Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne z Niemiec i Holandii


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    17

  • JANUSZ60

    16

  • eborg

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nam jednak j.w. ma kto kazać wykonywać BT bez TR pomimo, że w rozporządzeniu stoi inaczej!

A jak zrozumieć to naklejki legalizacyjne TR jeśli są wymagane, rozumiem to jeśli chodzi o TR nasze ale zagraniczne :shock: zkąd mam wiedzieć które i jak są legalizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam jednak j.w. ma kto kazać wykonywać BT bez TR pomimo, że w rozporządzeniu stoi inaczej!

A jak zrozumieć to naklejki legalizacyjne TR jeśli są wymagane, rozumiem to jeśli chodzi o TR nasze ale zagraniczne :shock: zkąd mam wiedzieć które i jak są legalizowane

Nie masz mozliwosci wiedziec wazne ze sa wpisane w DR z zagranicy mam przypadki tak roznych tablic ale u nas jest wazne to co napisalem zeby byly w DR wpisane.Niemiecki mialem maly DR tymczsowy na 5 dni taki rozowy tez wszystko gralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy "zonk"!

Robiłem pierwsze w RP, z Holandii (13-10-2012r.) - "ichnie" tablice (tekturowe).

W WK, powiedziano że tak nie można i wydali PC+tablice.

Na razie bez konsekwencji.

Tylko teraz - tablice i PC wydane 18-10-2012r.

Zastanawiam się jak to skorygować i czy pisać datę pierwszej rej. w kraju z PC?

Zapomniałem dopisać, że klient miał oświadczenie od handlarza (pokazał je dopiero w WK),

że pojazd sprowadzony bez tablic rejestracyjnych.........

 

[ Dodano: 19-10-2012, 09:12 ]

Nie dodałem, że ja nie miałem pojęcia o istnieniu takowego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzwonili dzisiaj z WK z Opoczna żebym przeprawił :shock: wynik badania na negatywny bo niemieckie TR nie posiadają legalizacji :razz:

 

Już ze 20 badań zrobiłem na "nielegalizowanych" niemieckich TR i inne WK to tolerowały...

 

Jeszcze mnie straszą, że powiadomią moje Starostwo o nieprawidłowo wykonanym badaniu... Co za życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzwonili dzisiaj z WK z Opoczna żebym przeprawił :shock: wynik badania na negatywny bo niemieckie TR nie posiadają legalizacji :razz:

 

Już ze 20 badań zrobiłem na "nielegalizowanych" niemieckich TR i inne WK to tolerowały...

 

Jeszcze mnie straszą, że powiadomią moje Starostwo o nieprawidłowo wykonanym badaniu... Co za życie...

 

Co to znaczy "nielegalizowanych niemieckich tablic"? Przypadkiem nie były to podróbki niemieckich TR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież badania techniczne polegają na sprawdzeniu pojazdów pod kątem polskich warunków technicznych (w tym warunków technicznych dla tablic). Zatem jeśli ju sprawdzać tablice to oczywiste dla mnie jest, że każda zagraniczna tablica tych warunków nie spełnia, więc wynik badania musi być N.

Już bliższym logice jest w ogóle pominięcie sprawdzania tablic w ogóle dla pojazdów nie zarejestrowanych w kraju, niż wystawienie wyniku P dla pojazdu, co pochodzenia i legalności tablic nie macie ŻADNEJ wiedzy (i mieć nie możecie przecież).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] każda zagraniczna tablica tych warunków nie spełnia, więc wynik badania musi być N.[...]

 

Czyli każdy samochód sprowadzony i przedstawiony do badania ma dostawać wynik N jeśli posiada zagraniczne TR? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] każda zagraniczna tablica tych warunków nie spełnia, więc wynik badania musi być N.[...]

 

Czyli każdy samochód sprowadzony i przedstawiony do badania ma dostawać wynik N jeśli posiada zagraniczne TR? :shock:

Literalnie tak być powinno, bo na BT sprawdzamy zgodność pojazdu z naszymi ustawami i rozporządzeniami a w nich mamy tylko wzory naszych krajowych TR.

Zagraniczne nie spełniają wymogów zapisanych w naszym rozporządzeniu o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy samochód sprowadzony i przedstawiony do badania ma dostawać wynik N jeśli posiada zagraniczne TR? :shock:

 

No skoro aż tak bardzo literalnie mamy się trzymać rozporządzenia, to tak!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro aż tak bardzo literalnie mamy się trzymać rozporządzenia, to tak!!

 

No i to mnie boli.

Tak samo jak nie mogę potwierdzić, nie mogę również podważyć legalności tablic.

Są metalowe, elegancko :) tłoczone, zgadzają się z dokumentem a i tak za chwilę będą wymienione na nasze legalizowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzwonili dzisiaj z WK z Opoczna żebym przeprawił :shock: wynik badania na negatywny bo niemieckie TR nie posiadają legalizacji :razz:

Jeszcze mnie straszą, że powiadomią moje Starostwo o nieprawidłowo wykonanym badaniu... Co za życie...

 

Takie działanie to wyraźna nadinterpretacja.

Niby z czym miałbyś tę tablicę porównać?

Jeśli jest baza danych w ministerstwie z zagranicznymi dokumentami rejestracyjnymi tak nie ma takiej bazy z tablicami rejestracyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że na takich tablicach przeprowadzałem już setki badań od dawien dawna i nigdy nie było z tym problemu.

Od 8.10.2012 jakaś paranoja niektórych ogarnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.

Tak doganiamy tą Europę, dostosowując nasze przepisy do różnych dyrektyw unijnych.....

A tu patrzcie : samochód sprowadzony z tej Europy jadący na ich tablicach -legalnie, przez pół kontynentu ........

Nagle u nas okazuje się, że tablice ma nielegalne.

Jeździć sobie możesz - zarejestrować już nie, bo do rejestracji tablice nieodpowiednie.

Jakoś tak dziwnie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie działanie to wyraźna nadinterpretacja.

Niby z czym miałbyś tę tablicę porównać?

Jeśli jest baza danych w ministerstwie z zagranicznymi dokumentami rejestracyjnymi tak nie ma takiej bazy z tablicami rejestracyjnymi.

 

Tablice rejestracyjne mają spełniać określone warunki techniczne - określone w stosownym rozporządzeniu. I badanie techniczne polega na stwierdzeniu stanu pojazdu z tymi warunkami. Poleca paragraf 1 pkt 1 lit.d w tym wypadku.

 

I teraz jak niby diagnosta ma ocenić zgodność tablic niemieckich?? No analogicznie powinien to zrobić w stosunku do ich przepisów określających warunki techniczne dla tablic. Tylko po pierwsze - jak niby ma do nich w warunkach SKP ma dotrzeć? A ważniejsze pytanie po co, skoro rozporządzenie nie każe do takich zagranicznych przepisów sięgać.

 

Marku - w cytowanym paragrafie 1 rozporządzenia, które wyjaśnia NA CZYM POLEGA BADANIE TECHNICZNE nie ma nic na temat tego, żeby się posiłkować jakąś stroną internetową przy badaniach :) Zresztą samo zdjęcie tablicy na stronie www to chyba nieco za mało, żeby stwierdzić, czy tablica przedstawiona na SKP jest legalna i spełnia warunki techniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz jak niby diagnosta ma ocenić zgodność tablic niemieckich?? No analogicznie powinien to zrobić w stosunku do ich przepisów określających warunki techniczne dla tablic. Tylko po pierwsze - jak niby ma do nich w warunkach SKP ma dotrzeć? A ważniejsze pytanie po co, skoro rozporządzenie nie każe do takich zagranicznych przepisów sięgać.

 

Marku - w cytowanym paragrafie 1 rozporządzenia, które wyjaśnia NA CZYM POLEGA BADANIE TECHNICZNE nie ma nic na temat tego, żeby się posiłkować jakąś stroną internetową przy badaniach :) Zresztą samo zdjęcie tablicy na stronie www to chyba nieco za mało, żeby stwierdzić, czy tablica przedstawiona na SKP jest legalna i spełnia warunki techniczne :)

 

I dlatego WK popełniają błąd kładąc zbyt duży nacisk na sprawę zagranicznych TR.

Tym bardziej że za chwilę sami zutylizują te tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego WK popełniają błąd kładąc zbyt duży nacisk na sprawę zagranicznych TR.

Tym bardziej że za chwilę sami zutylizują te tablice.

 

I WK i SKP myślę. Generalnie nie widzę przeszkód dla dalszego stosowania wykładni MI ze słynnych 27 odpowiedzi, aby zwyczajnie brać pod uwagę, że pojazd jeszcze nie zarejestrowany w kraju tablic mieć nie będzie i ten punkcik odpuszczamy. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie brać pod uwagę, że pojazd jeszcze nie zarejestrowany w kraju tablic mieć nie będzie i ten punkcik odpuszczamy. I tyle.

Jest to logiczne ale w zgodzie z przepisami tak postepowac nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo wszyscy mogą pobrać czerwone blachy.

 

Literalnie - też nie. Bo badanie ma nastąpić PRZED rejestracją - a nie po. Rejestracja czasowa to też rejestracja. Taki pojazd może tak samo uczestniczyć w ruchu jak każdy inny pojazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Teraz krótko: robić na niebieskich niemieckich czy nie robić?

Chwilowo stanęło na moim bo powiedziałem, że nie będę zmieniał wyniku badania.

Pojazd zostanie zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.