Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne z Niemiec i Holandii


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

No powiedzcie proszę - bo nie mam dostępu do takich pism - jaki idiota stwierdził, że polski diagnosta ma obowiązek sprawdzać warunki techniczne ZAGRANICZNYCH tablic w oparciu o polskie rozporządzenie w tym zakresie?? No przecież to żadna tablica nie przejdzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Marek1

    17

  • JANUSZ60

    16

  • eborg

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kombinuje takie rozwiązanie, że robię badanie bez ściemy po legalu... co nie... w sobie specyficzny sposób opisuję zaświadczenie, że a jakże dwie tablice na dodatek o tych samych numerach co w zagraniczny dowód wpisali.

A po badaniu... "tablice licho wie, panie dzie musi na szosie odpadli obie" :D

I co w takim przypadku?

Na podstawie oświadczenie "o zapodzianiu tablic" rejestruje się furę, czy nie-e??? :evil:

 

Dobrej nocy życzę.

 

P.S.

Zwracam się z prośbą o zmianę rzeczownika od przymiotnika zastosowanego miedzy mymi postami na bardziej oczom (uszom) milszy. :)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Zatem wykonywanie badań na nieoryginalnych tablicach rejestracyjnych jest niezgodne z prawem.

...Oczywiście każdą sprawę należy traktować w sposób indywidualny."

czy to nie przeczy sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy przeczy - czy też nie. właśnie dzwoniła pani z wk gdzieś z okolic lublina i ponoć popełniłem czyn który nazywa się zrobienie badania na "nieorginalnych" tablicach rejestracyjnych niemieckich ................i pani zgłasza sprawę na policję. tablice ponoć - bo nie pamiętam tego faktu - nie mają naklejek i tłumaczenie tej pani żę naklejki są w niemczech zrywane nie pomogło. zobaczymy jak się sprawa rozwinie, ale mnie to się ż...na to wszystko chce, żenada w tym kraju jest coraz większa.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - doskonale o tym wiem, ale te naklejki są zdrapywane (wg. mojej wiedzy) przy wyrejestrowaniu pojazdu - to na dobrą sprawę nie powinno ich być.

jak poszukasz dalej to jeszcze znajdziesz na alledrogo tablice rejestracyjne. tylko o co w tym wszystkim chodzi????

pojazd ma być sprawny i spełniać warunki techniczne - a nie jego zagraniczna tablica - która za 5 sekund wyląduje w koszu

 

 

mało tego - na jakiej podstawie prawnej - ja mam stwierdzić że dana tablica - jest legalna czy też nie? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo diagnosty z pewnością niemieckie warunki nie interesują :)

 

Co do dokumentów przy badaniu to zapis o sprawdzaniu "zgodności z DR lub odpowiadającym mu dokumentem" można uznać za podstawę do tego by był to zagraniczny dokument rejestracyjny.

Natomiast w żadnym z rozporządzeń czy ustaw, na które powołują się w DzU 996, nie mamy żadnych warunków dot. zagranicznych tablic rejestracyjnych.

Jednak niełatwo się obronić przed zarzutem stawianym przez WK o nieoryginalności tablic.

Bo mogłoby sie okazać, że brak możliwości potwierdzenia prawidłowości zagranicznych TR, powinien skutkować wynikiem "N" dla wszystkich pojazdów na zagranicznych TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niełatwo się obronić przed zarzutem stawianym przez WK o nieoryginalności tablic.

 

Bardzo łatwo. Jednym zdaniem bym odpowiedział na taki zarzut:

 

"Twierdzi Pani, że fałszywa? Najmocniej przepraszam, ale czy może Pani mi wskazać akt prawny regulujący warunki techniczne dla tej tablicy?"

 

I koniec tematu :)

 

Inna sprawa, że literalnie jak najbardziej np. Fahrzeugschein z Niemiec TO NIE JEST dowód rejestracyjny, a ich tablice TO NIE tablice w rozumieniu naszych przepisów :)

Więc literalnie faktycznie - pojazd z zagranicy w zasadzie nie ma co do szukania na polskiej SKP. :) Chyba, że przyjmujemy, że przepis ten jednak możemy stosować wyłącznie dla pojazdów zarejestrowanych w kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo. Jednym zdaniem bym odpowiedział na taki zarzut:

"Twierdzi Pani, że fałszywa? Najmocniej przepraszam, ale czy może Pani mi wskazać akt prawny regulujący warunki techniczne dla tej tablicy?"

I koniec tematu :)

 

Zgoda; jeśli ograniczałoby się to do słownego przerzucania się z Panią/z Panem argumentami. :-D

Gorzej, jeśli sprawa pójdzie do SKO a tam "mądrzy interpretatorzy" uznają, że jesli nie można stwierdzić legalności zagranicznej TR to należy odwołać się do rzeczoznawcy. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca tylko w przypadku ustalania danych technicznych...

 

Nie sądzę, aby przy odwołaniu był tu jakikolwiek problem - nawet jeśli wymagałoby to drugiej instancji. Tym bardziej, że proszę pamiętać rozmawiamy o tablicach mogących jak najbardziej mogących uchodzić za oryginalne i kłócimy się o jakieś nalepki itd. Nie porównujmy tego np. do klepnięcia auta na "tablicach" napisanych na kartce papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy tego np. do klepnięcia auta na "tablicach" napisanych na kartce papieru.

 

No ostatnio to ćwiczyłem z autem z Holandii i stnęło na PC i czerwonych tablicach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... Oj tam... tablice zagraniczne.

Już siódmą furę miałem na stacji z tymi samymi tymczasowymi numerami. :evil:

Jakby definicji tablic wielokrotnych nie znalazłem (czyt. nie szukałem), ale...

życie samo pokazuje.

Acha.

Tymczasem tymczasowo tymczasową tablicę zastosowano wielorazowo. :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem tymczasowo tymczasową tablicę zastosowano wielorazowo.
takie jest zadanie tej Tablicy i pozwolenia,ze jakiś czas na tej furze,a jakiś na tamtej

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już siódmą furę miałem na stacji z tymi samymi tymczasowymi numerami.

U mnie "kupują-dorabiają"zgodnie z DR...Nie ma zadnej wielokrotnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "kupują-dorabiają"zgodnie z DR...Nie ma zadnej wielokrotnosci...
a u mnie juz nie dorabiają do briefu,bo WK takich nie przyjmuje,a nam delikatnie zakazał :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie juz nie dorabiają do briefu,

Wydaje się, że u nas (po krótkiej ale zaciętej walce) też się już handlarze pogodzili z tym, że nic nie wskórają i wyjęli czasowe niemieckie (z ważnym, o dziwo terminem), oraz nasze tymczasowe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam w Urzędach to tylko kasa w głowie - już nie wiecie jak skubać ludzi to jeszcze wam się po dwa razy za tablice naliczać chce. Żyć nie umierać zamiast ułatwiać to utrudniać i tylko kasę ciągnąć z ludzi, a pan /pani/ urzędnik czyste rączki i ciepła posadka za nasze /państwowe/ pieniądze. W tym kraju już lepiej nie będzie przez taką bandę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krótkiej ale zaciętej walce

 

U mnie też walczyli nawet do ministerstwa dzwonili ale szybko się skończyła wojenka i się nauczyli jak ważne tablice i jest do nich DR to można przyjechać na SKP a jak nie ma to do WK najpierw po czasówki.

 

A z Holandii te malowane markerem jak u Was bo u mnie jedzie po czasówki ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam w Urzędach to tylko kasa w głowie

Ani diagności, ani WK nie tworzą przepisów, ja osobiście jestem z Tobą, szkoda tylko, że interesy nasze się tak różnią,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyć nie umierać zamiast ułatwiać to utrudniać i tylko kasę ciągnąć z ludzi,

 

Wiesz... wielu moich klientów (tych "jednorazowych" zazwyczaj) mówi to samo o mnie (jako diagnoście) :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.