Skocz do zawartości

Angliki w Polsce .


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożę do pieca... ;)

 

Zakres okresowego badania technicznego pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego,

z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu, o którym mowa w § 2 ust. 2a rozporządzenia

 

„2a. W odniesieniu do pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego, z kierownicą

umieszczoną po prawej stronie pojazdu, w przypadku badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wykonuje

się jedynie zakres okresowego badania technicznego pojazdu określony w dziale Ia załącznika nr 1 do rozporządzenia,

pod warunkiem, że pojazd ten jest pojazdem, o którym mowa w:

1) art. 81 ust. 4 pkt 1 i pkt 2 lit. a ustawy, albo

2) art. 81 ust. 4 pkt 2 lit. b, jeżeli termin ważności badania technicznego określony w dokumentach, o których

mowa w tym przepisie, nie jest dłuższy niż termin ważności badania technicznego ustalony na podstawie

art. 81 ust. 5–10 ustawy.”;

 

§ 1. Okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, dla pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego

do ruchu lewostronnego, z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu, obejmuje ocenę stanu technicznego

tego pojazdu dokonaną zgodnie z tabelą działu I w zakresie:

1) identyfikacji pojazdu – należy wykonać zgodnie z pkt 0;

2) widoczności – należy wykonać zgodnie z pkt 3.1–3.3;

3) świateł drogowych i mijania – należy wykonać zgodnie z pkt 4.1;

4) światła/eł przeciwmgłowego tylnego – należy wykonać zgodnie z pkt 4.5.1, 4.5.3–4.5.4;

5) prędkościomierza – należy wykonać zgodnie z pkt 7.8.”;

 

A ile to pseudo okresowe ma kosztować?

Jaki termin nbt pisać na zaswiadczeniu? no bo to sie nazywa okresowe ;)

-nie mogli innej nazwy wymyślić dla tego badania tylko jakieś okrojone "okresowe"-

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu, :?:

Takie mnie naszły watpliwości po przeczytaniu

lepiej zapytać i skonsultować na forum przed wystawieniem pierwszego zaświadczenia typu" anglik ":-P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    23

  • biker100

    19

  • aboz

    17

  • ketiw38

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

i jeszcze taka uwaga,że dotyczy tylko kategorii M1 sam.osobowe !!!
- no niestety, ale i skąd te kategorie brać jak do dyspozycji tylko to tam pozostaje:
Kategoria pojazdu2)

2)O ile dane są dostępne i zostały ustalone na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu (pozwolenia czasowego),

świadectwa zgodności WE, świadectwa zgodności, wyciągu ze świadectwa homologacji typu pojazdu, odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu.

No i M1G literalnie odpada też.

I mam takie pytanie, bo sam to mało królewskich dowodów widziałem, jest tam ta kategoria podawana, czy tak jak reszta danych w angielskich dowodach pomijana?

Z CoC / Homo podobna sprawa, mało który klient to posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, na jakiej podstawie będę wpisywał adnotację "kierownica po prawej stronie" dla pojazdów po przekładce, skoro diagnosta poda mi to w uwagach tylko dla pojazdu bez przekładki.

 

Opis do zaświadczenia (8): informację o przystosowaniu pojazdu konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis do zaświadczenia (8): informację o przystosowaniu pojazdu konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu).

 

Chyba w nowym wzorze tego nie ma o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jako "oraz inne uwagi".

 

Ale to byłaby tylko "dobra wola" diagnosty, a nie obowiązek. Czyżby zatem przepis dla pojazdów po przekładce, pozostał martwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "dobra wola", "dobra wola", a instrukcja w sprawie rejestracji precyzuje sprawe, czy może trza bedzie do wniosku o rejestrację dodać z jedno zdanie informujace o położeniu kierownicy w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mnie naszły watpliwości po przeczytaniu

Ja też o nich pisałem jeszcze w fazie projektu...(nie mogę znaleźć) :)

Jaki termin nbt pisać na zaswiadczeniu?

Np. dla takiego pojazdu

1) art. 81 ust. 4 pkt 1 i pkt 2 lit. a ustawy,

 

A teraz takie moje zdanie-tyle zamieszania uwag do zaświadczeń,dowodu o "pojeździe przystosowanym konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego" a jakoś w Dokumencie Identyfikacyjnym Pojazdu to już nie jest takie ważne :) (chyba,że coś przeoczyłem o załączniku nr 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zielonego pojęcia po kiego powielają z ustawy artykuł 81 ustęp 4 punkt 1 i punkt 2 litera a), skoro z tej samej ustawie, w tym samym artykule, w tym samym ustępie tiret pierwsze wyjaśnia wszystko:

4. Badaniu, o którym mowa w ustępie 3, nie podlega:

1) nowy pojazd (...)

2) zarejestrowany pojazd:

a) na którego typ (...)

b) w którego dowodzie (...)

z wyjątkiem (...) pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.

A sam z kilka dni temu zapomniałem o tym zapisie drążąc temat angoli w innej sprawie. :hah:

 

Dla mnie sprawa jasna. Każdemu angolowi, w tym nowemu nierejestrowanemu jak i rejestrowanemu, należy się po ustawie o-kre-so-we ba-da-nie.

A jasne, że zgodnie z zakresem, wynikiem, terminem, DIP-em i cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nic.

„2a. Dopuszcza się umieszczenie kierownicy po prawej stronie pojazdu w pojeździe kategorii M1 o rodzaju samochód osobowy,

nowym objętym świadectwem homologacji typu WE pojazdu,

albo uprzednio zarejestrowanym na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,

pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony w:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.