Skocz do zawartości

Jakie przepisy musi uwzględnić diagnosta przy badaniu??


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy narażasz się zatem na to, że jak gość szkoli na niewłaściwym pojeździe, to jak będzie uparty to w pierwszej linii powie "diagnosta mi tak podbił to szkoliłem" - a jak do tego będzie złośliwy to jeszcze do kontrolującego powie "przecież tego diagnostę też pan nadzoruje to proszę wobec niego też wyciągnąć konsekwencje skoro to niby nieodpowiedni pojazd"... :-?

 

Ja uważam że to ośrodki szkoleniowe są odpowiedzialne za dobór pojazdów do odpowiedniej kategorii.Nadzór nad ośrodkami szkoleniowymi sprawuje starosta (art 108 u.PoRD).

Cały czas mówię skąd diagnosta ma wiedzieć na jaką kategorię prawa jazdy dany pojazd będzie jeździł.Mówię na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówię skąd diagnosta ma wiedzieć na jaką kategorię prawa jazdy dany pojazd będzie jeździł.Mówię na chwilę obecną.

 

To żaden argument - podany przez mnie przykład pojazdu nie spełnia warunków na żadną kategorię. Ani na D1, ani na D. Więc tym się nie możesz się tłumaczyć.

Ale oczywiście pojazd jest w pełni zgodny z warunkami na "L" wg Dz.32 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mówię skąd diagnosta ma wiedzieć na jaką kategorię prawa jazdy dany pojazd będzie jeździł.Mówię na chwilę obecną.

 

To żaden argument - podany przez mnie przykład pojazdu nie spełnia warunków na żadną kategorię. Ani na D1, ani na D. Więc tym się nie możesz się tłumaczyć.

Ale oczywiście pojazd jest w pełni zgodny z warunkami na "L" wg Dz.32 8)

 

Masz rację.Ale ja powiem tak.Jeśli taki autobus przyjedzie dzisiaj dam mu "L"( bo jeszcze nie stosujemy nowych zmian-chyba że się mylę) a jak przyjedzie za rok na okresowe to będzie miał N za niespełnienie warunków dodatkowych.

Wiem że to śmieszne tak jak większość niejasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej (bo nawet jakby spełniał dziś, to niekoniecznie będzie spełniał za rok - bo za rok tak jak wspomniałem nie tylko te przepisy "przeskoczą" w inne miejsce - czyli do Dz.U.Nr 32, ale zmienią się same w sobie). Ale to, że za rok dasz mu N to jest mniejszy ból. Większy jest taki, że dziś dasz mu P, a on i tak szkolić nie może!! I może się pojawić mnóstwo osób, które będą obstawać przy tym, że to Twoja wina, bo ty podbiłeś, że spełnia... Wtedy Ty będziesz musiał omawiane tu zawiłości tłumaczyć. Stąd ten ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej takich kruczków. Choćby oznaczenie boczne L-ki osobowej nazwą osk - i to literami o odpowiedniej wielkości, pojazdy pogrzebowe, bankowozy - warunki w odrębnych rozporządzeniach są określone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca zawsze zabezpiecza się zapisami podobnymi ( jeszcze obowiązujący dzisiaj DU 155)

UWAGI:

1. Oględziny przeprowadza się bez demontażu zespołów i części pojazdu ustawionego na kanale lub podniesionego za pomocą dźwignika na

stanowisku kontrolnym.

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Czyli mamy obowiązek sięgać głębiej niż zapisy rozporządzeń, które niby nas obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy obowiązek sięgać głębiej niż zapisy rozporządzeń, które niby nas obowiązują.

Bardziej chodzi tu , być może o usterki nie wymienione a istotne podczas eksploatacji pojazdu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.