Skocz do zawartości

kompetencje???


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem wykonałem okresowe badanie po raz pierwszy, wystawiłem dodument identyfikacyjny , ustaliłem dane których nie było w DR poprzedniej rejestracji i wszystko by było OK gdyby nie określenie dmc przyczepy w DR określona wartość 2000kg a z tabliczki 1850kg. Wpisuję wartość z tabliczki o tu zonk :o nie chcą zarejestrować .

 

- No to ja już nie rozumiem po co mi było sie uczyć , zdawać przed TDT jak i tak w komunikacji wiedzą lepiej.

ale co kłócić się z pobliskim wydziałem czy poprawić na 2000kg???

 

 

Boże......????? :razz::razz::razz: [/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej nie ma O1 !!!!! Było to na forum wałkowane z 10 razy. O1 tylko i wyłącznie ustala producent w homologacji. W DR np. Niemieckim dane wpisane są z homologacji więc 2000 kg jest prawidłowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem wykonałem okresowe badanie po raz pierwszy, wystawiłem dodument identyfikacyjny , ustaliłem dane których nie było w DR poprzedniej rejestracji i wszystko by było OK gdyby nie określenie dmc przyczepy w DR określona wartość 2000kg a z tabliczki 1850kg. Wpisuję wartość z tabliczki o tu zonk :o nie chcą zarejestrować .

 

- No to ja już nie rozumiem po co mi było sie uczyć , zdawać przed TDT jak i tak w komunikacji wiedzą lepiej.

ale co kłócić się z pobliskim wydziałem czy poprawić na 2000kg???

 

 

Boże......????? :razz::razz::razz: [/center]

 

Kolego bez obrazy ale źle się uczyłeś.O1 i O2 to nie jest DMC przyczepy (tak jak napisałeś) tylko MAKSYMALNA MASA CAŁKOWITA przyczepy z hamulcem i bez-a to zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też miałam ciekawą rozmowę z diagnostą na ten temat. :)

Twierdził, że dane, które on wpisał w DIP są prawidłowe, wyliczone z TZ według przepisów naszych krajowych :-P

W ogóle nie docierało do niego, że O1 i O2 ustala producent i te dane są wpisane w DR niemiecki.

 

Pewnie skomentował do kumpli, że babsko z WK nie zna się, a go poucza ;)

A ja tu przecież przez Was przeszkolona jestem odpowiednio :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obliczam różnicę z tabiczki tylko wtedy gdy nie ma O1 w zagranicznym dowodzie, a jak jest wpisana wartość to ją przepisuję.

Dzisiaj Ford Galaxy z Austrii. Na tabiczce 2470 i 4000 , a w dowodzie O1 2000.

Przpisałem 2000 i uważam że dobrze zrobiłem bo to MMC ,a nie DMC jak na tabliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obliczam różnicę z tabiczki tylko wtedy gdy nie ma O1 w zagranicznym dowodzie

 

I tym sposobem może się zdarzyć, że poświadczasz nieprawdę.

 

Przykład z dzisiejszej rejestracji: BMW z włoskim DR i takie dane w DR: F1/F2=1840, F3=3115, O1=1200. W adnotacjach zapis, że przy ciągnięciu przyczepy DMC pojazdu jest równe 1915 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD:

Art.66.3. Urządzenia służące do łączenia pojazdu ciągnącego z przyczepą powinny zapewnić bezpieczne

ciągnięcie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej przewidzianej do ciągnięcia przez ten pojazd,

uniemożliwić samoczynne odłączenie się przyczepy oraz zapewnić prawidłowe działanie świateł i

hamulców, o ile przyczepa jest w nie wyposażona.

 

Dz.U. 32:

§ 7.8. Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy oraz przyczepa powinny być wyposażone w

odpowiednie urządzenia sprzęgające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałeś coś takiego ? ja nie ,,,

Ja się spotkałem z takim hakiem, co miał uciąg odpowiedni do róznicy mas z TZ a był zbyt słaby aby mogł ciagnąc przyczepe z z pozycji O1 DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

a jak się człowiek machnął i wpisał za małe wartości o1 i o2 w DIP to co teraz?

 

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się człowiek machnął i wpisał za małe wartości o1 i o2 w DIP to co teraz?
Poprawić ....i po problemie.Ja tez kiedyś dokonałem wpisu odwrotnie i głowy mi nie urwali... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.