Skocz do zawartości

Zgubione papiery od wyrejestrowanego motocyklu wsk 125


ziorko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam motocykl wsk 125 prawdopodobnie z 1983r.

Motocykl był mojego dziadka, ale został wyrejestrowany jednak nikt nie pamięta kiedy, papiery były niby w domu, ale nie mogę ich teraz znaleźć.

Motocykl ten ma takie same numery ramy jak i silnika. Jest jeszcze czarna rejestracja oczywiście przykręcona. Chciałem od restaurować ten motocykl jednak jak nie będzie się dało go zarejestrować no to nie ma sensu. Co mam teraz zrobić? Dziadek był jej pierwszym właścicielem, ale z powodu nie używania wsk została wyrejestrowana. Teraz chciałbym ją ponownie zarejestrować jednak brakuje mi dowodu rejestracyjnego ;/

Czytałem, że pojazd który ma ukończone 25 lat można zarejestrować bez dowodu, ale czy ja będę mógł to zrobić? czy dziadek musiałby tez jechać to załatwiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art .79 ustawy prawo o ruchu drogowym

 

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

 

odzyskanego po kradzieży;

 

zabytkowego;

 

mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

ciągnika i przyczepy rolniczej.

 

wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

 

 

 

 

czyli musisz zacząć od rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam motocykl wsk 125 prawdopodobnie z 1983r.

Motocykl był mojego dziadka, ale został wyrejestrowany jednak nikt nie pamięta kiedy, papiery były niby w domu, ale nie mogę ich teraz znaleźć.

Motocykl ten ma takie same numery ramy jak i silnika. Jest jeszcze czarna rejestracja oczywiście przykręcona....

No i od tej czarnej rejestracji ja bym zaczął i podpytania w WK bo przy dobrej woli można nie tylko wsadzić się na minę ale czasami zrobić rzeczy niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziadek otrzyma

 

No tylko żeby właśnie otrzymał cokolwiek hehe :)

ja zarejestrowałem przyczepę na którą miałem tylko starą blachę z nr rej oraz pokwitowanie opłacenia OC z dawnych lat no i umowę K-S z poprzednim włascicielem.

Dało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK i okazało się, że wsk nadal widnieje w rejestrze tak jakby nigdy nic, czyli nie została wyrejestrowana i nadal jest na dziadka, teraz musze spisać z dziadkiem umowe kupna/sprzedaży ewentualnie darowizny ( nie wiem na czym wyjde lepiej). I jak juz wyremontuje ją to musze jechac po zaświadczenie które zastąpi mi dowód i jade z tym na przegląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej poszliśmy do PZU i podaliśmy numer rejestracyjny i pani powiedziała, że u nich wgl takiego motoru nie ma, a poszliśmy tam bo dziadek myślał, że tam mamy z tym iść heh a, że jest już troszkę

starszy to sie nie sprzeczałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK i okazało się, że wsk nadal widnieje w rejestrze tak jakby nigdy nic, czyli nie została wyrejestrowana i nadal jest na dziadka, teraz musze spisać z dziadkiem umowe kupna/sprzedaży ewentualnie darowizny ( nie wiem na czym wyjde lepiej). I jak juz wyremontuje ją to musze jechac po zaświadczenie które zastąpi mi dowód i jade z tym na przegląd :)

 

To zaświadczenie załatw już teraz, spisz umowę i dopiero bierz się za remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Pani co tam była powiedziała, że umowa mi wystarczy, a teraz nie ma sensu brać zaświadczenie bo niby sie przeterminuje. Tak to musiałbym sie śpieszyć z remontem teraz zeby jak najszybciej zrobic przegląd. Sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WK i okazało się, że wsk nadal widnieje w rejestrze tak jakby nigdy nic, czyli nie została wyrejestrowana i nadal jest na dziadka, teraz musze spisać z dziadkiem umowe kupna/sprzedaży ewentualnie darowizny ( nie wiem na czym wyjde lepiej). I jak juz wyremontuje ją to musze jechac po zaświadczenie które zastąpi mi dowód i jade z tym na przegląd :)

Nie ma znaczenia jaki dokument sporządzisz.Myślę ze wartość tej WSK nie przekracza 1.000.- a więc nie nie placisz w US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie de facto jest ważne bezterminowo - nie ma mowy o żadnym przeterminowaniu. Chociaż oczywiście wszyscy nieco krzywo patrzą, jak pojawiasz się z jakimś zaświadczeniem wydanym 5 lat wcześniej powiedzmy.

Ale z drugiej strony - może markes30 ma rację. Wiesz - Polska to Polska - jutro się archiwum w WK spali, komputery pierdykną, bo się okaże że system był finansowany przez AmberGold ;) czy co tam jeszcze i szukaj wiatru w polu. Co wtedy? Powołasz się na rozmowę z bliżej nieokreśloną Panią rok wcześniej, że obiecała dać zaświadczenie? Niewiele może to dać. Dlatego jak wiesz, że mogą wydać to zaświadczenie, to bierz je od razu i w jakimś tam stopniu jesteś "zabezpieczony" na przyszłość, bo nie wiesz jakie sytuacje losowe może Ci przynieść nawet jutrzejszy dzień i okaże się, że sprawa banalna dziś, jutro będzie nie do przeskoczenia. Takie zaświadczenie kosztuje 17 zł (opłata skarbowa), więc nawet gdyby ktoś od Ciebie za jakiś czas jednak zażądał aktualnego to chyba wielkiej straty nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej poszliśmy do PZU i podaliśmy numer rejestracyjny i pani powiedziała, że u nich wgl takiego motoru nie ma, a poszliśmy tam bo dziadek myślał, że tam mamy z tym iść heh a, że jest już troszkę

starszy to sie nie sprzeczałem

Miał trochę racji z zapytaniem w PZU. Jak ja kupowałem przyczepę która od lat była wyrejestrowana (chyba) to też bujnąłem się do PZU odnośnie ubezpieczenia (bo ostatnie potwierdzenie OC było z początku lat 80tych).

 

Nie ma znaczenia jaki dokument sporządzisz.Myślę ze wartość tej WSK nie przekracza 1.000.- a więc nie nie placisz w US...
I nie trzeba wtedy go zgłaszać w 14 dni. Jeżeli wartość przekracza 1000 pln to trzeba w 14 dni.

Też się spieszyłem z tym a wyszło w US że mogłem na luzie zgłosić nawet po 2 miesiącach bo przyjęta wartość to 600PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

a jak klient kupił motocykl bez żadnych papierów , bez tablic , ma tyko umowę kupna ,motor był podobno kiedyś zarejestrowany w wk odległym o 100 km . to można to jakoś wyprostować i zarejestrować ? nie na zabytek oczywiście :) tylko na białe numery , pojazd jest z lat 60 tych . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor był podobno kiedyś zarejestrowany w wk odległym o 100 km . to można to jakoś wyprostować i zarejestrować ?

 

Trzeba się udać do tamtego WK i uzyskać stosowne zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.