Skocz do zawartości

Nowy pojad


zulus1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wydział komunikacji skierował klienta na badanie techniczne.Pojazd 2010r nigdy nie rejestrowany.Został uszkodzony w trakcie transportu.Posiada homologacje F.VAT na której jest sprzedany jako uszkodzony.Kierują go na badanie tylko na podstawie czego je wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie podczas transportu to nie wypadek. Takiego pojazdu nie można skierować na badanie. Ktoś się zapędził. No chyba, że to jednak był wypadek... Wtedy w zasadzie i na wniosek właściciela można zrobić dodatkowe. Ale ja bym obstawał jednak przy wymaganiu pisemnego skierowania z urzędu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobisz badanie jak się określą jakie chcą. Czerwone blachy i Pc rozumiem też jest

 

Zadzwonić poprosić o skierowanie i ew. czerwone tablice i PC :razz: i żeby się nie okazało że WK "wymięknie" bo w niektórych ze skierowaniami jest ciężko :x Jak długo pracuję tak skierowanie z WK widziałem ze dwa razy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest standardem

 

A u mnie standartem jest powiedzenie "jedź Pan na stację zrobić badanie" a jak jeszcze jest powiedziane jakie to już full wypas, gorzej jak trzeba się domyślać lub dzwonić do WK o co chodzi o ile jeszcze jest otwarty :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo pracuję tak skierowanie z WK widziałem ze dwa razy
U nas jest standardem. Nie chwaląc :)
Ja jako petent też już nie mam problemów z otrzymaniem skierowania choć znajomi słyszą - jedź pan na stacje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiom, umiom - robią to z pełną świadomością.

 

Albo żeby było szybciej ;) Jak klient kumaty to po cholerę wystawiać mu skierowanie skoro może te badania wykonać na swój wniosek? Najwyżej się mu na kartce zapisze np. jakie dane ma ustalić diagnosta. A jeśli niekumaty albo się stawia - to dostanie skierowanie "pisemne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klient kumaty to po cholerę wystawiać mu skierowanie skoro może te badania wykonać na swój wniosek?

 

 

Oczywiście że może, ale najczęściej jest tak : Słucham Pana(i); Ja na badanie; Jakie badanie ? ; No w WK powiedzieli że mam jechać na stację zrobić badanie; No ale jakie to badanie ?;

I cisza :razz::razz::razz:

No i trzeba brać telefon i dzwonić do WK bo szkoda kasy zawsze coś wleci za to badanie, a jakby było skierowanie to od razu byłoby wiadomo o co chodzi WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej się mu na kartce zapisze np. jakie dane ma ustalić diagnosta.

 

W praktyce, jeśli kumaty to sam najpierw idzie do SKP, a potem do WK. Jeśli poszedł najpierw do WK, to trudno nazywać go kumatym, więc raczej nie powinno się sprawy załatwiać "na gębę", choć i zacytowana wyżej forma chyba nie do końca jest wypełnieniem jednej z podstawowych zasad administracji - zasady pisemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.