Skocz do zawartości

Lampy LED, żarówki LED i ich kolory


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie: jak podchodzić do lamp ledowych montowanych w starszych autach oraz żarówek ledowych montowanych np. przy oświetleniu tablic rejestracyjnych czy świteł pozycyjnych przednich??

 

Chodzi mi o barwe tych świteł, ponieważ świecą one wyraźnie poświatą niebieską zamiast białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o barwe tych świteł, ponieważ świecą one wyraźnie poświatą niebieską zamiast białą.

Skora niebieska barwa to N

Bo te diody dają źmne światło i dlatego tak wygląda lesze sa ledy smd bo one dają światło białe ale ciepłe i świecą normalnie czyli na biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozróżnić białe zimne, a białe ciepłe?? Dużo aut właśnie przyjeżdza z takimi LEDAMI, lampy czy żarówki i jest czasem problem bo klienci twierdzą że jak kupowali to sprzedawca zapewniał że jest to kolor biały, gdzie wyraźnie widać że mają poświate niebieską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozróżnić białe zimne, a białe ciepłe??

Dokładnie tak samo jak żarówki energooszczędne do mieszkań.Te ze światłem zimnym jako pozycyjne przednie nie będą widoczne z 300 metrów. Są jeszcze diody fioletowe, mam nadzieję, że nie mylicie tego,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie po homologacji, jeżeli źródło światła jest homologowane i świeci na biało nawet z niebieską poświatą to nie czepiam się, natomiast jeżeli brak homologacji (a tak bywa najczęściej) to wynik wiadomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast jeżeli brak homologacji (a tak bywa najczęściej) to wynik wiadomy...

Niestety ale taka jest prawda, że zdecydowania większośc "żarówek diodowych" nie posiada homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się pod ten temat .

Tylne lampy w przyczepie diodowe okrągłe , brak trójkątów odblaskowych .

Tak wyszło z fabryki . Kierowca już stówę zarobił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne lampy w przyczepie diodowe okrągłe , brak trójkątów odblaskowych .

Tak wyszło z fabryki . Kierowca już stówę zarobił .

Kształt nie ma znaczenia, ale trójkąt odblaskowy musi być i jak nie jest zintegrowany z lampą to powinien być zamontowany jako osobny element.

Tak nawiasem to co to za przyczepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem to co to za przyczepa?

Platek do przewozu żywca . Ze względu że przeważnie trójkąt jest zintegrowany można nie zwrócić uwagi .

Zastanawiam się jak to przeszło homologację ,ewentualnie gdzie jest odpowiedzialność firm zabudowujących . Jak nie brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej w naczepie ,to brak trójkątów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A ja mam takie pytanie, ponieważ po ostatnim wypadku trochę ucierpiał tył samochodu i potrzebuję kupić lampę tylną. Co myślicie o tej lampie?

 

250_161384787252978ef9740fa.JPG

 

Ja nie mam zielonego pojęcia ,a to dla mnie dosyć istotne. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enemy napisał/a:

Co myślicie o tej lampie?

 

Twoje pytanie jest trochę dziwne - a co my mamy sądzić , lampa jak lampa - tyle.

 

Natomiast Ty sprawdź , czy pasuje do marki Twojego pojazdu ....... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Tak żeby nie zakładać nowego tematu, ostatnio zastanawiałem się czy są jakieś przeciwwskazania do montowania w pojazdach ledowych lamp? Widzę że dużo starszych pojazdów zwłaszcza dostawczaków ale też naczepy czy przyczepy a nawet osobówki mają z tyłu całe lamy led i czy wystarczy tylko żeby był znaczek E na kloszach czy na coś konkretnego trzeba jeszcze zwrócić uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto jeszcze sprawdzić rozmieszczenie oraz oznaczenia samej homologacji pełno jest dziadostwa z oznaczeniami setnego regulaminu. Czyli takie lampy nie są przeznaczone do pełnionej funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W 99% przypadków homologacje tych lamp są fałszywe , oto moja korespondencja z czeskim odpowiednikiem ITS  www.ezu.cz :

"Hello

Is there any possibility to check if chinese lamps sold f.e there:

with E8 8618 homologation numbers have been indeed  homologated, or is it fake number ?"
 
"according to the pictures on the website you sent me, these are type X warning lights. The approval of this product must be carried out in accordance with ECE R 65. The number on the product does not comply with this regulation and has not been issued by our institut."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drozda napisał:

W 99% przypadków homologacje tych lamp są fałszywe , oto moja korespondencja z czeskim odpowiednikiem ITS

Jakbyś dobrze przyjrzał się tym "lampkom" i ich oznaczeniu homologacyjnym to bez korespondencji byś wiedział, że te lampki nie posiadają oznaczeń kierunkowskazów bocznych :) , czyt oznaczenie 5,6

 

No ale nie ma to jak się czepiać o oznaczenie homologacyjne na lampkach,  a za chwilę z czystym sumieniem puścić "amerykę" bez homologowanych lamp, bez bocznych kierunkowskazów, bez świateł pozycyjnych, bez homologowanych pasów etc. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiać się można a wszyscy wiemy jak w realnym życiu jest. Są te lampki na samochodach, jeżdżą , świecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.