Skocz do zawartości

Kradną prosto z baku


grand

Rekomendowane odpowiedzi

Co ostatnio ma ogromne wzięcie u złodziei? Okazuje się, że paliwo. I nie chodzi tu wcale o to sprzedawane na stacjach benzynowych. Złodzieje wzięli się bowiem za traktory i ciężarówki, a konkretnie ich baki, z których bezkarnie spuszczają olej napędowy.

434b9dfd318b7.jpeg

Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy do policji w powiecie tczewskim (woj. pomorskie) zgłosiło się kilkunastu poszkodowanych, którymi najczęściej są rolnicy. Kradzieży jest jednak znacznie więcej, tyle że wiele z nich nie jest zgłaszanych. Złodzieje wypompowują też paliwo z baków dużych samochodów wtedy, kiedy ich kierowcy odpoczywają w czasie podróży i robią sobie drzemkę. W ten sposób kradną jednorazowo nawet 450 l paliwa.

 

- Do większości kradzieży dochodzi w nocy - mówi Mariusz Cybulski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Złodzieje kradnący paliwo działają najczęściej po zmroku. Wchodzą na teren gospodarstwa i w ciągu kilku minut je opuszczają. Tyle zajmuje im wypompowanie paliwa z baków traktorów lub kombajnów. Ofiarami złodziei są też kierowcy ciągników siodłowych z naczepami. Często się zdarza, że złodzieje wykorzystują ich sen. W ten sposób sprawcy bardzo szybko zdobywają 300-400 l paliwa.

 

Źródło: motofakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

'Chodliwe'' drzwi - wziecie u złodziei

Na amerykańskim, 'czarnym' rynku kradzionych części samochodowych panują nowe trendy. Otóż ostatnim hitem są masowe kradzieże drzwi od osobówek i SUV'ów.

Felgi, lusterka, atrapy, klosze, migacze, zderzaki, emblematy, nie mówiąc o całych samochodach - to już chyba standardowe elementy, które padają łupem złodziei. Teraz do grona dołączyły drzwi... tak drzwi samochodowe. Przekonuje się o tym coraz częściej nowojorska policja, która co chwilę otrzymuje rozpaczliwe telefony od właścicieli aut, którym skradziono drzwi od samochodu.

Podobno na amerykańskim rynku to hit ostatniego sezonu. Można je szybko zdjąć, zapotrzebowanie w drugorzędnych warsztatach jest spore, a i cena bardzo dobra. Powód jest dość prozaiczny. Cena za nowe drzwi dla niektórych aut dochodzi nawet do 5 tysięcy dolarów, zaś używanych w legalnych źródłach, np. złomowiskach jest jak na lekarstwo. Za przykład mogą posłużyć drzwi od Toyoty Camry, które obecnie podobno są jednymi z najbardziej popularnych. Są one łatwe do zdemontowania i można je zaliczyć do grona dóbr rzadkich.

Policyjne statystyki mówią same za siebie. To już nie jest problem – to plaga. Miejmy jedynie nadzieję, że tym razem te amerykańskie trendy nie przywędrują do Polski. A może już są? Trzeba sprawdzić czy są drzwi...

 

 

Źródło: just-auto.com

mojeauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że moda na kradzież poszczególnych części przyszła do USA z naszego kraju. Kiedyś, gdy byłem posiadaczem Poloneza Truck'a jakiś szopenfeldziarz w szczękę szarpany ukradł mi zderzak przedni,reflektor, błotnik i pas przedni przykręcany nad zderzakiem! To był szczyt wszystkiego! A działo się to na środku dużego, sopockiego osiedla. Ciekaw jestem czy patałach miał ze sobą wszystkie potrzebne narzędzia, czy też musiał biegać o czwartej nad ranem i pożyczać od mieszkańców. Znając znieczulicę ogólną jestem pewien, iż dla świętego spokoju danoby mu nawet butlę z acetonem i tlenem co by mógł poczęstować się np. kawałkiem ramy.

Ach. Pomarudziłem sobie trochę, bo sobie przypomniałem.olaboga.gif

 

A temu już drzwi podźwignęli: ;)

 

nieczaska9sn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu dość częste sa przypadki kradzieży benzyny ze zbiorników samochodów osobowych. Draństwo polega na tym, że złodzieje przebijają zbiorniki z tworzywa sztucznego lub plastikowy fragment dolnej części wlewu paliwa. Koszt naprawy auta jest wtedy niewspółmiernie wysoki w stosunku do skradzionej benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.