Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

STERNIK

PRZYCZEPKA LEKKA SAM

Polecane posty

STERNIK

Witam mam samorobke i z tego co pamietam w poprzednim WK okreslalem model jako sam

teraz mam wybor w programie jednoosiowa,skrzynia itp.Jeszcze interesuje mnie okreslenie wersji mozna wpisac inna.Nie mialem tych opcji w starym programie.Dzieki

wolf

Obowiązkowo marka SAM, model do wyboru klienta, może być sam lub 750 lub ... w sumie co chcesz. Wersja...... ja nic nie piszę.

STERNIK

Tak zrobilem SAM I SAM .Klopot zrobil sie w programie jak chcialem zaznaczyc bezter.nie idzie zrobic w przypadku jak 2 badania zrobisz razem czyli NN i pierwszy w jednym badaniu .W mojej wersji programy musialem zrobic korekte i odzielic te badania na szczesci bylo to rano :)

Psuj
czyli NN i pierwszy w jednym badaniu

No akurat NN zawsze robię jako osobne badanie :) inne badania dowolnie łączę.

danielg539
No akurat NN zawsze robię jako osobne badanie inne badania dowolnie łączę

Tez tak robie, bo NN to nie BT a inna czynność.

mmiodzio
Obowiązkowo marka SAM, model do wyboru klienta, może być sam lub 750 lub ... w sumie co chcesz. Wersja...... ja nic nie piszę.

Ewentualnie SAM i dalej B/M , przynajmniej ja tak pisze w Rejestrze.

B/M to nic innego jak Bez Modelu

Qnick
No akurat NN zawsze robię jako osobne badanie

A ja robię wszystko łącznie. Na zaświadczeniu z badania SAM'a w uwagach piszę info o nabiciu numerów (przecież to też jest zaświadczenie :) ) i załącznik i tyle a model najczęściej XXX jak klient nie ma życzeń.

danielg539
A ja robię wszystko łącznie.

Bo Ty masz taki program w którym "mozna wszystko" :cool:

W Patronacie sie tak nie da, bo jest osobny podrejest dla SAM-ów i zabytków :?

wojteczek
W Patronacie sie tak nie da

Do tej pory robiłem razem NN i badanie więc się da a teraz na wersji 7 to nie wiem.

Qnick
W Patronacie sie tak nie da, bo jest osobny podrejest dla SAM-ów i zabytków

No też mam "podrejestr" zabytków i Samów i tam też mi się dodaje badanie i osobny numer.

DARIO64
W Patronacie sie tak nie da, bo jest osobny podrejest dla SAM-ów i zabytków

Czego się nie da ?

Odnosząc się tylko do tego co napisał Qnick ,to da się dokładnie tak samo ,a przynajmniej tak było przed 07.10.2012 .

Robiłem wszystko za jednym wpisem do podrejestru ,a regułkę o nabiciu numeru drukowało z automatu.

IVVO

Analogicznie jeżeli WK wpisało D.1 i D.2 a nie D.1 i D.3 w dowodzie trzeba przepisać dane z D.2 do D.3 bo CEP "lubi" tylko D.1 i D.3. Jeśli jest tylko wpis SAM to do D.3 wpisuję co to jest przeważnie "Przyczepka" lub SAM

danielg539
Robiłem wszystko za jednym wpisem do podrejestru ,a regułkę o nabiciu numeru drukowało z automatu.

Nigdy tak nie próbowałem no ale na upartego to tak można zrobić.

wiedza5

Panowie a w jakiej kolejności teraz po zmianach robicie sam przyczepki ? pierwszwy wpis do rejestru nabicie numerów+wykonanie tabliczki znamionowej, drugi wpis do rejestru badanie zgodność warunków -sam ?

Psuj
Panowie a w jakiej kolejności teraz po zmianach robicie sam przyczepki ? pierwszwy wpis do rejestru nabicie numerów+wykonanie tabliczki znamionowej, drugi wpis do rejestru badanie zgodność warunków -sam ?

Tak samo jak kiedyś. Nic się nie zmieniło.

JACEK GUZ

Dokładnie tak ::hey

wiedza5

Dzięki Jacek ,wolałem zadać proste pytanie niż szczelić dużego byka .

[ Dodano: 15-10-2012, 10:44 ]

A jeszcze małe pytanie odnośnie $ poz 7.6+7.8+1.9 ? Jest to przyczepka do 750kg DMC.Sory że tak się podpytuję ale szykuje mi się właśnie takie badanie .

JACEK GUZ

Tak to właśnie liczymy czyli 78+36+49=163

Pzdr. :)

marceli2

Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ mam pytanie odnośnie pp lekkiej sam. Czy na badanie klient musi przyjechać (przywieść ją) na pozwoleniu czasowym i tymczasowych tablicach rejestracyjnych tak jak inne pojazdy?

Tomasz56
Czy na badanie klient musi przyjechać (przywieść ją) na pozwoleniu czasowym i tymczasowych tablicach rejestracyjnych tak jak inne pojazdy?

Od 7.10. tablice próbne i PC.

michal_k
Od 7.10. tablice próbne i PC.

A na jakiej podstawie? Taka przyczepa podlega badaniu zgodności, a do niego nie są wymagane tablice.

marceli2

No właśnie też tak myślę, że nie są potrzebne. Ale abstrahując to gdyby były to jaki nr. podwozia WK by wpisał w PC.... pewnie ten który widnieje w decyzji..ok. Przyjedzie klient taką przyczepką, robię identyfikację i N ( a najlepiej zatrzymanie PC) za brak nr. podwozia i TZ. Wraca się do WK po skierowanie na ustalenie danych...ale czego jak nie ma ani nr.podwozia ani TZ i koło się zamyka. To taki mój tok rozumowania. A czy jest gdzieś napisane że

Taka przyczepa podlega badaniu zgodności, a do niego nie są wymagane tablice.

Tomasz56
A na jakiej podstawie? Taka przyczepa podlega badaniu zgodności, a do niego nie są wymagane tablice.

Zgadza się może nie musi.Jeżeli klient chce w sposób bezpieczny przyciągnąć przyczepę na bad.zgodności, może pobrać tablice i PC,ubezpieczyć i przyciągnąć.Osobiście robiłem SAM-kę i miał tablice próbne i PC.W dowodzie PC była wpisana podstawa prawna wydania i marka pojazdu bez danych tech.

michal_k
Zgadza się może nie musi.Jeżeli klient chce w sposób bezpieczny przyciągnąć przyczepę na bad.zgodności, może pobrać tablice i PC,ubezpieczyć i przyciągnąć.

Legalnie i tak tego nie może zrobić, bo pojazd uczestniczący w ruchu musi mieć cechę identyfikacyjną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.