Skocz do zawartości

Analiza spalin i pomiar zadymienia podczas OBT


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest obowiązek wykonania w/w badań w zakresie OBT,?

 

A czy Ty to robisz podczas OBT :?:

Kilka razy już się spotkałem z sytuacją gdy auto było pierwszy raz u nas SKP i zaczynałem robić analizę spalin z pytaniem a co Pan teraz robi :evil:

Takie pytanie dużo wyjaśnia jak były robione te badania na innych SKP :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem robić analizę spalin z pytaniem a co Pan teraz robi :evil:

 

To jest standardowe pytanie klientów :evil:

 

Ale jest różnica między świadomym nie zrobieniem a niewiedzą... to drugie jest lekkim szokiem, nawet w przypadku świeżego diagnosty, bo jak zdał egzaminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick napisał/a:

zaczynałem robić analizę spalin z pytaniem a co Pan teraz robi

 

 

To jest standardowe pytanie klientów

Ja potwierdzam, że wiekszość SKP nie wykonuje analizy spalin i pomiaru zadymienia bo badanie to budzi straszne zdziwienie klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko te czynności

 

No nie tylko , przykłady można mnożyć np:

To tylne zawieszenie też sprawdzacie (dla ciężarówek i zestawów pojazd przyczepa czy tam naczepa ) :D bo na drugiej SKP nie sprawdzają bo im się na hali nie mieści i muszą drzwi otwierać a zimno jest :shock::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niektóre badania to wywołują zdziwienie ,pomiar zadymienia: -a gdzie tak silnik katować,z naczepą to można przyjechać z ładunkiem bo tu... i tu.. to nie wpuszczają,ciągnikiem rolniczym: -to w ogóle trzeba wjeżdżać, odnośnie ciągnika rolniczego jak wykonać pomiar zadymienia z wydechu 3 metry nad podłożem, nie wiem młody stażem jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo kolega kirko się chyba zawstydził.

Kirko, nie przejmuj się. Jak to mówią - Kto pyta jest głupcem przez 5 minut – Kto nie pyta, jest nim przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ciągnika rolniczego jak wykonać pomiar zadymienia z wydechu 3 metry nad podłożem, nie wiem młody stażem jestem

 

Czy ciągnikom rolniczym robimy to badanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciągnikom rolniczym robimy to badanie? :)

 

Czy ciągnik jest zwolniony z tego badania?, jakoś nigdzie nie znalazłem. W nowej 996-ce jest mowa, że dla pojazdu zarejestrowanego przed 1 stycznia 1980 nie wykonujemy pomiaru zadymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ciągnika rolniczego jak wykonać pomiar zadymienia z wydechu 3 metry nad podłożem, nie wiem młody stażem jestem

Nie marudź tylko brykaj na traktor ,chociaż jak masz "walizkę " to współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty na wysokości

§ 133. 1. Osoby przebywające na stanowiskach pracy, znajdujące się na wysokości co najmniej 1 m od poziomu podłogi lub ziemi, powinny być zabezpieczone przed upadkiem z wysokości w sposób, o którym mowa w § 15.

§ 108. Przy pracach na: drabinach, klamrach, rusztowaniach i innych podwyższeniach nie przeznaczonych na

pobyt ludzi, na wysokości do 2 m nad poziomem podłogi lub ziemi nie wymagających od pracownika

wychylania się poza obrys urządzenia, na którym stoi, albo przyjmowania innej wymuszonej pozycji ciała

grożącej upadkiem z wysokości, należy zapewnić, aby:

1) drabiny, klamry, rusztowania, pomosty i inne urządzenia były stabilne i zabezpieczone przed nie

przewidywaną zmianą położenia oraz posiadały odpowiednią wytrzymałość na przewidywane obciążenie,

Praca nawysokości

a) do 3 m

lekarski ogólne; w zależności od wskazań - badania-neurologiczne, okulistyczne, otolaryngologiczne

w zależności od wskazań

 

co 3-5 lat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.