Skocz do zawartości

PRZYCZEPKA LEKKA SAM


STERNIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam samorobke i z tego co pamietam w poprzednim WK okreslalem model jako sam

teraz mam wybor w programie jednoosiowa,skrzynia itp.Jeszcze interesuje mnie okreslenie wersji mozna wpisac inna.Nie mialem tych opcji w starym programie.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    10

  • michal_k

    8

  • abcs

    6

  • JANUSZ60

    5

Tak zrobilem SAM I SAM .Klopot zrobil sie w programie jak chcialem zaznaczyc bezter.nie idzie zrobic w przypadku jak 2 badania zrobisz razem czyli NN i pierwszy w jednym badaniu .W mojej wersji programy musialem zrobic korekte i odzielic te badania na szczesci bylo to rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo marka SAM, model do wyboru klienta, może być sam lub 750 lub ... w sumie co chcesz. Wersja...... ja nic nie piszę.

 

Ewentualnie SAM i dalej B/M , przynajmniej ja tak pisze w Rejestrze.

 

B/M to nic innego jak Bez Modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat NN zawsze robię jako osobne badanie

 

A ja robię wszystko łącznie. Na zaświadczeniu z badania SAM'a w uwagach piszę info o nabiciu numerów (przecież to też jest zaświadczenie :) ) i załącznik i tyle a model najczęściej XXX jak klient nie ma życzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie sie tak nie da, bo jest osobny podrejest dla SAM-ów i zabytków

Czego się nie da ?

Odnosząc się tylko do tego co napisał Qnick ,to da się dokładnie tak samo ,a przynajmniej tak było przed 07.10.2012 .

Robiłem wszystko za jednym wpisem do podrejestru ,a regułkę o nabiciu numeru drukowało z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie jeżeli WK wpisało D.1 i D.2 a nie D.1 i D.3 w dowodzie trzeba przepisać dane z D.2 do D.3 bo CEP "lubi" tylko D.1 i D.3. Jeśli jest tylko wpis SAM to do D.3 wpisuję co to jest przeważnie "Przyczepka" lub SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystko za jednym wpisem do podrejestru ,a regułkę o nabiciu numeru drukowało z automatu.

Nigdy tak nie próbowałem no ale na upartego to tak można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w jakiej kolejności teraz po zmianach robicie sam przyczepki ? pierwszwy wpis do rejestru nabicie numerów+wykonanie tabliczki znamionowej, drugi wpis do rejestru badanie zgodność warunków -sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w jakiej kolejności teraz po zmianach robicie sam przyczepki ? pierwszwy wpis do rejestru nabicie numerów+wykonanie tabliczki znamionowej, drugi wpis do rejestru badanie zgodność warunków -sam ?

 

Tak samo jak kiedyś. Nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w jakiej kolejności teraz po zmianach robicie sam przyczepki ? pierwszwy wpis do rejestru nabicie numerów+wykonanie tabliczki znamionowej, drugi wpis do rejestru badanie zgodność warunków -sam ?

 

Dokładnie tak ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek ,wolałem zadać proste pytanie niż szczelić dużego byka .

 

[ Dodano: 15-10-2012, 10:44 ]

A jeszcze małe pytanie odnośnie $ poz 7.6+7.8+1.9 ? Jest to przyczepka do 750kg DMC.Sory że tak się podpytuję ale szykuje mi się właśnie takie badanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ mam pytanie odnośnie pp lekkiej sam. Czy na badanie klient musi przyjechać (przywieść ją) na pozwoleniu czasowym i tymczasowych tablicach rejestracyjnych tak jak inne pojazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na badanie klient musi przyjechać (przywieść ją) na pozwoleniu czasowym i tymczasowych tablicach rejestracyjnych tak jak inne pojazdy?

_________________

 

Od 7.10. tablice próbne i PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7.10. tablice próbne i PC.

 

A na jakiej podstawie? Taka przyczepa podlega badaniu zgodności, a do niego nie są wymagane tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę, że nie są potrzebne. Ale abstrahując to gdyby były to jaki nr. podwozia WK by wpisał w PC.... pewnie ten który widnieje w decyzji..ok. Przyjedzie klient taką przyczepką, robię identyfikację i N ( a najlepiej zatrzymanie PC) za brak nr. podwozia i TZ. Wraca się do WK po skierowanie na ustalenie danych...ale czego jak nie ma ani nr.podwozia ani TZ i koło się zamyka. To taki mój tok rozumowania. A czy jest gdzieś napisane że

Taka przyczepa podlega badaniu zgodności, a do niego nie są wymagane tablice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie? Taka przyczepa podlega badaniu zgodności, a do niego nie są wymagane tablice.

 

Zgadza się może nie musi.Jeżeli klient chce w sposób bezpieczny przyciągnąć przyczepę na bad.zgodności, może pobrać tablice i PC,ubezpieczyć i przyciągnąć.Osobiście robiłem SAM-kę i miał tablice próbne i PC.W dowodzie PC była wpisana podstawa prawna wydania i marka pojazdu bez danych tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się może nie musi.Jeżeli klient chce w sposób bezpieczny przyciągnąć przyczepę na bad.zgodności, może pobrać tablice i PC,ubezpieczyć i przyciągnąć.

 

Legalnie i tak tego nie może zrobić, bo pojazd uczestniczący w ruchu musi mieć cechę identyfikacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.