Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne z Niemiec i Holandii


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    17

  • JANUSZ60

    16

  • eborg

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sądzę, że tak jeżeli są wpisane w jakimś dokumencie np. w wymeldowaniu.

Miałem taki przypadek z Holandii.

Dzwoniłem do WK - powiedzieli mi, że jeżeli w wymeldowaniu holenderskim (RDW) jest

ten numer , to ok.

"Zawinszowali" tylko tłumaczenie tego RDW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można uznać tablice wyjazdowe z Niemiec z żółtym paskiem lub czerwonym za prawidłowe? lub te holenderskie "plastiki"

 

Sądzę, że tak jeżeli są wpisane w jakimś dokumencie np. w wymeldowaniu.

 

Właśnie nie jestem tego taki pewny.

Ponieważ w 996:

§ 1. Badania techniczne polegają na:

1) sprawdzeniu, czy pojazd odpowiada warunkom technicznym określonym w:

(...)

d) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322, z późn. zm.7)),

 

Więc w rozporządzeniu masz określone wzory tablic i inne wymogi (oczywiście stare wzory zachowują ważność) i z pewnością żadne tablice z zagranicy się nie "załapią".

 

A może się mylę :?::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w rozporządzeniu masz określone wzory tablic i inne wymogi (oczywiście stare wzory zachowują ważność) i z pewnością żadne tablice z zagranicy się nie "załapią".

A może się mylę :?::)

 

Nie mylisz się, to kuriozum ! :ok

Nie można skutecznie sprawdzić tablic zagranicznych wg. naszych rozporządzeń bo nie ma w nich niczego nt. zagranicznych tablic rejestracyjnych.

Dodatkowo jeśli na stronach ministerstwa są wzory zagranicznych DR to nie ma żadnej bazy danych wzorów zagranicznych TR.

Ale to nie TR z takiej bazy mamy porównywać ale z tym co w rozporządzeniu o rejestracji a tam mowa tylko o krajowych TR :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można skutecznie sprawdzić tablic zagranicznych wg. naszych rozporządzeń bo nie ma w nich niczego nt. zagranicznych tablic rejestracyjnych.

To jak sprawdzisz pojazd wymieniony w 996, paragr.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można skutecznie sprawdzić tablic zagranicznych wg. naszych rozporządzeń bo nie ma w nich niczego nt. zagranicznych tablic rejestracyjnych.

To jak sprawdzisz pojazd wymieniony w 996, paragr.7.

A Ty jak?

Bo najwyraźniej ustawa tworzy obowiązek przeprowadzania jakiegoś badania ale nie daje instrumentów do jego przeprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego, że nic na temat "blach" zagranicznych nie ma, to sądzę

że podejście mojego WK jest prawidłowe.

Czyli bez tablic "P"?

Słusznie :ok ,

Bo co z tego, że ma te zagraniczne tablice jeżeli i tak nie możesz ich prawidłowo zweryfikować.

Jednak póki co zapis w 996 jest jednoznaczny, brak TR wynik "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ma tablice zagraniczne - to że z weryfikacją kłopot, to już inny temat.

Tak się zastanawiam czy aby sami sobie nie utrudniamy życia......

 

Nie wiem czy to "inny temat" bo to ktoś nam utrudnia życie.

Powiem tak, jak jeszcze jeździłem TIRem to jak zatrzymała mnie policja we Włoszech i nie mogliśmy sie dogadac co do dokumentu którego żadali ode mnie, to w końcu policjant przyniósł segregator ze wzorami wszystkich dokumentów z różnych krajów.

Wzory dokumentów jakich wymagają przy przewozie TIR, w tym i tych polskich!

 

A ty nie wiesz przy BT czy zagraniczne TR są oryginalne i prawidłowo zalegalizowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nie wiesz przy BT czy zagraniczne TR są oryginalne i prawidłowo zalegalizowane...

Puki co - wydaje mi się - nikt od nas tego nie wymaga.....

 

Pocztaj krok po kroku poz 0 z tabeli a dojdziesz do tego:

poz 0.1 pkt d) Tablice rejestracyjne nielegalizowane. UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy co drążyć i tak wyjdzie wszystko w "praniu".

Mówię- dzwoniłem do swojego WK, pytałem i powiedziano mi żebym zrobił BT, na takich tablicach jakie ma.

Zrobiłem już chyba 3 szt. i puki co nic nie wraca.

Dario , legalizacja jest na tekturze (taki stempel który ją deformuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalizacja na tekturze ?

 

A chociażby ! Ja nie mam instrumentów do tego aby sprawdzić czy dana tablica z zagranicy jest legalna czy nie, nie jestem wstanie udowodnic klientowi że on takiej nie otrzymał "gdzieś tam". Piszę więc to co widze i koniec ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jak?

Ja sobie jakoś poradzę, mam katalogi ,internet itp. :)

Bo polski diagnosta musi "sobie radzić" bo nikt mu nie poradzi :ok

Inni mają mądrzejszą władzę i po prostu przemyślane, przejrzyste prawo :cool:

W katalogach to akurat nic o zagranicznych TR nie ma natomiast wzór TR jest w rozporządzeniu o rejestracji.

A surfując po internecie to można sobie na kompa zwlec trojana albo inne robactwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to WK go właśnie kontroluje i rozlicza

Masz racje Błażeju ale :) a jak widzisz Bt dodatkowe po zmianie przepisów odnośnie zmian konstrukcyjnych gdy na zaświadczeniu widzisz dodane zdjęcia :P bo umnie dzisiaj w WK dziewczyny były zaszokowane takim zaświadczeniem i konsternacja co to jest a przecież to WK kontroluje i rozlicza ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w praktyce osoby z rejestracji i nadzoru nie mają ze sobą nic wspólnego... Ale od strony organizacyjnej to ten sam organ przecież...

To jedni i drudzy tak swobodnie mogą sobie interpretować, jednoznaczne w końcu, zapisy w rozporządzeniu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.