Skocz do zawartości

Tabliczki - folie do nadruku ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mieliście już kontakt z takimi foliami ? Jak oceniacie ich trwałość. Jeden z Klientów jest bardzo czymś takim zainteresowany, a ja tak naprawdę nie wiem, co mam mu odpowiedzieć ...

Jak to się sporawdza np. w przypadku przyczepek marki SAM ? A jak przy drukowaniu numerów silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    13

  • JANUSZ60

    9

  • Psuj

    7

  • danielg539

    4

naklejam tabliczki metalowe na silnik rowniez . klej 2-u skladnikowy tzw "plynny metal" lub np.klej J-B KWIK rowniez 2-u skl. w pierwszym momencie na silniku cieplym robi sie jsk woda i po 10 minutach trzyma tak ze nie idzie ruszyc

 

[ Dodano: 15-06-2005, 10:17 ]

tabliczki oczywiscie opisuje numeratorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Akurat taką mam zbędną i mogę za niewielką odpłatnościa odstąpić ,gdyż w przypadku

mojej stacji jest to zbędne -[mon ]. a ja dostałem centralnie z oprogramowaniem i do dnia

dzisiejszego leży w biurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawaim się ze to ja jestem tym klientem :)

 

Ale działa rewelacyjnie. Folie sa dwie aluminiowa i ochronna przzroczysta. Tabliczki wychodza bajka, na silniku tez bomba. Tyle ze nie widziałem jeszcze tego po kilku latach :)

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawaim się ze to ja jestem tym klientem

Nie jedynym ;)

Między innymi dla takich jak Ty zrobiliśmy to co zrobiliśmy. Tylko - numery silników wkrótce (?) się kończą, a ja stoję na stanowisko, że tabliczka powina być nabijana, a nie drukowana i przyklejana ...

I dlatego nie mamy tego w swojej ofercie ...

 

Tyle ze nie widziałem jeszcze tego po kilku latach

I tu jest problem - chyba nikt nie widział ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my pracujemy na foli aluminiowej samoprzylepnej około 2 lata i zdaje egzamin na nadwoziu jako tabliczka zastępcza pojazdu i przyczepy na silniku też przyklejamy ale powierzchnia tutaj powinna byc idealnie gładka i odtłuszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my pracujemy na foli aluminiowej samoprzylepnej około 2 lata i zdaje egzamin na nadwoziu jako tabliczka zastępcza pojazdu i przyczepy

Moim zdaniem - popełniacie błąd. Dlaczego ?

 

Załącznik do rozporządzenia pt. "SPOSÓB UMIESZCZANIA CECHY IDENTYFIKACYJNEJ NA TABLICZCE ZNAMIONOWEJ ZASTĘPCZEJ ORAZ NA NALEPCE LUB TABLICZCE NUMERU SILNIKA"

i dalej:

§ 4. W przypadku braku możliwości umieszczenia cechy identyfikacyjnej w sposób określony w przepisach o rejestracji i oznaczaniu pojazdów dopuszcza się umieszczenie numeru silnika za pomocą nalepki z folii samoprzylepnej naklejonej na kadłubie silnika lub za pomocą metalowej tabliczki numeru silnika przynitowanej lub przyklejonej do kadłuba silnika. Nalepka z folii samoprzylepnej powinna być wykonana w taki sposób, aby przy próbie ingerencji umieszczone na niej informacje nie uległy zniszczeniu. Przykładowy sposób umieszczania cechy identyfikacyjnej na nalepce lub tabliczce numeru silnika określa rys. 2.

Gdzie tu mowa o naklejkach pełniących rolę tabliczek zastępczych ? Silnik - ok - ale tabliczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pewne naciąganie rzeczywistości ale całkiem spora grupa samochodów oryginalne tabliczki ma w formie nalepek i przez badania homologacyjne przechodzi i tez nazywa się to tabliczka znamionowa.

Wiec z tego wynika ze tabliczka moze być nalepką i dalej jest tabliczką :)

 

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przepisy są niezłe "...aby przy próbie ingerencji umieszczone na niej informacje nie uległy zniszczeniu." Dajcie mi przykład materiału który przy próbie ingerencji zachowa czytelne na nim informacje- może tytan? A tabliczki- naklejki chyba są dopuszczalne skoro w nowszych VW i nie tylko są w formie naklejki np. na prawym słupku albo na goleni resorującej. No chyba, że zaczniemy dawać negatywy za takie nalepki i w co trzecim aucie zmuszać klienta do wymiany na aluminiową. Co wy na to? :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że zaczniemy dawać negatywy za takie nalepki i w co trzecim aucie zmuszać klienta do wymiany na aluminiową. Co wy na to

I biznes by się kręcił :D . Oczywiście żartuję.Ja mam aluminiowo-cynkowe czy jakoś tak. Ale ostatnio dzięki uprzejmości kolegi fiedorowicz, mam też naklejane. Wychodzą bajecznie, eleganckie estetyczne, równe i bez klepania młotkiem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gdzie tu mowa o naklejkach pełniących rolę tabliczek zastępczych ? Silnik - ok - ale tabliczka ?

 

Paragraf 3 nie określa czy ma być to tabliczka metalowa.

 

§ 3. 1. Numery nadwozia, podwozia, ramy umieszcza się także na tabliczce znamionowej zastępczej.

2. Tabliczka znamionowa zastępcza powinna być wykonana tak, aby zapewnić trwałość zamieszczonych na niej informacji. Przykładowy sposób umieszczania cechy identyfikacyjnej na tabliczce znamionowej zastępczej określa rys. 1.

3. Tabliczka, o której mowa w ust. 1, powinna być trwale umieszczona w przedniej części nadwozia, po prawej stronie w komorze silnika (bagażnika) albo na prawym środkowym słupku nadwozia w miejscu łatwo dostępnym i widocznym od przodu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragraf 3 nie określa czy ma być to tabliczka metalowa.

Ale mówi TABLICZKA, a nie naklejka - prawda ?

 

A ralatywnie - jest i inny zapis (powtarzam lekko swój poprzedni post)

 

Załącznik do rozporządzenia pt. "SPOSÓB UMIESZCZANIA CECHY IDENTYFIKACYJNEJ NA TABLICZCE ZNAMIONOWEJ ZASTĘPCZEJ ORAZ NA NALEPCE LUB TABLICZCE NUMERU SILNIKA"

i dalej:

§ 4. W przypadku braku możliwości umieszczenia cechy identyfikacyjnej w sposób określony w przepisach o rejestracji i oznaczaniu pojazdów dopuszcza się umieszczenie numeru silnika za pomocą nalepki z folii samoprzylepnej naklejonej na kadłubie silnika lub za pomocą metalowej tabliczki numeru silnika przynitowanej lub przyklejonej do kadłuba silnika. Nalepka z folii samoprzylepnej powinna być wykonana w taki sposób, aby przy próbie ingerencji umieszczone na niej informacje nie uległy zniszczeniu. Przykładowy sposób umieszczania cechy identyfikacyjnej na nalepce lub tabliczce numeru silnika określa rys. 2.

 

Sorki, ja obstaję przy swoim zdaniu. Nie wynika z tego, że może to być NAKLEJKA ...

Na naklejce może być numer silnika, ale nie nadwozia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ja obstaję przy swoim zdaniu. Nie wynika z tego, że może to być NAKLEJKA ... Na naklejce może być numer silnika, ale nie nadwozia ...

 

Jak stanowione jest prawo, to każdy wie!!! W przypadku silnika prawodawca w par. 4 szczegółowo okreslił sposób umieszczenia tabliczki. Tabliczką może być też nalepka.

Jakby nie uznawano zamieszczania tabliczek wykonanych z folii, to należałoby zakazać producentom oznaczać pojazdy.

 

W Ustawie - Prawo o ruchu drogowym zawarto, że cechą identyfikacyjną jest numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy (art. 66 ust. 3a pkt 1). Numer identyfikacyjny VIN to nadana przez producenta kombinacja znaków przeznaczona do oznaczenia danego pojazdu. (...) (załącznik nr 9 § 1 Dz. U. Nr 133, poz. 1123 z 2002

z późniejszymi zmianami), który powinien być umieszczony (...) także na tabliczce znamionowej (załącznik nr 9 § 1 ust. 2 Dz. U. Nr 133, poz. 1123 z 2002 z późniejszymi zmianami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie uznawano zamieszczania tabliczek wykonanych z folii, to należałoby zakazać producentom oznaczać pojazdy.

To, że oni mogą pewne rzeczy, to wcale nie znaczy, że może diagnosta - prawda ?

 

Ps. Czasem z przekory lubię obstawać przy swoim zdaniu. ;-) To podnosi wartość dyskusji i zmusza innych do zabrania głosu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<TABLE ALIGN="CENTER" WIDTH="400" CELLPADDING="8" BORDER="1" BGCOLOR="#FF0000"><TR><span class="postbody"> <TD ALIGN="CENTER" style="font-size: 11; color: #000000; font-family: Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"><B>Post niezgodny z <a h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.