Skocz do zawartości

Pokwitowanie w zamian za zatrzymany dowód rejestracyjny


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

markes30, sorki za przeinaczenie Twojego nicku. Niechcąco to było - przepraszam.

Jak popatrzę w te mrugające oczy to jak tu się obrażać. :D ( w domu mam beagla który ma identyczny an-fas )

Swoją drogą chciałem ci podziękować, za to że do nas zaglądasz i pomagasz jak możesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    9

  • Paprock

    8

  • Grzegorz Łódź

    8

  • biker100

    7

Co robicie w wypadku kiedy na OBT przyjeżdża samochód z zabranym DR i pokwitowaniem, w którym jest co prawda data pierwszej rejestracji ale nie podano daty rejestracji w kraju albo na odwrót. Jednym słowem gdy pokwitowanie nie jest wypełnione poprawnie lub jest nieczytelne a klient przy sobie nie ma dokumentu typu karta pojazdu żeby się nim posiłkować do wypisania zaświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym jest co prawda data pierwszej rejestracji ale nie podano daty rejestracji w kraju albo na odwrót. Jednym słowem gdy pokwitowanie nie jest wypełnione poprawnie

 

Poprawnie? A gdzie w pokwitowaniu masz miejsce na rozróżnienie daty I rejestracji i pierwszej w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem gdy pokwitowanie nie jest wypełnione poprawnie

 

Jak dasz radę rozczytać co tam jest napisane to już jest poprawnie i powinieneś skakać z radości bo nie musisz się domyślać co autor miał na myśli :razz:

 

A data pierwszej rejestracji jak mi wyskoczy z mojego systemu to zostawiam tak jak jest a jak mi nie wyskoczy to wpisuję jako data I rej. w PL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie? A gdzie w pokwitowaniu masz miejsce na rozróżnienie daty I rejestracji i pierwszej w kraju?

 

Powiedz to w moim WK... :evil::evil::evil:

 

Wymagają obu dat (jeśli pojazd takowe posiadał) i masz je sobie z kosmosu wziąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagają obu dat (jeśli pojazd takowe posiadał) i masz je sobie z kosmosu wziąć...

Właśnie wiem , że niektóre wydziały komunikacji wymagają to raz a dwa to co pisać w zaświadczeniu żeby nie robić głupot :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dwa to co pisać w zaświadczeniu żeby nie robić głupot
poprosić klienta o KP jeżeli była wydana, lub telefon do WK gdzie auto jest zarejestrowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon do WK gdzie auto jest zarejestrowane.

 

o tym nie pomyślałem , jakoś nauczyłem się "samodzielności" i nie liczę nigdy na "telefon do przyjaciela", jak wydziały podchodzą do takich telefonów ? Na ile chętnie pomagają ? Co z ochroną danych itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wydziały podchodzą do takich telefonów ? Na ile chętnie pomagają ?
różnie i to nie wydziały ale urzędnicy tam pracujący, jeżeli przedstawisz sprawę jasno i grzecznie z drugiej strony na 99% reakcja będzie pozytywna, tak na marginesie muszę powiedzieć, że z WK pod który podlegam nie miałem jeszcze problemu w pomocy ustalenia potrzebnych danych.

 

 

Co z ochroną danych itd. ?
czy data rejestracji pojazdu jest chroniona??? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, przecież oni też czasem popełniają błędy i są na naszej łasce. Kiedyś wydział się pośpieszył i obciął dowód a okazało się , że pojazd nie miał OBT więc nowgo nie mogli wydać i dzwonili z prośbą żeby na obciętym zrobić :)

 

czy data rejestracji pojazdu jest chroniona??? :P

Pewnie nie ale chodzi o ich tłumaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie w wypadku kiedy na OBT przyjeżdża samochód z zabranym DR i pokwitowaniem

Do urzędu po Pozwolenie Czasowe. :roll:

W razie draki marne szanse na obronienie tezy, że identyfikacja dokonana została poprawnie tym samym całe badanie.

No chyba, że na piśmie takie zalecenia nadzór wydał. :zzz:

Badanie jeszcze nie rozpoczęte, a już z dziwnymi datami problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie? A gdzie w pokwitowaniu masz miejsce na rozróżnienie daty I rejestracji i pierwszej w kraju?

 

Powiedz to w moim WK... :evil::evil::evil:

 

Wymagają obu dat (jeśli pojazd takowe posiadał) i masz je sobie z kosmosu wziąć...

 

A jak nie można odczytac daty I rej na pokwitowaniu ??

 

Na zaswiadczeniu napisałem w uwagach "brak mozliwości odczytania daty I rej"

Kient odebrał DR z WK .Na SKP dostał pieczatke :) w DR ,uzupełniłem dane w rejestrze z DR czyli tą nieszczesną date I rej. ,nr DR i finito.Bez problemów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub telefon do WK gdzie auto jest zarejestrowane.

 

Najlepiej o godzinie 17... :evil::evil:

 

Do urzędu po Pozwolenie Czasowe.

 

Przy OBT tak robimy, ale ta sama śpiewka jest przy DBT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie można odczytac daty I rej na pokwitowaniu ??

 

To wtedy sprawa może być bardziej skomplikowana - bo skąd możesz wiedzieć jakie warunki techniczne zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie można odczytac daty I rej na pokwitowaniu ??

 

To wtedy sprawa może być bardziej skomplikowana - bo skąd możesz wiedzieć jakie warunki techniczne zastosować?

 

troszkę wiedzy sie ma,doswiadczenia ;) ,klienta sie zapyta -karta pojazdu,programy różne są.....nie jest aż tak źle by nie można było określić warunków tech. zaleznych od rocznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

lub telefon do WK gdzie auto jest zarejestrowane.

 

 

Najlepiej o godzinie 17... :evil: :evil:

i w sobotę zapomniałeś Psuj dodać :P oczywiście sytuacja identyczna jak
e-eskape napisał/a:

Do urzędu po Pozwolenie Czasowe.

 

 

Przy OBT tak robimy, ale ta sama śpiewka jest przy DBT...

także pośmiejmy się razem :evil::evil::evil:

a tak na poważnie przecież wiemy w jakich godzinach i w jakich dniach WK urzędują i telefonu nie traktuję jako pierwszego kroku ale jednego z aby klientowi pomóc i sobie nie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodatkowo do pokwitowania wymagam kserokopię DR potwierdzoną przez WK.
jeżeli pojazdu nie mam w systemie, a na pokwitowanie brak OBT zasadne z punktu widzenia UDS-a szkoda tylko, że brak podstawy prawnej i czymże jest potwierdzona kserokopia DR?? innym odpowiadającym mu dokumentem?? ale zasadność rozumiem :cool: Już była mowa na ten temat na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert petruk napisał/a:

Ale należy zaznaczyć, że kopia dokumentu nie zastępuje "oryginalnego" dokumentu, a oparcie się wyłacznie na nieuwierzytelnionej kopii dowodu rejestracyjnego może rodzić fatalne skutki dla diagnosty gdyby okazało się że treść kopii dokumentu nie odpowiada stanowi faktycznemu. http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=169797&highlight=#169797

I co z niej wynikło :?:-D
:x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert petruk napisał/a:

Ale należy zaznaczyć, że kopia dokumentu nie zastępuje "oryginalnego" dokumentu, a oparcie się wyłacznie na nieuwierzytelnionej kopii dowodu rejestracyjnego może rodzić fatalne skutki dla diagnosty gdyby okazało się że treść kopii dokumentu nie odpowiada stanowi faktycznemu. http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=169797&highlight=#169797

I co z niej wynikło :?:-D
:x

Ale też napisał

" W trakcie badania diagnosta może posłużyć się kopią dokumentu jako dokumentem pomocniczym, co jest rzeczą oczywistą."

W tym przypadku kserokopia jest dokumentem pomocniczym służącym do identyfikacji pojazdu,oprócz pokwitowania.

Kserokopia jest potwierdzona przez WK i nie można powiedzieć że jest nieuwierzytelniona.

A tak w ogóle to:

Moim zdaniem pokwitowanie nie może być dokumentem odpowiadającym DR ponieważ nie zawiera ono danych takich jak w DR.

Bo skoro przyjmiemy że pokwitowanie odpowiada DR to po co ten cały cyrk z identyfikacją (nie mówię o nr.rej. i VIN-tylko o pozostałych danych).

Przykład:

Wykonano OBT na pokwitowaniu z wynikiem P.Klient wraca na SKP z DR po wpis.I teraz diagnosta dokonuje wpisu nie porównując już danych zawartych w dowodzie ze stanem faktycznym.Albo jednak sprawdza i okazuje się jednak że są błędy np.w DR rodzaj paliwa P a faktycznie D,w DR TAXI a faktycznie już nie,masy na tabliczce się nie zgadzają z DR...itp.Co zrobi diagnosta????Potwierdzi nieprawdę i da wpis?Może anuluje badanie?

 

Dlatego uważam że nie widzę tu logiki wykonania OBT na samym pokwitowaniu tylko posiłkować się kserokopią DR (potwierdzoną),KP, a jak nie to PC.

To tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że nie widzę tu logiki wykonania OBT na samym pokwitowaniu tylko posiłkować się kserokopią DR (potwierdzoną),KP, a jak nie to PC.

To tylko moje zdanie

Też tak uważam, ale życie weryfikuje ten punkt widzenia bo konkurencja nie widzi w tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu należy w możliwie największym stopniu wykorzystywać dostępne informacje zawarte w takich źródłach jak (...)".

że z WK pod który podlegam nie miałem jeszcze problemu w pomocy ustalenia potrzebnych danych.

- Cholera zapomnieli 'telefon do przyjaciela'. :?

Przy OBT tak robimy, ale ta sama śpiewka jest przy DBT...

- No śpiewa się śpiewa i do dodatkowego, a jak. :cool:

I co z niej wynikło

- Nic, a przynajmniej refren powinien być taki sam. :roll:

posiłkować się kserokopią DR (potwierdzoną),KP,

- Nigdzie nie ma o posiłkach ani kserach, a już na bank w zakresach i tabelach. :>

a jak nie to PC. To tylko moje zdanie

- Dobre zdanie. :cool:

 

Kserokopią stu złotych też posiłkować się awaryjnie???

Zamiast zaświadczenia ksero wydać i na reakcje czekać. :evil:

Zaświadczeniu odpowiada duplikat - dowodowi odpowiada pozwolenie!

Innych patentów Ministra nie przewidział.

Więcej w temacie "PC po terminie" w postach "... w zależności od odległości..."

 

Pomoc. Jaka pomoc? W tej sytuacji pomagać klientowi bo co?

Bo się kujwa po PC komuś nie chce skoczyć...

Bo wydział zamknięty...

Bo jak usłyszy, że cena pozwolenia jest wyższa od potwierdzonego ksera to wybiera ostatnie i zaczynają się kombinacje...

Bo w siną dal odjeżdża 100 złotych...

Bo jeden figuruje w systemie to tak, a inny nie to już nie... (figurujący bez dwóch zdań zostanie przez Temidę potraktowany jako po 'koligacji' ślepo wykonany)

Bo ten czerwony, a tamten zielony to też nie... (czemu nie argumentować tak)

Finał: tra... la... la... la... :nutki:

"(...) dopuścił się stosowania dokumentów nieprzewidzianych ustawą i rozporządzeniem, w celu ustalenia danych pojazdu wykorzystał znajomość pracownika (...)"

Można zacieszać. :D

 

Koniec pieśni - bisów ni ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.