Skocz do zawartości

Auto sprowadzone F1 4600, F2 3490


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie mianowicie, przyjechal mercedes 508D (kabina pojedyncza 2 fotele, z tylu paka z burtami) sprowadzony z niemiec i moje pytanie

w dowodzie niemieckim F1 4600, F2 3490, na tabliczce orginalnej 4600kg.

I moje pytanie klient chce zrobic badanie i chce aby wpisac mu 3490 jakie dokumenty wolac i czy mozna tak zrobic. (klient twierdzi ze jak w niemczech poprawili to my tez musimy tak wpisac). Z gory dziekuje za zeczowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    23

  • blakop

    13

  • Marek1

    11

  • michal_k

    5

Top Posters In This Topic

Nie widzę podstaw do podważania wpisów F1 i F2 z Niemieckiego DR - to fakt. Problemem natomiast jest TZ. Ja bym generalnie doradzał ją zgubić... Wtedy do WK po decyzję i potem spokojnie dajesz mu zastępczą i badanie z "P" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowe auto po dokonaniu zmian konstrukcyjnych w Niemczech, gdzie zmiany były tylko formalne a w samym popjeździe nic nie zmieniono i teraz jest niezgodność zapisów DR z TZ. Badanie powinno zakończyć sie "N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę podstaw do podważania wpisów F1 i F2 z Niemieckiego DR - to fakt.

 

A ja widzę - F1 jest ok, ale F2 -

 

F.2 dopuszczalna masa całkowita pojazdu (w kg),

to z rozporządzenia o rejestracji

 

54) dopuszczalna masa całkowita - największą określoną właściwymi warunkami

technicznymi masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do

poruszania się po drodze;

to z PORD-u

 

Może niemieckie warunki techniczne przewidują coś takiego, ale my mamy się kierować polskimi a nich nie widzę podstaw do administracyjnego zmniejszenia z 4600 na 3490...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że F1 i F2 nie mogą się różnić? Uzasadnij. I po co w takim razie obie rubryki, skoro nie mogą się różnić?

 

Mogą się różnić, ale wtedy kiedy zachodzi taka "administracyjna" potrzeba. Np. F1=19000 kg, a F2=18000 kg zgodnie z polskimi warunkami. Natomiast w omawianym pojeździe, podobnie jak Psuj, nie widzę podstaw do administracyjnego ograniczenia DMC do 3490 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że F1 i F2 nie mogą się różnić? Uzasadnij.

Nie, nie... to ty mi uzasadnij (skoro wczuwasz się w rolę klienta :) ) na podstawie jakiego przepisu administracyjnego (polskiego - brzydko mówiąc w du..e mam niemieckie) chcesz ograniczyć dmc? Brak odpowiedniego prawka przez klienta się nie liczy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że F1 i F2 nie mogą się różnić? Uzasadnij. I po co w takim razie obie rubryki, skoro nie mogą się różnić?

 

Mogą się różnić, ale wtedy kiedy zachodzi taka "administracyjna" potrzeba. Np. F1=19000 kg, a F2=18000 kg zgodnie z polskimi warunkami. Natomiast w omawianym pojeździe, podobnie jak Psuj, nie widzę podstaw do administracyjnego ograniczenia DMC do 3490 kg.

 

Jednak w dokumentach niemieckich stoi wyraźnie że DMC 3490. i co z tym zrobić?

Bo MMC to nie DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na podstawie jakiego przepisu. Wiem tylko, że taki jest zapis w dokumencie urzędowym, a Ty mówisz, że go podważysz. No to ja się pytam na jakiej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pytam na jakiej podstawie.

 

Podstawy podałem. Musiałbym uznać jeśli by zmienili F1 (MMC), natomiast F2 (DMC) zależy od danych przepisów w kraju rejestracji. I grzeje mnie, że niemcy zrobili sobie na podstawie swoich przepisów 3490, nie interesują mnie Niemieckie warunki techniczne na podstawie których to zrobili . Jeśli klient chce ograniczenia administracyjnego DMC w Polsce to musi to wynikać z naszych przepisów i dlatego

to ty mi uzasadnij

A raczej klient, bo ja piszę 4600 zgodnie z niemieckim DR, TZ i Polskimi przepisami.

 

taki jest zapis w dokumencie urzędowym, a Ty mówisz, że go podważysz.

 

W niemieckim DR będzie zapis motocykl lekki - również podważę i wpiszę motocykl, będzie motorower i v max 50 km/h i też podważę i wpiszę motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A raczej klient, bo ja piszę 4600 zgodnie z niemieckim DR, TZ i Polskimi przepisami.

 

Ja tam po prostu przepisuję tak, jak jest w dokumentach niemieckich bo nie mam żadnych podstaw do pisania czegokolwiek innego.

Dalsze zmartwienia jeśli będą z tym zapisem, pozostawiam WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po prostu przepisuję tak, jak jest w dokumentach niemieckich bo nie mam żadnych podstaw do pisania czegokolwiek innego.

 

Czyli nie interesują Cię nasze polskie warunki techniczne? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie interesują Cię nasze polskie warunki techniczne? :x

 

Nie wiem co masz na myśli ale przecież DMC tego pojazdu jest wyraźnie określone w F2, więc czym tu się interesować. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po prostu przepisuję tak, jak jest w dokumentach niemieckich bo nie mam żadnych podstaw do pisania czegokolwiek innego.

 

Czyli wpisujesz rodzaje pojazdów motocykle lekkie - czy zmieniasz na motocykle?

 

 

ale przecież DMC tego pojazdu jest wyraźnie określone w F2, więc czym tu się interesować.

 

Tym , że jeśli jest różne od MMC to znaczy, że zostało ograniczone na podstawie warunków technicznych w kraju rejestracji które niekoniecznie pokrywają się z polskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wpisujesz rodzaje pojazdów motocykle lekkie - czy zmieniasz na motocykle?

No u nas motocykl to motocykl, nie ma klasyfikacji na jakieś "lekkie".

 

ale przecież DMC tego pojazdu jest wyraźnie określone w F2, więc czym tu się interesować.

Tym , że jeśli jest różne od MMC to znaczy, że zostało ograniczone na podstawie warunków technicznych w kraju rejestracji które niekoniecznie pokrywają się z polskimi.

 

Myślę, że po prostu DMC jest różne od MMC i to nic nie znaczy.

Natomiast DMC jest wyrażnie określone i to ono jest podstawą do oceny warunków technicznych tego pojazdu, bo warunki te zależą od DMC a nie od MMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas motocykl to motocykl, nie ma klasyfikacji na jakieś "lekkie".

 

Jak to? Przecież:

Ja tam po prostu przepisuję tak, jak jest w dokumentach niemieckich bo nie mam żadnych podstaw do pisania czegokolwiek innego.

To czemu nie uznajesz zapisu w dokumencie urzędowym?

 

 

Natomiast DMC jest wyrażnie określone i to ono jest podstawą do oceny warunków technicznych tego pojazdu, bo warunki te zależą od DMC a nie od MMC.

 

Tak, ale zostało ograniczone w niemczech na podstawi ich przepisów - co Cię one interesują??????

 

Sam piszesz, że motocykl lekki nie wpiszesz bo to ich przepisy, ale ograniczone dmc już tak?? Brak logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po prostu DMC jest różne od MMC i to nic nie znaczy.

Natomiast DMC jest wyrażnie określone i to ono jest podstawą do oceny warunków technicznych tego pojazdu, bo warunki te zależą od DMC a nie od MMC.

Zakładając nawet, że Marek1, masz racje to i tak wynik N za niezgodność parametrów podanych w DR z TZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając nawet, że Marek1, masz racje to i tak wynik N za niezgodność parametrów podanych w DR z TZ!

 

No i zginie TZ i zostanie tylko to co było w Brief'ie i po kłopocie i po co ta dyskusja a tylko 36 Pln więcej do zapłacenia za zastępczą TZ :razz::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zostało ograniczone w niemczech na podstawi ich przepisów - co Cię one interesują??????

 

Bo takie są wpisy w ich dokumentach i tak pojazd był tam zarejestrowany.

Jakie są podstawy do tego żeby u nas był rejestrowany inaczej?

 

Sam piszesz, że motocykl lekki nie wpiszesz bo to ich przepisy, ale ograniczone dmc już tak?? Brak logiki.

 

Brak logiki to uważanie MMC z F1 za DMC.

Jakie jest DMC jest zapisane w poz. F2 i takie wpisuję i takie traktuję jako podstawę przeprowadzenia BT.

 

Co, jeśli pojazd nie spełnia wymogów dla MMC a spełnia dla DMC, czy także "N"?

Natomiast co do tabliczki to co jeśli jest na niej te 3490 kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie są wpisy w ich dokumentach i tak pojazd był tam zarejestrowany.

Jakie są podstawy do tego żeby u nas był rejestrowany inaczej?

 

Czyli rozumiem, że jeśli tam byłoby DMC=19000 kg to też u nas przepiszesz :razz:

 

Co, jeśli pojazd nie spełnia wymogów dla MMC a spełnia dla DMC, czy także "N"?

 

Wtedy to co innego, ale jeśli spełnia wymogi dla MMC to na jakiej podstawie chcesz w Polsce ograniczać DMC? Na podstawie przepisów niemieckich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie przepisów niemieckich?

To są takie przepisy ja je nazywam "wywozowe", tak jak luksusowe auta zamieniają się w ciężarowe przed przekroczeniem granicy polsko - niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.