Skocz do zawartości

Niemieckie tablice wielokrotnego użycia a nowe przepisy


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Taka kwestia. Niemiecka firma działająca w Polsce posiada jedną tablicę wielokrotnego wpisu /20 pozycji/ Jak podejść do tej sprawy. Ja jestem czysty bo pojazd posiada tablicę tylko co dalej, co klient ma pozostawić w WK. W ciągu jednego dnia mogę mieć kilka badań na jednej tablicy. Jak to rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jak dokumentować wielokrotność użycia tej samej tablicy, a co do WK to za bardzo nie wiedzą jak podejść do tematu gdyż klient powinien coś zdać podczas rejestracji a może co najwyżej oświadczenie od sprzedawcy z kserem książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a ma wpisane te tablice do jakiegoś dokumentu?

Ja dzisiaj dzwoniłem do WK, w sprawie tablic z Holandii ( wiadomo jakie są).

Pwiedziano mi , że jeśli te tablice są wpisane w holenderski dokument o wyrejestrowaniu

pojazdu (RDW) , to z wynikiem P.

Chcą jeszcze tylko tłumaczenie RDW(?)- co tam tłumaczyć, to już nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a ma wpisane te tablice do jakiegoś dokumentu?

Tak jest książka z 20 pozycjami gdzie wpisują do czego założyli te tablice, Dzwoniłem do kilku WK i z tablicami jest wolna amerykanka- dla jednych bez różnicy, inni nie honorują żółtych z Niemiec dla jeszcze innych co napisze diagnosta to przejdzie bo klient składa oświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest książka z 20 pozycjami

 

Więc 20 pojazdów które były na btp muszą być tam wpisane. Bo cwaniaki zakładają tablice a nie wpisują i starcza im wtedy na 50 pojazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wystawicie?? :)

 

Ciekawy przypadek, ale myślę, że nasze tablice badawcze nie są wydawane w celu przejazdu na badanie.

 

Te zagraniczne o których pisze IVVO może dostać każdy warsztat i nie sa to badawcze (no chyba, że się mylę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze też się powtarzają.

Miałem taki przypadek - czasówki trzy razy wydane w ciągu 5-dni i w pewnym momencie pokiełbasili badania w WK- nasze chciaż mają różne PC. W Polsce też są tablice wielokrotnego wpisu- posiadają je przedstawiciele firm sprowadzających nowe pojazdy z zagranicy, zwykły śmiertelnik ani firma ich nie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadają je przedstawiciele firm sprowadzających nowe pojazdy z zagranicy

 

Oj chyba coś pokręciłeś... Jeśli już to firmy wywożące z kraju :)

 

zwykły śmiertelnik ani firma ich nie dostanie

 

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "zwykły". Ja je mam w firmie - niezwykły nie jestem ;)

 

nasze tablice badawcze nie są wydawane w celu przejazdu na badanie

 

No nie są... Ale kto mi zabroni? Mam to korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wystawicie?? :)
Pojazd jest już (czasowo) zarejestrowany w kraju, więc pewnie będzie to badanie okresowe + ewentualnie jakieś ustalenie danych. A kto inny uzna, że czasowa rejestracja to nie rejestracja, więc wystawi DIP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto inny uzna, że czasowa rejestracja to nie rejestracja, więc wystawi DIP.

Najwyższy zatem czas, by się umówić czy czasowa jest rejestracją i robić DIP a tylko przed pierwszą rejestracją w kraju ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy zatem czas, by się umówić czy czasowa jest rejestracją i robić DIP a tylko przed pierwszą rejestracją w kraju ,,,

 

Nie trzeba się umawiać, bo teraz DIP wystawia się także do czasowej z art. 74 ust. 2 pkt 2c, czyli w celu wykonania badania.

 

Blakop tylko zadał przewrotne pytanie o czasową badawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,a co wy na to , jest klijent na Pierwszym- samochodem z Danii zaś ma Dowód Rejestracyjny [do tablic] i tablice ważne do dziś tzn.09.10.2012 ,oczywiście oprócz tzw.DIP-u . Ja mu zrobiłem badanie. Zobaczymy jaki będzie odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co mają zrobić przedsiębiorcy, którzy VAT dla pojazdu sprowadzonego w celu odsprzedaży (na handel) rozliczają w miesięcznych deklaracjach?? Oni zwyczajnie nie podlegają pod obowiązek uzyskiwania druku VAT25, bo rozliczają się z US w tych kwestiach na innych zasadach. I jest to uregulowane ustawowo. A tu nagle rozp. badaniach nakłada jednak na nich ten obowiązek, no bo żeby uzyskać czasówki, to VAT25 muszą już mieć... I co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co mają zrobić przedsiębiorcy, którzy VAT dla pojazdu sprowadzonego w celu odsprzedaży (na handel) rozliczają w miesięcznych deklaracjach?? Oni zwyczajnie nie podlegają pod obowiązek uzyskiwania druku VAT25, bo rozliczają się z US w tych kwestiach na innych zasadach. I jest to uregulowane ustawowo. A tu nagle rozp. badaniach nakłada jednak na nich ten obowiązek, no bo żeby uzyskać czasówki, to VAT25 muszą już mieć... I co? :)

 

i wlasnie to jest dla mnie chore!! chore poprostu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeden z drugim - obaj Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! e - takie ustawy piszą. Zabrać 3 kolejne pensje i by się może nauczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tablice ważne do dziś tzn.09.10.2012 ,oczywiście oprócz tzw.DIP-u . Ja mu zrobiłem badanie. Zobaczymy jaki będzie odzew.

Przyjacielu w tym rozporządzeniu nowym czyli 996 nic niemówi się o ważności TR

Spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.