Skocz do zawartości

Dawali w łapę za fikcyjne badania techniczne aut ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończono śledztwo dotyczące wręczania łapówek diagnostom jednej z podpoznańskich firm. Jak ustalili policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, trzech mężczyzn brało pieniądze za dokonanie wpisu o przeprowadzonych badaniach technicznych bez kontroli pojazdu.

 

Policjanci prowadzili postępowanie zaledwie przez dwa tygodnie. Zabezpieczyli dowody rejestracyjne i zaświadczenia, w których dokonano wpisów. Samochody, których dotyczyły dokumenty, skierowano do ponownych badań technicznych.

– Choć nasze działania obejmowały tylko jedną stację kontroli pojazdów, ujawniliśmy aż 49 czynów zabronionych! – mówi jeden z funkcjonariuszy. – Ich skutki mogły być nieodwracalne. Niesprawne auto stanowi zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Policjanci złapali 19 podejrzanych osób, w tym trzech diagnostów. Pracownikom stacji kontroli pojazdów zarzuca się, że pełniąc funkcję publiczną, w zamian za pieniądze, dokonywali w dowodach rejestracyjnych aut oraz zaświadczeniach wpisów o badaniach, pomimo że nie kontrolowali tych samochodów. Poświadczali więc nieprawdę i przyjmowali łapówki. Grozi im nie tylko do 10 lat więzienia, ale również zakaz wykonywania zawodu.

 

(źródło: Głos Wielkopolski, www.glos.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest najważniejsze KTO tylko wyciągnąć należy daleko idące wnioski i nie ulegać namową nawet brata czy sąsiadki . "Czego niewidziałem tego nie robie" oraz "Nigdy nie rób tego na czym możesz być złapany" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się dziwię że "NORCOM" nieposiada informacji z pierwszej ręki

Skąd wiesz, że nie posiadam ;-)

Forum to nie jest najlepsze miejsce na takie rozmowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Norbercie - ma Pan racje to nie miejsce na "takie" rozmowy.

Jest informacja o takiej sytuacji i każdy z nas powinien to sobie sam "przekalkulować"....

poza tym to ja bardzo neguje takie zachowania jak na owej stacji...

no coments

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem i czasami będę dodatkowo zwracał na to uwagę - na forum niekoniecznie musimy sobie panować :D Netykieta jest jednoznacza - w necie wszyscy możemy być sobie równi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sorry Norbert

pozdraiam

Ty nie masz za co przepraszać - będziemy się wszyscy swobodniej czuli - a tylko o to mi chodzi .... Myślę, że nie masz mi tego za złe ?

 

przemyślenie własnego postępowania

To zawsze jest mile widziane - bez względu na okoliczności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ale ta policja jest operatywna i w ogóle. tylko klaskać. kolejna popisówka i nic więcej. najwyraźniej w tamtym rejonie brakowało medialnych sukcesów i tyrzeba było się wykazać. brawo wielkopolska policja. co za operatywność gratulacje. w kazdym regionie policja wie doskonale co się wokół dzieje a ruchy wykonuje tylko w razie konieczności. jeszcze raz gratuluję sukcesów na niwie zawodowej wielkopolskiej policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.