczby miejsc.

Polecane posty

Diagnose

Witam.Zjawił się na przegląd autobus marki Sor 12.Klient chce zmienić liczbę miejsc siedzących z 42 na 35.Zmiany chce dokonać ponieważ wygrał przetarg na obsługę linii a tam jest zapis że autobus musi mieć 35 miejsc siedzących.Czy można dokonać takowej zmiany??Czy liczba miejsc stojących wówczas też powinna ulec zmianie??

Obecnie jest 42 miejsca siedzące i 50 stojących.

Dmc-16500kg Masa własna: 8850 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
a tam jest zapis że autobus musi mieć 35 miejsc siedzących

to niech się dokładnie upewni, czy nie ma tam zapisu "conajmniej 35 "...

albo coś podobnego

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diagnose

Upewnianie się nie pomoże w rozwiązaniu tematu, a na tym mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcs

Pewnie znajomy tych co ogłosili przetarg ma autobus 35-cio miejscowy więc jedynie on spełni wymagania przetargu. U nas jak prezydent miasta ogłosił przetarg na samochód dla prezydenta to w wymaganiach był nawet rozstaw osi, rozstaw kól, pojemność silnika, kolor lakieru szerokość i wysokość. okazało się ,że jest tylko jeden taki pojazd :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop
Upewnianie się nie pomoże w rozwiązaniu tematu, a na tym mi zależy.

 

No i co - gość trwale wywali ileś tam tych foteli?? W sumie jakby to zrobił to ja nie widzę przeszkód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAJCZAKOWSKI

Robiłem taką zmianę w Karosie 734, w czeskim dowodzie było 46 miejsc siedzących(45+1), autobus był międzymiastowy, przetarg na przewóz -43 miejsca siedzące, zmiana z s1-46 na s1-44, W.K. potwierdził w dowodzie i po sprawie.Wymontowano siedzenie przed tylnymi drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Czy liczba miejsc stojących wówczas też powinna ulec zmianie??

 

Moim zdaniem ,nie ma takiej potrzeby. To już zależy od kierowcy. Jeżeli zrobisz na 32 siedzących [+kierowca 75] + te 50 stojacych + ładowność to i tak śmiało zmieścisz się w DMC. No chyba że sam zmienisz .

 

Natomiast co do pytania o zmianę ilości miejsc z 42 na 35 to nie widzę przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diagnose

Z jakiego wzoru korzystacie , lub w jaki sposób obliczacie liczbę miejsc siedzących lub stojących w autobusie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1

DzU 155 z 2009

Dział II

Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 5. 1. Liczbę miejsc w pojeździe ustala się tak, aby:

1) łączna masa osób znajdujących się w pojeździe nie powodowała przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej; masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych;

Czyli w autobusach innych niż miejskie 71 kg ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych;

Czyli w autobusach innych niż miejskie 71 kg ,,,

 

jednak w szkolnych 68 :cool: kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
jednak w szkolnych 68 :cool: kg...

Dokładnie, mówi o tym Par. 22 pkt 2

to kolejny dowód na to, że musimy czytać wszystko do końca ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.