Skocz do zawartości
motonita

rejestracja zabytka....

Rekomendowane odpowiedzi

motonita

Panowie... może bez przygotowania z mojej strony ale...

 

na jakiej podstawie prawnej odbywa sie rejestracja pojazdu zabytkowego? chodzi o przerejestrowanie... czy w tej ustawie jest cos o badaniu technicznym? chodzi mi czy isnieje mozliwosc legalnego ominiecia badania zgodnosci, gdyz jak wiadomo badanie zgodnosci nie jest badaniem technicznym (sa 2 rodzaje badan technicznych, okresowe i uzupełniajace) i teraz pytanie czy w ustawie jest napisane ze rejestracji dokonuje sie na podstawie badania zgodnosci czy napodstawie badania technicznego ktorego pojazdy zabytkowe nie musza miec?

 

jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

W jakiej ustawie? O co Ty właściwie pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga

W PoRD w rozdziale WARUNKI TECHNICZNE POJAZDÓW w art. 68 ust. 18 jest:

Pojazdy, o których mowa w ust. 17 pkt 1 i 2 ( czyli zabytkowy i zbudowany przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako ,,SAM") podlegają badaniu co do zgodności z warunkami technicznymi, które przeprowadza się na koszt wnioskodawcy.

 

Natomiast w ROZPORZĄDZENIU MI w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów Dz.U.2007.186.1322 mamy:

 

§ 2 ust. 9 W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu zabytkowego właściciel pojazdu dodatkowo dołącza do wniosku o rejestrację:

1) uwierzytelnioną kopię decyzji w sprawie wpisania pojazdu, jako dobra kultury, do rejestru zabytków lub dokument potwierdzający ujęcie pojazdu w centralnej ewidencji dóbr kultury,

2) zaświadczenie z przeprowadzonego badania pojazdu zabytkowego co do zgodności z warunkami technicznymi, o którym mowa w art. 68 ust. 18 ustawy, oraz protokół oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu zabytkowego ...
chodzi o przerejestrowanie...

czyli zarejestrowany zabytek zmienia właściciela ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
czyli zarejestrowany zabytek zmienia właściciela ...

 

No to wtedy już bez tego badania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olga
W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu zabytkowego ...
chodzi o przerejestrowanie...

czyli zarejestrowany zabytek zmienia właściciela ...

Jac... z tego' date=' co napisał [i']motonita[/i] tak jasno nie wynika, moim zdaniem, że chodzi o przerejestrowanie pojazdu zarejestrowanego już wcześniej jako zabytek.

 

Jeśli zabytek zmienia właściciela, to oczywiście badanie co do zgodności nie jest wymagane do przerejestrowania. W naszym WK informuje się tylko nowego właściciela o tym, że w przypadku, gdy będzie ten pojazd wykorzystywany do zarobkowego transportu drogowego podlega on corocznym badaniom technicznym.

 

Wydaje mi się jednak, że motonita pyta jednak o taką sytuację: pojazd zarejestrowany, z DR, dopiero przy przerejestrowaniu "zmienia" się w zabytkowy, czy dobrze myślę? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
motonita

dobrze myslisz.... ok czyli nie przeskocze tego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.