Skocz do zawartości

Rozporządzenie warunki techniczne pojazdów (Dz.U. 03.32.262)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Do pobrania najnowsza wersja ujednolicona rozporządzenia o warunkach technicznych ze stanem prawnym na dzień 08.10.2012r.

(Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.)

 

[scroll]===================================================

NOWOŚĆ - ZMIANA STANU PRAWNEGO - ZAKTUALIZOWANY DNIA 25.09.2012R.

===================================================[/scroll]

 

Prosiłbym o uwzględnienie, że ujednolicona wersja zawiera przepisy obowiązujące od dnia 08.10.2012r.

 

Na końcu przepisu na niebiesko i kursywą wyróżniłem wyjątki wchodzące od dnia 01.01.2013r. Do tej pory uważałem się za specjalistę od warunków technicznych pojazdów. W najśmielszych marzeniach nie myślałem, że doczekam czasów kiedy będę musiał się znać na warunkach technicznych dla ........ rowerów :-).

 

W tym miejscu chciałbym podziękować Panu diagności, który na szkoleniu w Zaciszu zdaje się na początku roku zwrócił moją uwagę na błąd w załączniku o światłach odblaskowych trójkątnych, które mogą być w lampie zintegrowanej. Wynikało to z faktu, iż LEX nie naniósł w 2011r. zmiany w załączniku o światłach. Wszystkie pozostałe zmiany były naniesione. A ta informacja oraz zmiana treści pkt 21A i 21B oraz przypisów nie naniesiono. Zgłosiłem to w dniu dzisiejszym. Oczywiście nowe wersje nie zawierały poprawki więc zrobiłem ją ręcznie. Przepraszam, że to tak długo trwało.

 

Wprowadzone ostatnio zmiany dot.:

- zgłaszanej nieprawidłowości przez Opel Polska dot. drzwi otwieranych np. w Oplu Meriwa. Cóż jak zwykle tłumacz pewnie zawalił,

- wprowadzenie warunków technicznych dla rowerów, światła z przodu i tyłu oraz światła odblaskowe, sygnał, hamulec, dyszli i urządzeń sprzęgających, wózków i przyczep rowerowych,

- skuteczność sił hamowania to wzór z przyspieszeniem ziemskim,

- skuteczność sił hamowania dla kat. hom. "L" nie może być mniejszy niż 50%,

- zmiany warunków technicznych dla taksówek: elektroniczny taksometr z dow. legalizacji, ilość miejsc i drzwi oraz miejsce na bagaż podręczny, no i w końcu barwa ma być żółta samochodowa a nie samochodu,

- warunki techniczne pojazdów marki SAM i 1 sztuki w roku,

- zmiana wskaźników skuteczności hamowania.

NORCOM_Dz U 2003 32 262_rozp warunki techniczne pojazdów_ujednolicony_2012_10_08.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu chciałbym podziękować Panu diagności, który na szkoleniu w Zaciszu

 

Polecam się na przyszłość ,że pan o tym pamiętał .Wygrałem zakład z jednym diagnostą który był bardzo butny na tym szkoleniu , ale ........................... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.