Skocz do zawartości

Auto sprowadzone F1 4600, F2 3490


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    23

  • blakop

    13

  • Marek1

    11

  • michal_k

    5

Top Posters In This Topic

Czyli rozumiem, że jeśli tam byłoby DMC=19000 kg to też u nas przepiszesz

Tam, czyli gdzie?

Jeśli DMC to znaczy, że w rubryce F2?

 

ale jeśli spełnia wymogi dla MMC to na jakiej podstawie chcesz w Polsce ograniczać DMC? Na podstawie przepisów niemieckich?

Ja niczego nie ograniczam.

Mam takie dokumenty źródłowe i piszę tak jak w nich jest. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dlaczego motocykl lekki zmieniasz na motocykl????

 

Daj już spokój z tym motocyklem lekkim!

Taka klasyfikacja u nas zawiera się ogólnie w motocyklach.

Natomiast na pewno jest klasyfikacja dla samochodów ciężarowych do 3,5 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj już spokój z tym motocyklem lekkim!

 

A dlaczego? Skoro nie uznajesz jednego zapisu ustanowionego na podstawie niemieckich przepisów to czemu uznajesz drugi?

 

Natomiast na pewno jest klasyfikacja dla samochodów ciężarowych do 3,5 T.

 

Gdzie jest? U nas? W którym Dz.U. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka klasyfikacja u nas zawiera się ogólnie w motocyklach.

 

Na podstawie niemieckich przepisów jest określony rodzaj pojazdu - motocykl lekki. Nie uznajesz zapisu (słusznie zresztą, bo polska klasyfikacja jest deko inna)

Na podstawie niemieckich przepisów ograniczono administracyjnie dmc pojazdu. Uznajesz zapis (podaj na podstawie jakiego polskiego przepisu?)

 

Postępujesz nielogicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na pewno jest klasyfikacja dla samochodów ciężarowych do 3,5 T.

Gdzie jest? U nas? W którym Dz.U. ?

O.k.

Może inaczej, są określone wymogi dla pojazdów ciężarowych, zależne od DMC pojazdu.

Jeśli DMC masz określone w F2 to ono jest podstawą do przeprowadzenia BT a nie wielkość MMC.

 

Na jakiej podstawie zamierzasz posługiwać sie w tym badaniu wartością MMC ?

Żadne przepisy nie dają do tego podstaw.

Natomiast wchodzenie w temat "ograniczenia DMC w Niemczech" nie ma podstaw, bo niby skąd miałbyś wiedzieć czego to jest wynikiem.

Wiem jednak, że te które mają takie wpisy w dokumentach są pojazdami które na pewno były kiedyś homologowane przez producenta na taką DMC, czyli 3,5 T w tym wypadku.

Pojazdy takie i w Polsce mogą być do 3,5 T ale u nas praktykuje się to tylko na podstawie oświadczenia producenta i zmiany zapisów w DR bez udziału w tym SKP.

W Niemczech jest pod tym względem inaczej nadal nie wiem jednak jak chciałbyś podważyć taki zapis w F2 w DR, bo sama odmowa wykonania badania to trochę za mało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wchodzenie w temat "ograniczenia DMC w Niemczech" nie ma podstaw, bo niby skąd miałbyś wiedzieć czego to jest wynikiem.

 

NO WŁAŚNIE - nie wiesz a bezmyślnie przepisujesz.

 

nadal nie wiem jednak jak chciałbyś podważyć taki zapis w F2 w DR,

 

W taki sam sposób jak podważam zapis "motocykl lekki" - bo nie ma przełożenia na nasze przepisy. I nie ma podstaw aby dać takiemu pojazdowi administracyjne ograniczenie w Polsce.

 

bo sama odmowa wykonania badania to trochę za mało :lol:

 

Jaka odmowa? Gdzie tak napisałem? Przytulam 98 zł do kasy i wpisuję MMC/DMC 4600 kg - koniec badania. Jeśli klient chce sensownie wytłumaczyć konieczność administracyjnego obniżenia DMC to słucham.

 

Zrozum wreszcie, że MMC jest parametrem konstrukcyjnym a DMC administracyjnym dla danego kraju. To, że u Niemców dostał obniżenie na 3490 to nie znaczy, że u nas dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że u Niemców dostał obniżenie na 3490 to nie znaczy, że u nas dostanie.

 

Jeśli w którymś kraju unijnym uzyskał wpis, to obowiązuje i u nas. Gazu z niemieckiego DR też nie uznasz, bo może tam się wpisuje na innych zasadach?

 

Podaj definicje MMC i DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WŁAŚNIE - nie wiesz a bezmyślnie przepisujesz.

Wiem i przepisuję Z ROZMYSŁEM bo tak jest w dokumentach.

 

wpisuję MMC/DMC 4600 kg

Ciekawe skąd to wziąłeś? :roll:

Znasz jakaś podstawę prawną, że DMC ma być równe MMC. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w którymś kraju unijnym uzyskał wpis, to obowiązuje i u nas.

Motocykl lekki również???? A jesli przyjedzie ciężarówka dwuosiowa MMC 22t/DMC19t to tez przepiszesz, bo jak TAM dostał to u nas tez dostanie?

 

Znasz jakaś podstawę prawną, że DMC ma być równe MMC.

STOP - zaczynasz od du..y strony. DMC jest równe MMC chyba, że przepisy administracyjne kraju rejestracji mówią inaczej. KRAJU REJESTRACJI - u Niemców widać mówią, ale u nas???? Proszę Cię, nie ułatwiaj łosiom bez kat C jeżdżenia ciężarówkami.

 

Wiem i przepisuję Z ROZMYSŁEM bo tak jest w dokumentach.

Nie obraź się, ale łopatologiczne przepisywanie i do tego wybiórcze (tego co Ci pasuje) nie nazwał bym "z rozmysłem"...

 

Podaj definicje MMC i DMC.

Przeczytaj temat od początku...

 

właściwymi warunkami

technicznymi

Nie wiedziałem, że u nas można stosować Niemieckie warunki techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu z niemieckiego DR też nie uznasz, bo może tam się wpisuje na innych zasadach?

 

Wpis uznam, ale za elastyczny przewód do wlewu dostanie N-kę, wpis "samochód ciężarowy" też uznam, ale również dostanie N-ke za brak pełnej przegrody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC - dopuszczalna masa całkowita - największą określoną właściwymi warunkami

technicznymi masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do

poruszania się po drodze.

 

Tzn.ile?? Przecież największa określona warunkami technicznymi (jeśli masz na myśli przepisy) to jest 18 ton. To tyle chcesz mu wpisać?? No bo tyle wynosi największa określona warunkami technicznymi masa dla samochodu 2-osiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle chcesz mu wpisać??

 

Nie bądź śmieszny... Właśnie po to jest jeszcze MMC. Kogo jak kogo, ale Ciebie o brak elementarnej wiedzy bym nie posądzał.

 

Przecież największa określona warunkami technicznymi (jeśli masz na myśli przepisy) to jest 18 ton.

 

i dlatego nie ma podstaw aby mu zmniejszyć w Polsce do 3490 a Niemieckie warunki techniczne, na podstawie których zmniejszyli, to nie powiem Ci gdzie mi dyndają, bo to publiczne miejsce jest :evil:

Skoro MMC nie przekracza maksymalnej wartości administracyjnej (jak słusznie zauważyłeś 18 ton) to nie podstaw aby w/g naszych przepisów mu to ograniczyć, bo brak uprawnień do kierowania nie jest taką przesłanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może parametr został ograniczony przez zmiany konstrukcyjne??

 

Zgadzam się, że może. Ale podejrzewam, że zgodzisz się ze mną w kwestii tego, ze takie zmiany muszą być konkretne (czemu, to wszyscy wiemy) i nie będą polegały na zmianie wpisu (tylko) w dokumencie. A najprawdopodobniej o takim przypadku mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazd ma homo od do to sprawa należy do klienta jaki parametr chce wybrać.

 

Ale wtedy nie odbywa się to na zasadzie zmian konstrukcyjnych i zmienia się nie tylko dmc :)

 

P.S.

 

Znaczy wiem o jakich przypadkach mówisz i wtedy w dr zmienia się i f1 i f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie odbywa się to na zasadzie zmian konstrukcyjnych i zmienia się nie tylko dmc :)

 

No właśnie - zmienia się tylko DMC. I DMC mamy 3500, a MMC zostaje 4600. No i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zmienia się tylko DMC. I DMC mamy 3500, a MMC zostaje 4600. No i?

 

Czy oby na pewno? Pomijając nową tabliczkę. Wrzuć skan dwóch homo z jednym vin-em. Co maja jako F1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC jest równe MMC chyba, że przepisy administracyjne kraju rejestracji mówią inaczej.

Albo jeśli zostały wprowadzone zmiany konstrukcyjne i stąd takie DMC.

Nie wiem jak Ty odróżniasz te ograniczone od tych których wprowadzono zmiany?

Nie mając wiedzy co do tego pozostawiam takie zapisy jakie są.

Bo swobodna interpretacja i samodzielne zrównanie DMC z MMC to wy tym przypadku chyba tylko na podstawie zmian konstrukcyjnych w tę druga stronę.

 

A tak btw.

I nasze przepisy mówią o tym, że po zmianach DMC nie może byc wyższe niz pierwotne, natomiast nic nie mówi o tym że nie może byc niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty odróżniasz te ograniczone od tych których wprowadzono zmiany?

 

A przepraszam Cię bardzo

przyjechal mercedes 508D (kabina pojedyncza 2 fotele, z tylu paka z burtami)

Jakie tam widzisz zmiany? Może jakaś specjalistyczna zabudowa drastycznie zmieniająca środek ciężkości? Załapałeś zmiany i teraz jak mantrę będziesz to powtarzał zamiast, że zapis w dowodzie to świętość? Proszę Cię... Nie było żadnych zmian, gość nie ma C i szuka jelenia który mu to przyklepie.

 

Ja mówię o zmianach zrobionych w używanym na podstawie info od producenta.

 

W naszym DR zmienią zapewne i F1 i F2 - zostaje kwestia tabliczki którą trzeba zmienić, to też jest do załatwienia. Ja naprawdę nie widzę przeszkód, niech klient sobie to załatwi w ten sposób, ale niech nie szuka jeleni którzy mu klepną lewiznę w biały dzień, a on zaoszczędzi paręset złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.