Skocz do zawartości

OKRESOWE L + GAZ


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • waldorff

    33

  • Psuj

    29

  • JANUSZ60

    15

  • skpauto

    14

To masz problem z łączeniem badań czy nie masz ?
No właśnie nie mam i robię oddzielnie.Intencją oddzielenia badań jest min. to ,aby niektóre stacje zaprzestały nie pobierania opłat za bad.dodatkowe.Wykładnię prawną oddzielenia badań niestety z" głowy" tu nie przedstawię aby nie popełnić jakiegoś błędu.Jeśli ktoś chce łączyć badania niech je sobie łączy-jego sprawa.Ja przedstawiam stanowisko ITS-u nie po to aby namawić do wstąpienia pod ich skrzydła,tylko gwoli informacji dla wszystkich diagnostów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja musiałbym pisać jako oddzielne badania ,,,
To napisz mi na pw kto ci powiedział z ITS-u,że można łączyć i nie łączyć.Zdaje się,że BM w relacji z szkolenia perfectu,także o tym napisał i jak dobrze czytałem,jednym z powodów jest brak w zakresie bad. okresowego czynności bad. dodatkowego.Badania dodatkowe,które mam na myśli zostały właśnie wyszczególnione w nowym 996.I jeszcze z ciekawości-badanie po zatrzymaniu DR przez okrd za np.usterki techniczne

+okresowe ,jeśli klient chce lub właśnie minął termin,też łączysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz mi na pw kto ci powiedział z ITS-u

Nikt mi nic nie mówił, chodzi mi o to, że gdyby to bylo sztywne zalecenie ITS-u to nie mógłbym połączyć badań a ja mogę legalnie wybierając ze słownika już połączone,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę legalnie wybierając ze słownika już połączone,,,
Wprowadż nazwy badań zalecane przez ITS,to ci samo wszystko wyjdzie a pozatym nie ma programów doskonałych,no chyba,że te z miasta Łodzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencją oddzielenia badań jest min. to ,aby niektóre stacje zaprzestały nie pobierania opłat za bad.dodatkowe.Wykładnię prawną oddzielenia badań niestety z" głowy" tu nie przedstawię aby nie popełnić jakiegoś błędu.Jeśli ktoś chce łączyć badania niech je sobie łączy-jego sprawa.Ja przedstawiam stanowisko ITS-u nie po to aby namawić do wstąpienia pod ich skrzydła,tylko gwoli informacji dla wszystkich diagnostów.

 

A jak pobieram i pobierałem za wszystkie dodatkowe(Taxi, L itp.) badania to mogę łączyć czy nie ;D

 

No ale też byłem na szkoleniu i tam też mówili żeby dodatkowe pisać w oddzielnych badaniach więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Intencją oddzielenia badań jest min. to ,aby niektóre stacje zaprzestały nie pobierania opłat za bad.dodatkowe.

 

Po części się z Tobą zgodzę, ale naprawdę jak to nazywasz, łączenie badań, nie wpływa na pobieranie opłat (ja bym to określił jako dwa badania na jednym kwicie a nie łączenie, bo łączyli to ci którzy właśnie opłaty za dodatkowe nie pobierali).

 

.Badania dodatkowe,które mam na myśli zostały właśnie wyszczególnione w nowym 996.

 

W 155 były dokładnie te same badania dodatkowe, zakres się pozmieniał bo pozmieniała się numeracja w tabeli.

 

jeszcze z ciekawości-badanie po zatrzymaniu DR przez okrd za np.usterki techniczne

+okresowe ,jeśli klient chce lub właśnie minął termin,też łączysz?

 

Jeżeli klient ma dodatkowo PC (bo do okresowego musi być DR lub PC) to jak najbardziej. Dodatkowe usterki i okresowe na jednym kwicie. Opłaty pobieram oczywiście za oba.

 

pozatym nie ma programów doskonałych

 

Masz absolutną rację!!! W każdym są jakieś błędy, niedociągnięcia, nadinterpretacje itd

 

A jak pobieram i pobierałem za wszystkie dodatkowe

 

Ja też, aczkolwiek faktycznie przy 155 była pewna "niejasność" . W 996 jest czarno na białym jakie warunki dodatkowe sprawdzamy w zakresie okresowego, reszta to już teraz dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldorff napisał/a:

jeszcze z ciekawości-badanie po zatrzymaniu DR przez okrd za np.usterki techniczne

+okresowe ,jeśli klient chce lub właśnie minął termin,też łączysz?

 

 

Jeżeli klient ma dodatkowo PC (bo do okresowego musi być DR lub PC) to jak najbardziej. Dodatkowe usterki i okresowe na jednym kwicie. Opłaty pobieram oczywiście za oba

Przeciez było pismo z Min.Tr. z 30.03.2012 podpisane przez Dyr. A.Bogdanowicza ,że przy okresowym wystarczy od policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez było pismo z Min.Tr. z 30.03.2012 podpisane przez Dyr. A.Bogdanowicza ,że przy okresowym wystarczy od policjanta.

 

No to niech Pan Bogdanowicz sam robi badania. U nas ma być DR, PC, pokwitowanie Policji + potwierdzona kopia DR, lub pokwitowanie Policji + zaświadczenie o zarejestrowaniu (takie z danymi pojazdu) z DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię na jednym

Czyli masz w rejestrze w rodzaju badania okresowe + dodatkowe ? Bo u mnie takowego nie ma (Patronat). Jezli bym chciał takie badanie wykonać to okresowe - jeden wpis i dodatkowe - dugi wpis. Inaczej nie mam mozliwości

 

W Patronacie wciskasz Alt+Insert i możesz dopisać : okresowe+ dodatkowe :)

Sorry ! Czy źle się wstrzeliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help badanie okresowe + gaz jak wpisujecie w rejestrze w stacja norcom? 1.każdy wpis osobno tzn. najpierw okresowe a potem drugi raz okresowe gaz ,czy 2.wszystko w jednym wpisie okresowe+okresowe gaz. W sobote na szkoleniu PZMOT-U było że każde osobno ale czy tak ma być ? Wątpliwości to:przy 1 sposobie -badanie okresowe wynik P+ termin następnego badania określony ,drugi wpis w rejestrze -badanie okresowe gaz wynik P+ termin następnego badania czy mam przy drugim badaniu zaznaczyć nie dotyczy ?(ja p....... ale młynek) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że okresowe z gazem robimy jako jeden wpis w rodzajach badań, natomiast resztę (L, taxi itp.) - jako dwa (okresowe + dodatkowe L, taxi itp.).

Zrobicie jak chcecie, byle konsekwentnie.

 

Szkolenie prowadzone przez WK Poznań odbędzie się pewnie w przyszłym tygodniu, więc do tego czasu nie ma co kruszyć kopii o interpretację. :D

 

Dla jasności sytuacji - tak czy inaczej jest to JEDEN wpis do rejestru BTP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote na szkoleniu PZMOT-U było że każde osobno

 

Ale jak osobno???????????? Nawet jesli to gdzie masz dodatkowe na gaz??????? Robisz jedno badanie okresowe i tyle, a zaznaczasz sobie to okresowe/gaz po to, żeby mieć dostęp do załącznika gdzie wpisujesz dozór i coby statystykę w programie wypełnić. No na "starych" podstawówkach to jeszcze ważne do posiadanych uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie prowadzone przez WK Poznań odbędzie się pewnie w przyszłym tygodniu,

Jak to u nas w kraju. Przepis dawno obowiązuje a wyjaśnianie dopiero się zaczyna... Zresztą u nas też w czwartek odbędzie się spotkanie organizacyjne i zobaczymy co tam dyrektor ustalił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tylko zalecane
O czerwonym kapturku i wilku nic nie ma-więc,czego się czepia!

 

[ Dodano: 09-10-2012, 21:50 ]

Po części się z Tobą zgodzę, ale naprawdę jak to nazywasz, łączenie badań, nie wpływa na pobieranie opłat (ja bym to określił jako dwa badania na jednym kwicie a nie łączenie, bo łączyli to ci którzy właśnie opłaty za dodatkowe nie pobierali).
Zgadza się,robili same okresowe a teraz trzeba robić oddzielnie,bo jest zapis w zakresie okresowego jest min."4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych" ale nie ma L,ADR,uprzywiliowanego,taxi.Jest zapis w 996 "§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:"itd. Wynika z tego jednoznacznie,że badania okresowego nie można obecnie łączyć z wyżej wymienionymi,no chyba że chcesz się tłumaczyć- oszczędnością :) Także jak nie ma w zakresie okresowego pewnych czynności,to jak można to robić razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w DR są wpisy ( L taxi uprzyw. ) to

badanie nr 1 - dodatkowe z wynikiem spełnia (albo nie) warunki ...

badanie nr 2 - okresowe, z uwzględnieniem wyniku wykonanego przed chwilą dodatkowego - N za dane niezgodne, czyli ma wpis, a nie spełnia ...

 

gdy nie wpisane

1 - OBT - gdy trzeba

2 - DBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zakresie badania okresowego nie ma taxi i L to po co je wykonywać ( nie bądźmy nadgorliwi). A klienta jak skasujesz skoro on Tobie powie , że niezapłaci dodatkowo gdyż te czynności nie są wymienione w zakresie badania okresowego ?

Jeszce raz! Za wszystkie czynności dodatkowe , ale obowiązkowe w ZAKRESIE BADANIA OKRESOWEGO nie pobieramy dodatkowej oplaty i nie wykonujemy żadnego dodatkowego badania.

Nasza Taxi i L tylko po raz pierwszy i ewentualnie przy demontażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zakresie badania okresowego nie ma taxi i L to po co je wykonywać ( nie bądźmy nadgorliwi).
Może i tak,uprzywiliowanego też nie trza,niech se sam sprawdza,a adr po co zaświadczenia z badania tez niech se sam klient drukuje,taniej przecie kupic drukarke i jakis program,szybko sie zwróci,życzę powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zakresie badania okresowego nie ma taxi i L to po co je wykonywać ( nie bądźmy nadgorliwi). A klienta jak skasujesz skoro on Tobie powie , że niezapłaci dodatkowo gdyż te czynności nie są wymienione w zakresie badania okresowego ?

Jeszce raz! Za wszystkie czynności dodatkowe , ale obowiązkowe w ZAKRESIE BADANIA OKRESOWEGO nie pobieramy dodatkowej oplaty i nie wykonujemy żadnego dodatkowego badania.

Nasza Taxi i L tylko po raz pierwszy i ewentualnie przy demontażu .

Uważam że badanie dodatkowe wykonać musimy tyle że jedne wchodzą w okresowe a drugie nie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zakresie badania okresowego nie ma taxi i L to po co je wykonywać ( nie bądźmy nadgorliwi).

Gdybyś Ty miał rację, to nie mógłby mieć racji waldorf,,,

Uważam że badanie dodatkowe wykonać musimy tyle że jedne wchodzą w okresowe a drugie nie.

Też tak uważam, ale jest nas stanowczo za mało, by to ujednolicić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.