Skocz do zawartości

Formularz danych technicznych


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

A w czym to masz bo jak wydajesz zaświadczenie przy ustalaniu danych to wystarczy max nacisk osi - bo taki jest potrzebny do DR :cool:

Sami tak chcieli aby DIP-u nie wystawiać :evil: - tylko dane brakujące w DR :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy dopuszczalny nacisk na oś - jeżeli chodzi o ścisłość.

Faktycznie popełniłem błąd

Ale czy Największy dopuszczalny nacisk na oś nie równa się maksymalnemu dopuszczalny nacisk na oś :shock::?:

Znów brak wyrozumiałości i czepianie się słówek (ja to nazywam nadinterpretacją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Największy dopuszczalny nacisk na oś nie równa się maksymalnemu dopuszczalny nacisk na oś :shock::?:

 

No właśnie nie zawsze się równa. Jeśli maksymalny jest większy niż przewidują warunki techniczne to dopuszczalny nacisk ogranicza się do wartości dopuszczalnej. Analogicznie jest z MMC i DMC pojazdu. Jeśli MMC jest większe niż określone w warunkach technicznych do DMC ogranicza się zgodnie z tymi warunkami.

 

Znów brak wyrozumiałości i czepianie się słówek (ja to nazywam nadinterpretacją)

 

Akurat te słówka mają znaczenie - o czym powyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem powyżej:

"Znów brak wyrozumiałości i czepianie się słówek (ja to nazywam nadinterpretacją)"

Bo ja znów się przyczepię - proszę o wskazanie róznic danych: maksymalny dopuszczalny od największy dopuszcalny.

Nie chce mi się sprawdzać, ale w definicji maksymalnego będzie słowo największy..

Ale polak potrafi czepiać się słówka - jak nie ma już czego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy dopuszczalny nacisk na oś
To ten dopuszczalny nacisk osi, który ma największą wartość. Przecież w pojeżdzie mamy różne wartości dopuszczalnych nacisków na poszczególnych osiach. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki będzie max dop. nacisk na oś - tego zapisu nie ma

A jaki będzie największy dop. nacisk na oś

A jaki będzie największy dopuszczalny nacisk na osie - takiego zapisu nie ma

A jaki będzie max dopuszczalny nacisk na osie - takiego zapisu nie ma

 

Jak ktoś chce się czepić i nie umie czytać to zawsze się przyczepi

jeszcze raz największy = maksymalny= max

tylko zależy, którego słowa użyjesz - bo w języku polskim (choć słaby jestem w tej dziedzinie) nazwano synonimami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz największy = maksymalny= max

 

No właśnie nie. Największy tzn. największy na jedną oś najbardziej obciążoną. Maksymalny to określony przez producenta (konstrukcyjny), a dopuszczalny określają warunki techniczne (administracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał proszę czytaj ze zrozumieniem - nie wyrywaj słów z kontekstu

największy dopuszczalny przepisami krajowymi

maksymalny dopuszczalny przepisami krajowymi

Proszę wskazać różnicę, a nie nadinterpretować :-P

 

[ Dodano: 14-10-2012, 19:08 ]

jeszcze raz największy = maksymalny= max

 

No właśnie nie. Największy tzn. największy na jedną oś najbardziej obciążoną. Maksymalny to określony przez producenta (konstrukcyjny), a dopuszczalny określają warunki techniczne (administracyjny).

 

No właśnie nie. Maksymalny (=Największy) tzn. największy na jedną oś najbardziej obciążoną. Największy (=Maksymalny) to określony przez producenta (konstrukcyjny), a dopuszczalny określają warunki techniczne (administracyjny)

Trochę poprzemieniałem twoje zdania mam nadzieję, że dadzą Ci do myślenia :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może - ale myślałem, że moja wiedza na temat języka polskiego jest niska.
Jak by nie było miła pani w WK powiedziała, że ma być inaczej a po głowie od klienta dostałem ja :(

 

Zgadzam się z wami, że to oznacza to samo, dlatego dzielicie włos na czworo. Po co ta dyskusja, wystarczy poprawić w programie zapis na bardziej jasny i nie dający możliwości dwuznacznego rozumienie a te spory można sobie... no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie dający możliwości dwuznacznego rozumienie
Bardzo mi się podoba twój tok rozumowania i zgadzam się z nim, bo Pracownik WK mając dwa słowa (a zarazem braki w edukacji), może to zrozumieć nie dość że dwuznacznie, ale wręcz obraźliwie.
a te spory można sobie... no.
I tu też zgadzam się w całej rozciągłości, bo pracownik WK ma zawsze rację :evil::evil::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Pracownik WK mając dwa słowa (a zarazem braki w edukacji), może to zrozumieć nie dość że dwuznacznie, ale wręcz obraźliwie.

 

Niedouczony diagnosta lub policjant również - prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.