Skocz do zawartości

badanie techniczne a stan pojazdu


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zarazem chciałbym podzielić sie wczorajszymi doznaniami odnośnie stanu pojazdu i sumienności diagnostów. W dniu wczorajszym znajomy poprosił mnie aby z nim pojechał obejrzeć auto chodziło konkretnie o VW T4. W ogłoszeniu stan auta bardzo dobry , odległość do pokonania 200 km.no więc pojechaliśmy Panowie oglądam auto a tam szyba czołowa pęknięta , opony łyse, z tyłu hamulce to chyba z rok nie działają bo tarcze totalnie zardzewiałe brak części układu wydechowego nie wspomnę o brakach w oświetleniu , i popękanych lampach przednich ale to nic najlepsze było na końcu bo jak się okazało auto rano było na badaniu technicznym i dostało P więc pytam właściciela jak to zrobił a on mi na to że diagnosta nie miał zastrzeżeń co do stanu technicznego i dlatego w ogłoszeniu stan bdb.

Panowie z całym szacunkiem do diagnosty który robił to badanie to profanacja naszego zawodu a diagnoście zabrałbym dożywotnio uprawnienia.Pozdrawiam

ps.moich dzieci nie posłałbym w tym mieście do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Także powiem bez komentarza.Ja pracuję od niedawna w tym zawodzie ale miałem już takich parę przypadków.Najczęściej to są handlarze z komisów.Mówię co trzeba zrobić i słyszę "panie niech się ktoś inny martwi".Trzeba mieć zimną krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam. U nas podobnie, jako, że SKP działa przy ASO, to najczęściej stali Klienci próbują takich sztuczek. Ostatnio auta z kwitkiem za zbite lusterko przybyło na badania, żeby tylko dać kwitek, bo lusterko już zamówione - w drodze. Paranoja, oczywiście po odmowie obraza majestatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież mogłeś sprawdzić w magazynie, że naprawdę lusterko zamówione...

 

I napisać na kwicie że "usterka prawie usunięta" :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziś na badaniu Opel Astra - duży luz końcówki drążka kierowniczego oraz sworznia wahacza. Mówię do klienta że najpierw trzeba naprawić , a później będzie badanie w DR potwierdzone. oczywiście obraza to ja jadę gdzie indziej . Za dwie godziny wraca i chwali się pieczątką od konkurencji . I co wy na to . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wy na to

 

No widać tam była to UD :lol: a poważnie dlaczego nie wystawiłeś kwitu (a może wystawiłeś). I tak go za rok nie zobaczysz bo nie chciałeś podbić, a przynajmniej by sobie zrobił i zapłacił za poprawkę no chyba że taniej zrobić drugi przegląd i dalej jeździć szrotem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wy na to .

Po prostu nawaliłeś,,,

Chyba, że zrobił to prawidłowo i klient zapłacił 2x98 - i pojazd dalej niesprawny.

Miałem takich.

Już pomijam kwestię, że za 200zł zrobiłby połowę lub więcej naprawy...... ech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda

Jeśli było aż tak źle to trzeba było dać USZ i zatrzymać DR.

Wtedy następne BT, nawet na innej SKP nie odbyło by się bez odniesienia do usterek które zaznaczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy następne BT, nawet na innej SKP nie odbyło by się bez odniesienia do usterek które zaznaczyłeś.

 

A tak mnie naszło może głupie pytanie i odpowiedź jest prosta ale go zadam:

Badanie kończy się wynikiem N i zostaje zatrzymany DR, potem wiadomo DR w kopertę i do WK, klient postanawia pojechać na inną SKP zrobić badanie czy to w ciągu tych 14 dni czy później i pytanie z czym ma jechać na tą SKP zaświadczeniem z poprzedniej SKP, czy z czerwonymi TR pobranymi z WK.

Raczej pewnie z blachami czerwonymi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z czym ma jechać na tą SKP zaświadczeniem z poprzedniej SKP, czy z czerwonymi TR pobranymi z WK.

Raczej pewnie z blachami czerwonymi :lol:

Czy w przypadku pokwitowania z policji za zatrzymany DR nie ma takiego samego dylematu?

Jeśli przyjeżdża na BT na TTR i z PC to i tak razem z tym pokwitowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku pokwitowania z policji za zatrzymany DR nie ma takiego samego dylematu?

 

Nie, bo ma pokwitowanie w zamian za zatrzymany DR i u mnie zrobi bez problemu badanie okresowe z pokwitowania.

 

Jeśli przyjeżdża na BT na TTR i z PC to i tak razem z tym pokwitowaniem.

 

Dlaczego ma Ci pokazywać zaświadczenie z SKP skoro ma PC i TTR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ma pokwitowanie w zamian za zatrzymany DR i u mnie zrobi bez problemu badanie okresowe z pokwitowania.

 

Tak samo ma pokwitowanie z zatrzymania DR przez SKP i to tez wystarczy do przeprowadzenia badania.

 

Dlaczego ma Ci pokazywać zaświadczenie z SKP skoro ma PC i TTR ?

 

No, to chyba że cie ustnie poinformuje o usterkach które były przyczyna zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.