Skocz do zawartości

Mercedes Sprinter


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi który punkt do VAT

 

Kolego - a którykolwiek inny punkt by tu pasował Twoim zdaniem??

Czy ten "blaszak" ma dwa rzędy siedzeń?

Czy ten "blaszak" ma otwartą część do przewozu ładunków?

Czy ten "blaszak" ma część ładunkową jako oddzielny element konstrukcyjny nadwozia?

 

No więc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kolego VAT 1. A zapytałem, ponieważ miałem już u siebie inne sprintery i miały zapis VAT 4 co mnie zdziwiło , więc dlatego zapytałem jak robią inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to klasyczny "blaszak" to było to po prostu błąd.

Ciekawe, że takich błędów jest co raz więcej...ostatnio np. Citroen Berlingo 5-cio osobowy i z VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,taki mam mały problem,np.VW Transporter Doka,rozumiem vat-3,Ducato z firaną(miałem takiego tez vat-3.,a jak np taka Doka z plandeką,czy z opończą,w/g mnie tez vat-3,prosze o podpowiedzi,bo im dłużej w tym siedze,i wiecej widze,tym mniej wiem:).pozdrawiam z rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat 3 i 4 można się kłócić, OK. No ale z pozostałym podziałem problemów raczej nie powinno być, a błędy nie powinny nigdy zwodzić doświadczonego diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.Tak jak mowisz z VAT-1 i 2 ,nie ma wiekszych problemow,ale z 3 i 4 to sie zdarzaja,i z tego co widze dosyc czesto,ja ostatnio takie doki robiłem na 3,a teraz widze,ze moga byc/lub musza byc 4.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddzielna przestrzeń ładunkowa więc w/g mnie VAT-4

Dokładnie, jest to tak jednoznaczne, że ;

Vat 3 i 4 można się kłócić,

Na prawdę nie ma o co ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem jest. Bo skrzynia ładunkowa jest z jednej strony oddzielnym elementem, a z drugiej strony jest odkryta. A jak już dodamy mniej lub bardziej trwałe formy nakrywania tej otwartej przestrzeni ładunkowej, to mogą się zacząć schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem jest.

Nie wiem dlaczego masz problem, ale jaśniej zapisać się tego nie dało.

Przeczytaj tylko na spokojnie te dwie definicje i zauważysz, że problemy z interpretacją stwarzamy sobie sami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi wyjaśnij tą różnicę. Czy skrzynia jet bardziej otwarta, czy bardziej jest oddzielnym elementem. I czy skrzynia z plandeką, to to samo co skrzynia bez plandeki w omawianym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś doszliśmy do wniosku, że VAT-3 dotyczy pojazdów typu pick-up (skrzynia ładunkowa zawarta w bryle pojazdu) a pozostałe pojazdy powinny mieć wpisany VAT-4.

Ja nadal uważam, że to słuszna koncepcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi wyjaśnij tą różnicę. Czy skrzynia jet bardziej otwarta, czy bardziej jest oddzielnym elementem. I czy skrzynia z plandeką, to to samo co skrzynia bez plandeki w omawianym przypadku.

 

Co za różnica i tak obydwa się klasyfikują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam, że to słuszna koncepcia.

Dokładnie o tym mówię,,,

Czy skrzynia jet bardziej otwarta, czy bardziej jest oddzielnym elementem.

Widzę, że jednak nie czytałeś tych definicji ,

Nie ma skrzyni, która nie byłaby oddzielnym elementem i nie ważne czy kryta czy otwarta jest to Vat-4,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak nie czytałeś tych definicji ,

 

Ty za to czytasz bez zrozumienia jak widzę. A ja owszem i przez to wiem, że taka skrzynia pasuje do obu definicji, niezależnie od tego, jak umówimy się na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że taka skrzynia pasuje do obu definicji,

Pozostańmy zatem przy swoim, zwłaszcza, iż jednoznacznego zapisu u nas jeszcze nikt nie stworzył i okaże się, że brzmi on tak celowo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka skrzynia pasuje do obu definicji, niezależnie od tego, jak umówimy się na forum...

No doszliśmy już kiedyś do tego że w przypadku ciężarowego UAZ-a to jednak nie każda z tych definicji pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.