Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne z Niemiec i Holandii


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    17

  • JANUSZ60

    16

  • eborg

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miałem wczoraj miał wpisane ręcznie, na pierwszej stronie były wydrukowane dane właściciela obecnego i coś tam jeszcze. Zrobiłem przegląd

Wydrukowany to mają tylko nr rejestracyjny.

U nas jest to już legalne do tego stopnia, że na niemieckich zjazdówkach (przeterminowanych również) robimy sprowadzone z Austrii,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest to już legalne do tego stopnia, że na niemieckich zjazdówkach (przeterminowanych również) robimy sprowadzone z Austrii,,,

Przecież w Berlinie są auta z całej europy i na miejscu kupujesz tablice z żółtym paskiem które są robione na miejscu a nie jak u nas w tajnej fabryce która wygrała tajny przetarg. Aż dziwne że Niemcy są w UE jak tablice po barakach robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj miał wpisane ręcznie, na pierwszej stronie były wydrukowane dane właściciela obecnego i coś tam jeszcze. Zrobiłem przegląd

Wydrukowany to mają tylko nr rejestracyjny.

U nas jest to już legalne do tego stopnia, że na niemieckich zjazdówkach (przeterminowanych również) robimy sprowadzone z Austrii,,,

 

Szkoda tylko że z Austrii na zółtych nie można wracać - kosmiczne mandaty jak na terenie Austrii złapią na tych tablicach, pomimo że je sprzedają w Austrii legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że z Austrii na zółtych nie można wracać - kosmiczne mandaty jak na terenie Austrii złapią na tych tablicach, pomimo że je sprzedają w Austrii legalnie

 

A czy to czasem nie jest pogwałcenie konwencji? Dlaczego pojazd dopuszczony (czasowo) do ruchu w Niemczech nie mógłby się poruszać w innym kraju UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego ze każde Państwo dba o swoje finanse - w Austrii są tablice zjazdowe tylko koszt to 250 euro w górę z ubezpieczeniem. Pisałem do konsulatu w Wiedniu i nie chcą się tym zajmować a mandaty trzeba zapłacić od razu na miejscu bo nie ma dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego ze każde Państwo dba o swoje finanse - w Austrii są tablice zjazdowe tylko koszt to 250 euro w górę z ubezpieczeniem.

 

Ale państwo powinno też przestrzegać prawa i umów międzynarodowych, które ratyfikowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wezmę Cię ze sobą za kierowce i będziesz tłumaczył policjantowi austriackiemu na drodze swoje racje. To jakby grochem o ścianę.

 

Pewnie trzeba by się bawić w sądy i tam dowodzić swoich niewątpliwych racji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kupić na allegro tablice jakie się chce zrobią wszystkie, koszt 50zl i tez przyjeżdżaja na przegląd (niemieckie , holenderskie nawet ze znakiem EU. I co wtedy robimy czy nie?. Osoby które sprowadzaja kupuja i przyjeżdzaja z takimi tylko dla sztuki w wydziale komunkacji i tak do kosza trafiają. Chyba że urządnik jakiś nadgorliwy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu sens jak 62zł kosztują polskie czerwone czasówki???

 

A sens taki, że do polskich potrzebujesz komplet dokumentów (VAT, AKC itd.) - a to koszt i czas (VAT25 w wielu urzędach to tydzień, akcyzę też nie wszędzie dostaniesz w jeden dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kupić na allegro tablice jakie się chce zrobią wszystkie, koszt 50zl i tez przyjeżdżaja na przegląd (niemieckie , holenderskie nawet ze znakiem EU. I co wtedy robimy czy nie?. Osoby które sprowadzaja kupuja i przyjeżdzaja z takimi tylko dla sztuki w wydziale komunkacji i tak do kosza trafiają. Chyba że urządnik jakiś nadgorliwy......

 

oczy wyszły mi na wierzch :shock:

jak tu kontrolować tablice rejestracyjne jak to wszystko można kupić :-?

już chyba wiem czemu niektóre blachy mają nieco `inne` kształty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy spotkaliście się z różowym świstkiem cienkim jak zwykła kartka papieru?

Do mnie zazwyczaj do tej pory trafiały takie jakby tekturowe z twardej kartki aż tu nagle handlarz rzuca mi różowy świstek własnoręcznie wypełniony i jeszcze coś tam pokreślone było.

Co o tym myśleć ?? może być cienki czy ma być na grubszej kartce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i poszedł okólniczek odnośnie tabliczek :?

 

"W związku z powtarzającymi się przypadkami wykonywania okresowych badań technicznych pojazdów sprowadzonych z Niemiec na nieoryginalnych tablicach rejestracyjnych i wystawiania zaświadczeń z przeprowadzonych badań z wynikiem pozytywnym, informuję i przypominam, że zakres okresowego badania obejmuje między innymi sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu, co jest określone w pkt. 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26.06.2012r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. z 2012r. poz.996 )."

 

"Zatem wykonywanie badań na nieoryginalnych tablicach rejestracyjnych jest niezgodne z prawem.

Taki klient powinien pobrać tablice tymczasowe.

Trochę inaczej należy traktować pojazdy sprowadzone na tablicach nieoryginalnych ale wywozowych np. z Francji, Holandii i Belgii itp.

Oczywiście każdą sprawę należy traktować w sposób indywidualny."

 

Koniec cytatu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wykonywanie badań na nieoryginalnych tablicach rejestracyjnych jest niezgodne z prawem.

A, że coraz więcej jest takich, które od oryginalnych się niczym nie różnią, to już mniej ważne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloułłł :shock:

Jakieś szkolenie odnośnie legalności, oryginalności, ważności tabliczek?

Które zjazdowe, dojazdowe, przejazdowe??

Które odpowiadają naszemu ministru???

Wiem!

Tylko nasze czerwone i pozwolenie czasowe :D:D:D

 

Jak blachy niemieckie, to bez litości! :twisted:

Jak z Francji i Beneluxu inaczej trochę :) (Chyba z racji bliskości nieoficjalnej siedziby parlamentu unijnego)

No i indywidualnie ma się rozumieć :?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blachy niemieckie, to bez litości! :twisted:

Problem w tym, że niemieckie też według uznania (jak profesjonalnie wykonane to robić), a gdyby coś nie wyszło to prokurator porówna z oryginałem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje JANUSZ60, żeby pozbyć się problemu blach :D

To trza napisać oświadczenie o tym, że... tablice zutylizowały się, pobrać tymczasowe i po sprawie :D

Żadnego zdawania, porównywania, przesyłania właściwym Organom Rejestrującym.

Nic nie zalega, pod biurkami się nie wala :x

I takie tam, ale nie chcę przesadzać.

Spadam do roboty, bo zaraz oberwę bana :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co za idiota jest autorem tego okólnika?

Obawiam się, że z racji pełnionej funkcji (wcześniej czy później) dowiesz się o tym, gdyż niektóre zachowania coraz bardziej zakrawają na kpinę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się komentować tego okólnika ale się wysilę. Teraz diagnosta to jeszcze nie dość że swoją robotę musi zrobić (sprawdzić stan tech.) to jeszcze prawnikiem ma być i rozbijać zdania z przepisów na czynniki pierwsze żeby wyłapać sens przepisu i wiedzieć co autor tego przepisu miał na myśli tworząc ów przepis to jeszcze teraz ma być detektywem i prowadzić dochodzenie w sprawie tego czy przedstawione do badania tablice z obcego kraju są oryginalne czy nie :razz: normalnie żenada :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.