Skocz do zawartości

Pokwitowanie w zamian za zatrzymany dowód rejestracyjny


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz jeszcze, co my z tego mamy, że Ty masz rację ???
JANUSZ60 czy chodzi o to czy ktoś ma rację lub nie?? czy nie uważacie, że udowadnianie jeden drugiemu na forum nic nie daje, jeżeli nie ma jasno określonego w aktach prawnych toku postępowania w w/w przypadku?? kiedy nie ma jasnej i klarownej definicji "...dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,", dopóki nie zostanie zmieniony druk "POKWITOWANIA" możemy sobie pisać...

Możemy zamiast tego wykorzystać naszą "burzę mózgów" w racjonalny sposób, możemy poprosić Prezesa OSDS-u o zajęcie się powyższym problemem - chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    9

  • Paprock

    8

  • Grzegorz Łódź

    8

  • biker100

    7

udowadnianie jeden drugiemu na forum nic nie daje, jeżeli nie ma jasno określonego w aktach prawnych toku postępowania w w/w przypadku

Czy Ty nie zauważyłeś, że jeśli nawet w jakiejś sprawie jest jasny, klarowny zapis to próbuje się go na różnych szczeblach rozmydlić pod czyjąś potrzebę?

Przecież największy problem to my mamy z takimi przypadkami, gdzie przy pomocy urzędników czy prawników z zapisów czarno-białych tworzy się kolorową twórczość artystyczną, a najlepiej od razu kilka sprzecznych wersji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty nie zauważyłeś, że jeśli nawet w jakiejś sprawie jest jasny, klarowny zapis to próbuje się go na różnych szczeblach rozmydlić pod czyjąś potrzebę?
zauważyłem Janusz oraz to, że
przy pomocy urzędników czy prawników z zapisów czarno-białych tworzy się kolorową twórczość artystyczną' date=' a najlepiej od razu kilka sprzecznych wersji ,,,[/quote'] - dlatego powinniśmy zrzeszyć się i być organizacją silną i zwartą (propagandą trochę "zaleciało" oraz idealizmem - przepraszam za kolokwializm), a nie kilku zapaleńców (mam na myśli OSDS) próbuje walczyć (współpracować) z potężną, zbetoniałą machiną ustawodawczą. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej Dowodu i Pozwolenia się trzymać.

Już jeden płacił 18$ i do licha zer za "lub czasopisma".

Te spójniki w ustawach to bardzo cienka granica.

I niestety w wymiarze sprawiedliwości napływa młoda krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej Dowodu i Pozwolenia się trzymać.

Wiem i spać spokojnie,,,

Tylko, że w końcu burczenie w brzuchu z głodu, zasnąć Ci nie pozwoli, gdy konkurencja przejmie klienta ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód Rejestracyjny / Pozwolenie Czasowe / Inny Dokument / Pokwitowanie

 

1. Sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w

dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie (996 przy okresowych, a zakres dodatkowych z pkt 0 taki sam) :)

= lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego...

= innego dokumentu stwierdzającego rejestrację pojazdu...

 

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie...

Pokwitowanie Inny Dokument.

 

To coś jak paszport bez wizy - niby można podróżować tylko czy wszędzie...

Jak karta wędkarska bez składki - niby można łowić póki nie ma wpadki...

Jak uczeń lub emeryt ze zniżką na PKP bez legitymacji - niby się jedzie aż konduktor nie nadejdzie...

 

Pokwitowanie / Skierowanie - skierowaniem tylko tabela ten dokument eliminuje, a do stosowania tych spod jedynki obliguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że słońce mi dogrzało, ale może powinniśmy wspólnie wymyślić i dopisywać do zaświadczenia formułkę w stylu: "kierowca pojazdu przyjmuje odpowiedzialność prawną i finansową za dane nie zawarte w zaświadczeniu policyjnym, a niezgodne z dowodem rejestracyjnym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że słońce mi dogrzało, ale może powinniśmy wspólnie wymyślić i dopisywać do zaświadczenia formułkę w stylu: "kierowca pojazdu przyjmuje odpowiedzialność prawną i finansową za dane nie zawarte w zaświadczeniu policyjnym, a niezgodne z dowodem rejestracyjnym"

Zgłaszasz się na ochotnika? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zamiast tego wykorzystać naszą "burzę mózgów" w racjonalny sposób,

Bardzo mi się to podoba i zapraszam do burzy mózgów osoby zainteresowane:

http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=1216#1216

możemy poprosić Prezesa OSDS-u o zajęcie się powyższym problemem - chociażby.
Prezes zajmuje się i bardzo cieszy się, jak jego działania społeczne są wspierane :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odświeżę trochę temat. Czy jest już jakiś przepis pozwalający na wykonanie badania na podstawie pokwitowania z policji?

 

Ja osobiście zawsze wymagam z takim pokwitowaniem karty pojazdu, a jak nie była wydana to Pozwolenie Czasowe. Wiem, że miał wejść kiedyś taki przepis, ale czy wszedł?

 

No i przy okazji czy wszedł już przepis pozwalający na tzw. pierwszym badaniu wykonać je bez tablic rejestracyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już jakiś przepis pozwalający na wykonanie badania na podstawie pokwitowania z policji?
No i przy okazji czy wszedł już przepis pozwalający na tzw. pierwszym badaniu wykonać je bez tablic rejestracyjnych?

TAK

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16878

Dyskusje tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=15766&start=165

i tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=239792#239792

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego Grzegorz Łódź :)

 

To oznacza, że zmieniły się też napisy w zaświadczeniu w rubryce- z "spełnia wymagania.../nie spełnia wymagań" na "pozytywny/ negatywny".

 

Problem w tym, że w moim programie "Norcom Stacja SQL" dalej jest po staremu. Ktoś jeszcze ma ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w moim programie "Norcom Stacja SQL" dalej jest po staremu

Czyli wystawiasz zaświadczenia niezgodne z DzU. Stacja powinna być nieczynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się ciut zatrzymał i przemyślał...

Idzie o to raczej, że w pokwitowaniu muszą być wpisane dane, bo w innym razie pokwitowanie dokumentem in blanco się staje i co?

Łącznie z danymi w CEP - to łącznie z danymi w CEP.

Porównać łącznie z danymi zawartymi w CEP - to porównać po wcześniejszym ustaleniu, a nie zżynać z CEP. :hah:

Identyfikację pojazdu w tym sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w pokwitowaniu łącznie z danymi i informacjami w CEP.
Zgodność to zgodność. Łączna zgodność.

 

Czyli jak w pokwitowaniu części VINU brak to... :x

A tu zaraz zakusy, żeby na podstawie kompa badania czaskać! :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z pokwitowaniami źle, lub nie do końca wypełnionymi, bez wszystkich danych?

 

Do poprawki. W pokwitowaniu muszą być w całości i czytelne: data I rej, nr rej i vin.

 

vin to oznacza pełny numer z DR, bo niektórzy mają brzydki nawyk wpisywania ostatnich kilku znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.